Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmienny czas wtrysku
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 21 Czerwiec 2006, 16:34   Zmienny czas wtrysku

Witam wszystkich.

Tydzień temu zamontowałem sekwencyjny gaz do C200 z 95 r.
Wszystko niby chodzi ale przy dynamicznym przyspieszaniu samochod szarpie. Nie jest na pewno wina przewodow ani swiec bo wymieniłem na nowe.

Tam gdzie montowałem gaz powiedziano mi, ze coś jest dziwnego z czasem wtrysku na poszczególnych cylindrach - różnią się od siebie a czasem nawet zanikają. Było to zobrazowane za pomocą słupków. Powinno byc tak, ze wszystkie słupki sa mniej wiecej jednokowej wysokości (czas wtrysku) a u mnie jest tak, ze zawsze dwa maja ok 1 cm a kolejnych dwoch prawie nie widac.

Czy ktoś z Was moze spotkał się z czymś takim lub wie gdzie może leżeć przyczyna?

Oprócz tego na wolnych obrotach silnik mocno wibruje (możliwe ze jest to wina tego czasu wtrysku)

Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 17:47   

Może kiepski gaziarz był......
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Grecja 
C 200, 95r

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 22:38   

miałem cos podobnego jak przyspieszałem wciskając mocno pedał gazu, pojechałem do gaziarza podpioł pod kompa auto i ustawił odnowa "chyba" mieszanke i wszystko wróciło do normy
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 23:00   

u mnie jest to samo, na wolnych obrotach szarpie całą furą i czasami słabo sie wkręca. tyle że ja nie mam gazu a winny jest zespół przepustnicy (delikatna , często psujaca sie rzecz) jeśli ingerowali w to urzadzenie przy montażu instalacji, mogli cos nabroić
_________________
bartezbest
 
 
 
s1951 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 43
Skąd: W-ek
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 23:55   

Nie jestem zadowolony z instalacji gazowej (sekwencja za 3400,-). Od założenia czyli od roku nie chodzi jak należy, po mieście lubi zgasnąć. Wolne obroty też się pier...lą. Na trasie jest dobrze.
Chyba mercowi gaz nie służy.
_________________
MB W202
 
 
Topek 


Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Człuchów
Wysłany: 27 Czerwiec 2006, 11:03   

Gaz służy Mercowi, tylko ten kto zakłada musi się na tym znać. Ja za sekwencje dałem 3700 zł. Mogłem dać 3200 zł ale poszedłem do tego droższego. Auto chodzi tak jak na beznynie. Zero spadku mocy, koło samochodu nie śmierdzi gazem. Gdy przyspierzam nie ma żadnego szarpnięcia, poprostu samochód rwie do przodu.
 
 
Gość

Wysłany: 29 Czerwiec 2006, 11:13   

Topek napisał/a:
Zero spadku mocy

Tak tak ale życie to nie bajka . Na gazie jest spadek mocy i to odczuwalny . Pozatym wtryskiwacze merca pracuja troszke inaczej niz w innych autach i dlatego gaz im nie sluzy a tym bardziej polskie instalcje gazu . Z tego co sie orientuje bardzo dobrze chodzi na zestawie firmy berg. Co do gazu ja do swojego nigdy nie zaloże czegos takiego bo za pare tyś kilometrów z silnika moze zostać kupa :twisted: Jak by panowie z mercedesa chcieli zeby gwiazdy byly na gaz to by montowali go seryjnie tak jak np. fiat. czy chevrolet
 
 
Topek 


Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 36
Skąd: Człuchów
Wysłany: 29 Czerwiec 2006, 13:55   

Mój motor 2.3 benzyna. Nie jest tak jak mówisz. Zależy na jakim gazie jeździsz. Ja mam wybrany gaz który tankuje zawsze i nie ma żadnego odczucia spadku mocy. Jak tankuje w Orlenie to samochód gorzej chodzi, kiedy przełącza się z paliwa na gaz czuć szarpnięcie, jak chcę przyśpieszczyć samochód tak jak by zbiera moc aby to zrobić. Na gazie który tankuje w innej stacji tak nie ma. Auto pali tak jak na benzynie czyli 9 litrów, nie ma żadnego odczucia spadku mocy. Niektórzy są przeciwnikami gazu, a niektórzy nie :wink:
_________________
MB C230 '96
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 29 Czerwiec 2006, 15:38   

Cytat:
Jak by panowie z mercedesa chcieli zeby gwiazdy byly na gaz to by montowali go seryjnie tak jak np. fiat. czy chevrolet

Na ktoryms forum mercedesa ktos mial zamonotowany gaz przez mercedesa z tego co pamietam, przynajmniej tak twierdzil.
_________________
c200 Sport '95
 
 
Gość

Wysłany: 2 Lipiec 2006, 15:16   Prawdopodobnie przepustnica

Witam.

Z kilku źródeł dowiedziałem się, że problem występujący w moim :mb: to być może wina przepustnicy. Sprawdzę to w tym tygodniu. Można to zrobić samemu? Czy tylko mechanik?

Raczej nie jest to wina lpg, bo na benzynie zaczal chodzic podobnie jak na lpg.

Dzieki za pomoc.

Pozdr.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 3 Lipiec 2006, 09:08   

TurboMen napisał/a:
Jak by panowie z mercedesa chcieli zeby gwiazdy byly na gaz to by montowali go seryjnie tak jak np. fiat. czy chevrolet

Jak najbardziej były fabryczne modele na gaz, z tym że na CNG czyli metan np E320 NG - Natural Gas, jeszcze w 2004 na pewno - oglądałem go w salonie.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 5 Lipiec 2006, 13:49   

TurboMen napisał/a:
Topek napisał/a:
Zero spadku mocy

Tak tak ale życie to nie bajka . Na gazie jest spadek mocy i to odczuwalny . Pozatym wtryskiwacze merca pracuja troszke inaczej niz w innych autach i dlatego gaz im nie sluzy a tym bardziej polskie instalcje gazu . Z tego co sie orientuje bardzo dobrze chodzi na zestawie firmy berg. Co do gazu ja do swojego nigdy nie zaloże czegos takiego bo za pare tyś kilometrów z silnika moze zostać kupa :twisted: Jak by panowie z mercedesa chcieli zeby gwiazdy byly na gaz to by montowali go seryjnie tak jak np. fiat. czy chevrolet


:mrgreen: .... i tu sie BARDZO mylisz :oops:
Mój MB wyjechał z fabryki z inst. gazową KOLTEC .... auto jeździ 11 lat na gazie ...... i nie widzę prawie żadnej różnicy gaz/benzyna ...... a z silnikiem także NIE MAM zadnych kłopotów ...więc Twoja "opinia" ... jest warta funt piór :D
_________________
------------
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,125 sekundy. Zapytań do SQL: 10