Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieraczka rysowanie szyby
Autor Wiadomość
jaber11 

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 53
Skąd: Katowice
  Wysłany: 6 Październik 2007, 00:22   Wycieraczka rysowanie szyby

witam

Mam problem z wycieraczka, stara rysowała mi szybę więc ją wymieniłem na nową a jeszcze przed tym dałem przednia szybę do polerki aby nie było tych zarysowań po tej starej wycieraczce. Jest już ta nowa wycieraczka zamontowana i sytuacja się powtarza, znów wycieraczka rysuje mi szybę :/ ( A kupiłem oryginalną wycieraczkę z Boscha, wiec zupełnie zgłupiałem co może być przyczyną :(

Proszę o rady
 
 
DarekGA 
270000km

Pomógł: 22 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 273
Skąd: 3miasto
Wysłany: 6 Październik 2007, 09:14   

Przyczyną może być wygięte ramię wycieraczki. Zdejmij pióro wycieraczki. Na końcu ramienia jest mocowanie pióra, połóż je na szybie i sprawdz jak przylega do szyby. Nie może być oparty jedną krawędzią a jeśłi tak jest to trzeba doprowadzić do właściwego położenia względem szyby. Spowoduje to właściwe położenie zamontowenego pióra - tzn. płaszczyzna pióra powinna być prostopadła do szyby. Gdy tak nie jest podczas ruchu wycieraczki któraś strona łapki trzymającj gumkę trze o szybę i rysuje ją. Nie wiem czy jasno to opisałem :)
_________________
C220 T CDI Esprit WDB2021931F979448
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 6 Październik 2007, 09:26   

Muszę przyznać się że pracuje w branży szybiarskiej i słyszałem o magikach, którzy polerują szyby. Jest to zabieg nie na miejscu. Szyba po polerce zniekształca obraz i może Tobie się wydawać ze wszystko ok, jednak oczy ma się tylko jedne. Polerka polega na lekkim zebraniu szkła i wygładzenie powierzchni, jednak na przedniej szybie nie zdaje egzaminu, wycieraczki te miejsca będą zawsze odkrywać. Szyba zużywa się jak wszystko w aucie i niestety, nawet jak nie jest pęknięta trzeba wymienić na nową, to nie są wielkie koszty, ale przyjemność z dobrej widoczności niewspółmierna. Mogę w tym co nieco pomóc :P . Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
jaber11 

Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 53
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Październik 2007, 13:23   

Zgadzam się. tylko samochód ma mały przebieg i zeby wymieni szybę należałoby znaleźć przyczynę rysowania.
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 15 Październik 2007, 14:06   

Jedyny sposób to tak jak pisał DarekGA, włącz wycieraczkę i obserwuj na zewnątrz czy któraś z łapek nie trze po szybie.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,102 sekundy. Zapytań do SQL: 9