Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczanie lusterek...
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 5 Styczeń 2007, 22:26   Zabezpieczanie lusterek...

Chciałbym zapytać wszystkich tutaj obecnych w jaki sposób zabezpieczają swoje lusterka i ich wkłady, czy mają jakieś wyjątkowo niestandardowe rozwiązania i pomysły w tym względzie. Znakowanie wkładów jest czymś oczywistym, lecz nawet pomimo faktu że moje lusterka były oznakowane na całej długości - wydrapaniem nr rejestracyjnego, to nie uchroniło mnie to przed ich pozbawieniem. Myślę jeszcze o przyklejeniu nowych na stałe, lecz obawiam się że jakbym przykleił je do tych czarnych plastikowych kół to zwyczajnie złodzieje wyrwali by wkłady razem z uchwytaami i siłownikami. I straty byłyby większe niż jakby zabrali same wkłady. Czytałem gdzieś o możliwości uszczelnienia lusterek silikonem... Ale przede wszystkim jeden z kolegów pisał o tym że co rano je wkłada a wieczorem zdejmuje. Jak się sprawdza to rozwiązanie? I czy takie codzienne zdejmowanie/zakładanie nie powoduje większego ryzyka uszkodzenia wkładów? Będę wdzieczny za wszystkie pomysły.
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Styczeń 2007, 11:02   

Ja zdejmuje wkłady i chowam je. Po taki zdejmowaniu lusterek jest możliwość wyłamania zaczepów w wkładzie lusterka, ale robie to już od ok roku czasu i raz tylko wyłamał mi się zaczep. I tak myślę że lepiej kupić raz na rok wkład niż co miesiąc.
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Gość

Wysłany: 6 Styczeń 2007, 11:09   

Rozumiem to doskonale i sam dojrzałem do takiej decyzji. Właśnie obawiałem się że wyłamię zaczepy wkładu przy wyjmowaniu, lecz skoro robisz tak już rok i tylko jedna wpadka to nic takiego. Czy też masz jakiś specjalny patent na ich wyjmowanie? Ostatnio zbrodniarze którzy ukradli mi wkłady poza wkładem w prawym lusterku połamali mi też taki biały zaczep uchwytu wkładu (czarny plastikowy krążek). Dlatego trochę się boję czy przy wyjmowaniu wkładu nie ulegnie uszkodzeniu uchwyt wkładu?
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Styczeń 2007, 11:50   

Nie mam żadnego patentu na wyjmowanie wkładów po prostu wkładam od góry śrubokręt i delikatnie podważam. Jeśli boisz się o te plastyki żeby ich nie wyrwać to po prostu zdejmij z wkładu ten drucik i wkładaj wkład bez tego drucika to wtedy nic na pewno nie połamiesz
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Styczeń 2007, 19:27   

Ja mam pęknięte szkiełko w lusterku-z takim kupiłem już :mb: W czasie jazdy pęknięcie nie przeszkadza, a myślę, że amatorów cudzych lusterek skutecznie zniechęca :D
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Styczeń 2007, 21:01   

grz, wrzucisz fotke? może dałoby się kontrolnie rozbic szklo :)
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Styczeń 2007, 14:52   

Załączam fotę-robiona była takim aparatem-zabawką no i jakość jest, jaka jest :?
Czerwonymi kreskami zaznaczyłem pęknięcia, te krótsze nabyłem z :mb: , a drugie pojawiło się jakiś czas temu, ale, tak jak pisałem, nie przeszkadzają one w czasie jazdy-kwestia przyzwyczajenia :lol:
Chciałem wymienić szkło, ale naczytałem się postów o kradzieżach lusterek i stwierdziłem, że nie będę robił nikomu prezentów.
A co do "pęknięcia kontrolowanego"-pomysł ok, ale jak to zrobić, żeby nie rozwalić całego szkła?

P.S. No i podobno siedem lat nieszczęścia :mrgreen:

lusterko.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 87,1 KB

_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Październik 2007, 08:18   

Witam, dziś w nocy próbowali mi ukraść lusterka, ale chyba zrezygnowali, bo obudowa i wkład leżały obok samochodu. Na szczęście nic nie połamali, tylko szkło jest do wymiany bo porysowali całe :evil:
Rozwiercone śruby zrobiły swoje, i oznaczenie wkładów też :D Jestem stratny tylko 40zł :D
Dobrze, że ze złości nie porysowali mi samochodu, tak jak któremuś koledze z forum.

Pozdrawiam wszystkich tych, których lusterka zostały na miejscu :mrgreen:
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
qbapascal 
-=qban=-


Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 102
Skąd: wrocław
Wysłany: 7 Październik 2007, 01:32   

dokładnie kolego... jak jeszcze nie byłem świadom tego...ze lusterka idą jak ciepłe bułki... to zniknely w bialy dzien... teraz zakleiłem poxipolem sruby... wkłady oznakowalem... i śpie spokojnie...poza tym... zaczałem stawiac auto... na parkingu 24h 150zł nie aż takie duże pieniądze...a masz pewnosc ze auto bedzie (w mojej okolicy ostatnio dzialo sie za duzo dziwnych akcji)
pozdrawiam!!
_________________
-=qban=-
w202 '95 elegance 1,8 benz , lpg
MONDEO 96' TDi
MITSUBISHI COLT 89' 1,8D
GOLF MK1 79' 1.1
 
 
 
Mr.E 
C 200 KOMPRESSOR

Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 62
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Październik 2007, 10:31   

Wkłady strasznie chodliwy towar. Na szczęście (lub nie) mam elektrycznie skłądane lusterka. Problem taki że jak je złoże to są torxy na wierzchu... więc... w takich momentach ciesze się że mam nie znośnego pieska podwórko i garaż a pracuje w takim miejscu gdzie moge auto na iścież zostawić otwarte... ale co kiedy pójdzie się na miasto lub do sklepu... bać się o mesia tylkobać ...
 
 
 
halik_ltd 
C220T CDI ESPRIT


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 8 Październik 2007, 12:55   

Koledzy a może wystarczy wyciąć z czarnej płyty PCV (lub innego plastiku-grubość ok. 1mm) zaślepki w kształcie otworów w obudowie lusterka (trochę pracy z dopasowaniem) i po prostu wkładać na noc maskując wkłady - może złodziej pomyśli że wkładów brak.
_________________
Sprzedany :( W202 C220T CDI ESPRIT
WDB2021931F773512

R.I.P.: W202 C250TD Combi ESPRIT - WDB2021881F487057
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Październik 2007, 16:37   

Złodziej nie myśli tylko kradnie bo czasu na myślenie podczas jumy ma mało, dopiero potem zastanawia się do czego może mi się to przydać...?
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 8 Październik 2007, 17:32   

Mr.E napisał/a:
Problem taki że jak je złoże to są torxy na wierzchu...

Biorąc pod uwagę, że w zasadzie nie ma potrzeby odkręcać tych śrub, można je zwyczajnie rozwiercić...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 8 Październik 2007, 19:58   

Dokładnie śruby rozwiercić, lusterka oznakować nr rejestracyjnym, u siebie pomalowałem jeszcze rogi białą farbą co by w nocy było widać, że są oznaczone. Jak narazie spokój ;) A nawet jak ukradna to ich nie sprzedadzą...
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,144 sekundy. Zapytań do SQL: 13