Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarła mi się maska w czasie jazdy.
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 15:21   Otwarła mi się maska w czasie jazdy.

Witam! To mój pierwszy post na tym forum.

Mam C180 Esprit (I rejestracja lipiec 96 r.) od ok. 1,5 miesiąca. Dziś jadąc - raczej równą drogą - przy prędkości 60-70 km/h otwarła mi się maska silnika. Do wymiany. Nic innego się nie uszkodziło (z wyjątkiem jednej z dysz spryskiwacza).

Pytania:
1. W moim egzemplarzu nie mam "Tego dzyndzelka" do otwierania maski - czy był on montowany zawsze? Maska była miesiąc temu wymieniana i malowana. W instrukcji "dzyndzelek" jest. Może "fachmany", co się miesiąc z maską babrali nie zamontowali całego zamka?
2. Jak zdobyć tą końcówkę spryskiwacza przedniej szyby.Może to ma jakiś kod?
3. Czy te końcówki spryskiwacza można jakoś regulować - próbowałem igłą, ale ani drgnie (może przyrdzewiała, albo coś).

No to na razie tyle. Szkoda, że niezbyt miłe to przywitanie.
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 15:58   

Witaj.
Dzyndzelek cokolwiek masz na myśli być musi. Zawsze maska otwiera się 2-stopniowo. Cięgno i odblokowanie Twojego "dzyndzelka" przy masce. Wg mnie to fachowcy, którzy Ci maskę składali cos przeoczyli i do nich możesz mieć pretensje. Ale można się mylić-trzebaby maskę obejrzeć.
Dysze usyatwią się poprzez delikatne wprowadzenie igły w otworki i zmianę ich położenia wewnątrz spyskiwacza.
Podrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 17:15   

Przez "dzyndzelek" rozumiem to coś co wysuwa się z osłony chłodnicy jak pociągnę uchwyt do otwierania maski. Tak więc takiego czegoś u mnie nie ma. Ale w warsztacie, w którym zostawiłem auto już zamówili zamek do maski - 80zł.

Jeśli chodzi o spryskiwacze to próbowałem igłą, ale nie mogłem nic ruszyć - pewnie kamień się osadził. No, ale i tak przynajmniej jeden jest do wymiany, bo go maska wyrwała i uszkodziła.

Miałem farta, że nic się nikomu nie stało i że tylko maska uszkodzona.

Ps.
Potrzebuję, jeszcze informacji o sposobie wymontowania anteny automatycznej - zapiekła się i chciałbym ją namoczyć w jakimś oleju (taki sposób znalazłem na tym forum).
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 20:32   

lm81 napisał/a:

Potrzebuję, jeszcze informacji o sposobie wymontowania anteny automatycznej - zapiekła się i chciałbym ją namoczyć w jakimś oleju


Odkręcasz widoczną z zewnątrz nakrętkę i włączasz radio - bat anteny powinien się w całości wysunąć. Trzeba tylko asekurować ręką, żeby po wysunięciu nie spadł na karoserię.

Proponuję zamoczenie na parę dni w ropie - jest łatwiej dostępna niż olej i lepiej penetruje. Nasączanie olejem zostaw na moment, gdy już rozruszasz wszystkie segmenty.
 
 
Gość

  Wysłany: 23 Czerwiec 2006, 21:58   

Dzięki Gerri! Mówiąc olej miałem na myśli cokolwiek smarującego. No ale skoro polecasz ropę, to się wierci szybik i 2l ropki się pociągnie;). Do środy (mam nadzieję) auto u mechanika z powodu maski.

Otwarcie maski w czasie jazdy to niesamowite uczucie - ale nie polecam. Ułamek sekundy i czarno przed oczami. Zjeżdżając na pobocze prawie wjechalem w znak.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 24 Czerwiec 2006, 22:48   

lm81 napisał/a:
2. Jak zdobyć tą końcówkę spryskiwacza przedniej szyby.Może to ma jakiś kod?

Nie podales prawy czy lewy...
Ten po stronie pasazera A202 860 10 47
Ten po stronie kierowcy A202 860 09 47
- to dla wersji bez podgrzewania.

zamek powinien wygladac tak jak foto.

Pozdrawiam

zamek.jpg
Plik ściągnięto 423 raz(y) 19,23 KB

_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Gość

Wysłany: 25 Czerwiec 2006, 12:15   

Dzięki Tort - bardzo mi pomogłeś, szczególnie z tym zdjęciem - machanicy nie zamontowali mi tego zamka.

Jak można sprawdzić, czy mam podgrzewane spryskiwacze? Nie jestem pewien, ale chyba jakieś kabelki do nich dochodzą (teraz nie mogę sprawdzić). A może po VIN-ie?
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 26 Czerwiec 2006, 08:28   

lm81 napisał/a:
Dzięki Tort - bardzo mi pomogłeś, szczególnie z tym zdjęciem - machanicy nie zamontowali mi tego zamka.

Jak można sprawdzić, czy mam podgrzewane spryskiwacze? Nie jestem pewien, ale chyba jakieś kabelki do nich dochodzą (teraz nie mogę sprawdzić). A może po VIN-ie?

Najprościej po kabelkach, powinny dochodzić z lewej strony maski.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12