Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
odpowietrzania lucasa
Autor Wiadomość
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 28 Październik 2007, 17:51   odpowietrzania lucasa

witam ktos nie wie przypadkiem jak odpowietrzyc uklad paliwowy w mercedesie.
Diesel 2.2 z pompa lucasa

czy jest jakis zawor do odpowietrzenia, czy tylko trzeba krecic, krecic i jeszcze raz krecic, w przewodach dochodzacych do pompy sa pecherzyki powietrza....

czy ktos ma namiary w Wawie czy Bialymstoku czy Olsztynie na zaklad ktory naprawia pompy wtryskowe lucasa??

Dzieki za wszelkie info
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 28 Październik 2007, 23:39   

konradkar napisał/a:
jak odpowietrzyc uklad paliwowy w mercedesie.
Diesel 2.2 z pompa lucasa


Układ jest samoodpowietrzający :idea: dlatego trzeba dbać o szczelność instalacji a przy wymianie f.paliwa nowy napełnić paliwem przed zamontowaniem :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
intel386 
intel386

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Październik 2007, 18:24   

Silnik ma układ samoodpowietrzający. A zatem kręć i kręć... przerabiałem - trzeba kręcić około 1 minuty - nawet do 2 minut :) Ale w praktyce w ten sposób można czasem załatwić akumulator. Więc mechanik radzi: odkręć nakretkę na jednym z wtrysków (popuść). Kręć silnikiem a gdy zacznie się pienić i w końcu płynąć ropa zakręć ją. To znacząco pomaga. Nie wiem co inni koledzy na ten temat...
_________________
Śpiesz się powoli! W202 C200D OM601 1994 75KM nautic blue niebieskie wnętrze, skórzane boczki i kierownica... Samodzielnie dołożone: spojler, podłokietnik, ciemne lampy po lifcie, szyba tylna z anteną. 10 głośników. Średnie spalanie to max 6,5l 100km.
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 30 Październik 2007, 22:54   

intel386 napisał/a:
Nie wiem co inni koledzy na ten temat...


Robią wielkie oczy :roll: , bo w czym pomaga poluźnienie przewodu :?: w odpowietrzeniu :?: czy szybszym zaciągnięciu paliwa :?: :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
intel386 
intel386

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Październik 2007, 18:06   

Hm... Tak sądziłem. Mnie pomogło. Układ ma nadciśnienie, a zatem wypluwa ropę. Gdy zakręcamy nakretkę (ropa już płynie) - nic się nie zapowietrzy. Generalnie: 1) można kręcić 5 minut bez odkręcania - lub 2 z odkręcaniem... Wypróbowałem u mnie działa. Ale ja mam stary silnik.... W CDI nie sądzę by zadziałało...
_________________
Śpiesz się powoli! W202 C200D OM601 1994 75KM nautic blue niebieskie wnętrze, skórzane boczki i kierownica... Samodzielnie dołożone: spojler, podłokietnik, ciemne lampy po lifcie, szyba tylna z anteną. 10 głośników. Średnie spalanie to max 6,5l 100km.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 4 Listopad 2007, 05:21   

Etam, kombinujecie Panowie...
Jakie odkręcanie przewodów wtryskowych :?: Jak pompa podaje paliwo pod ciśnieniem to nie ma siły, żeby nie wypchnęła powietrza z tych przewodów... to odkręcanie ani nie pomaga, ani nie szkodzi...

Pompa wtryskowa tak Lucas, jak i Bosch jest tak skonstruowana, że wewnątrz sama się odpowietrzy pod warunkiem, że dostaje paliwo...

CDI owszem, tam jest problem, gdy sie zapowietrzy układ... można zarżnąć i pięć akumulatorów i nie odpalić silnika... Pomaga spray typu "samostart" do kolektora ssącego...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,132 sekundy. Zapytań do SQL: 9