Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
CZY WARTO ZALAC CZASEM BENZYNE 98???
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 21 Czerwiec 2006, 17:53   CZY WARTO ZALAC CZASEM BENZYNE 98???

WITAM,
ZASTANAWIAM SIE CZY WARTO CZASEM ZALAC BENZYNE 98. CZY NIESIE TO ZA SOBA JAKIES ZNACZACE PLUSY DLA SILNIKA?OCZYWISCIE MAM NA MYSLI BENZYNE Z DOBRYCH STACJI-STARAM SIE NIE TANKOWAC SYFU NA TANICH STACJACH. OSTATNIO MOJ MEROL ROBI BARDZO MALO KILOMETROW, OKOLO 200 KILOMETROW MIESIECZNIE PRZEZ CO POMYSLALEM ZE MOZNABY ZALAC GO CZASEM 98.
CZY WARTO???
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 21 Czerwiec 2006, 18:17   

Zwroc uwage na informacje przy wlewie tam masz napisane co powinienes lac. Realia sa takie ze nasza 98 to niemiecka 95 wiec przy minimalenj roznicy w cenie warto lac Pb 98.
Dluzsze przestoje sa dla silnika gorsze niz ciagle jazdy i o tym nalezy pamietac.
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Gość

Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 19:39   

Nie jestem fachowcem, ale w Auto Świecie (chyba, któryś numer z maja 2006) napisano, że lanie 98 okt. do auta, które jest przystosowane do 95 okt. ani w niczym nie pomoże, ani nie zaszkodzi - szkoda kasy, żadnego (lepszego przyspieszenia nie będzie). Sytuacja odwrotna jest zdecydowanie niekorzystna.
No i tak jak post wyżej - miejmy nadzieję, że benzyna 95 okt. ma 95 oktanów.
 
 
Grecja 
C 200, 95r

Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 24 Czerwiec 2006, 09:40   

mysle ze warto lac 98 ponieważ jest więcej oktanów co daje lepszą dynamikę i jest mniejsze spalanie, jest to sprawdzone nie tylko przezemnie ale i moich znajomych tylko każdy leje 95 bo jest tańsza a w ostatecznym przeliczeniu nie jet to duza różnica
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 24 Czerwiec 2006, 11:27   

"Auto Świat"? hmm dawno temu przestałem czytać. Miałem sporo samochodów, które testowali ("uzywane"), nic z tych bzdur , o których tam piszą się nie zgadzało. 98 zawsze była i będzie lepsza od 95, zawsze poprawia osiągi i zmniejsza spalanie, i czy to jest polonez czy :mb: nie ma to znaczenia, no a jeśli chcesz zapszczędzić to kup diesla i lej olej roślinny z biedronki
_________________
bartezbest
 
 
 
Gość

Wysłany: 29 Czerwiec 2006, 11:34   

Ja pracuje w branży paliwowej i mowie wam szczerze że warto lać tylko pb98 dlaczego ?
A no dlatego że polskie normy dla pb 95 to 85 oktanów :lol: dla pb98 90 oktanów . Wiec i tyle ta benzyna mam . Cena jest nie wiele wyzsza za to jakosc paliwa i ilosc oktanow wyższa . ponadto wychodzi taniej bo mniej sie spala itd. itp.
 
 
Gość

Wysłany: 11 Lipiec 2006, 01:56   

ja jezdze tylko na 98... warto od czau do czasu zalac V powera na shellu jest duzo duzo drozszal alel warto "przepalic od czasu do czasu nasze gwiazdy.." poprostu przeczyscic... znajomy wlal raz do benzyny diesla pol baku zapallil pojechal 10 metrow i zonk....spuscili nie chcial zapalic nic w koncu odpalili jezdzili mul straszny... pojechali zalali V powera i jakby przeczyscilo silniczek zrobil sie zwawszy i wogole... polecam:D:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,127 sekundy. Zapytań do SQL: 10