Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:08
akumulator i prostownik
Autor Wiadomość
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 19:18   

Ja koledzy mam pytanie na temat ustawiania szyb i szyberdachu. Jak to się robi i na czym to w ogóle polega? :roll:
Ostatnio zmieniony przez liser91 30 Grudzień 2009, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek.L 
2.2D Esprit 1998

Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 19:28   

Dwa tygodnie temu musiałem wymienić środkowy tłumik, mistrz spawary podłączył dziwne urządzenie do akumulatora i spawał ( podgrzewał ) układ wydechowy bez odłączania baterii. To pewnie to urządzenie, o którym piszą wcześniej koledzy. Cała elektronika działa bez zastrzeżeń ( i niech tak zostanie ) a i obyło się bez ustawiania szyb i szyberdachu.
Najlepszego w Nowym Roku życzę Wszystkim.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 19:59   

puras napisał/a:
Gerri jest taki bajer który się zakłada na klemy podczas spawania i nie trzeba odłączać wtedy aku. Słyszałeś o czymś takim ? Dobre to? Ponoć zabezpiecza przed jakimiś przepięciami.

Znalazłem np. coś takiego:
http://moto.allegro.pl/it...s_spawania.html
i to ustrojstwo nie wbudziło mojego entuzjastycznego zachwytu. Generalnie takie urządzenia stosujemy, jeżeli istnieje podejrzenie iż odłączenie akumulatora spowoduje rozprogramowanie zbyt dużej liczby urządzeń na pokładzie pojazdu Np.: radio do którego nie ma kodu, ESP (nie wiadomo jak zaprogramować), szyby elektryczne (to samo co poprzednio) Czasami głupie zaprogramowanie zegarka stwarza problemy nie do przejścia :)

puras napisał/a:
A aku do ładowania jest najbezpieczniej wyjąć z auta ponieważ podczas ładowania wydzielają się kwasy które są ,,wybuchowe,, na własne oczy widziałem jak się zapalają od iskr. Widziałem jak też raz rozsadziło aku podczas ładowania. A nasze aku są we wnętrzu tak że lepiej wcześniej wyjąć.

1. Dobry prostownik nie powinien dopuścić do długotrwałego gotowania się elektrolitu w czasie ładowania
2. Jeżeli akumulator jest w kabinie - to jest wymóg żeby opary powstające podczas ładowania były odprowadzane rurką pod podwozie pojazdu.
3. Na "zapalenie od iskr." też jest rada:
- zapinamy krokodylki na klemy akumulatora i dopiero wtedy załączamy zasilanie prostownika
- zapinamy najpierw dodatniego krokodylka na klemę dodatnią akumulatora a następnie klemę ujemną na dobrą masę w oddaleniu od akumulatora (np. element silnika) wtedy ewentualna iskra wystąpi w oddaleniu od strefy niebezpiecznej.

Pzdr. G
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 20:08   

liser91 napisał/a:
Ja koledzy mam pytanie na temat ustawiania szyb i szyberdachu. Jak to się robi i na czym to w ogóle polega? :roll:


Było na Forum - poszukaj.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 23:10   

liser91 napisał/a:
Ja koledzy mam pytanie na temat ustawiania szyb i szyberdachu. Jak to się robi i na czym to w ogóle polega? - C180 Esprit '97

Prosiłem wcześniej (i to wielokrotnie - literami jak "byki" w kolorze rzucającym się w oczy!!!!) - żeby podawać w roczniku `97 JAKI KLUCZYK ??? "Rybka" czy "scyzoryk"???
Zupełnie inaczej przebiega programowanie dachu w obu modelach!
Widzę z profilu że śledzisz forum - tak więc powinieneś o tym wiedzieć :-/
 
 
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 30 Grudzień 2009, 23:22   

Sorry, niedopatrzenie :) Oczywiście kluczyk scyzoryk, gdyż auto jest sprzed FL.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 09:33   

Opis programowania szyb jest na forum - znajdziesz bez problemu. Natomiast dach miał przed liftem silniczek z mikrowyłącznikami i jego programowanie było dosyć skomplikowanym zabiegiem. Trzeba było ustawiać niektóre z kółek wewnątrz silniczka "na znaki" a potem wszystko osadzić w ramie dachu przy odpowiedniej pozycji reszty mechanizmu. Z uwagi na to jednak dach nie powinien się rozprogramować po odłączeniu zasilania. Możesz coś bliżej napisać - jakie są objawy?
 
 
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 12:10   

Nie nie, pytam po prostu na zapas, bo właśnie u mnie jak odłączyłem aku to nic poza ustawieniem godziny i odkodowaniem radia nie musiałem robić. Stąd moje wątpliwości, czemu niektórzy mają naprawdę sporo do roboty.. Ewentualnie takie pytanie odnośnie szyb - naciskając mocniej szyba opuszcza się cała, a nie da się nacisnąć mocniej, żeby automatycznie się podniosła. Czy coś jest nie tak? Czy tak było fabrycznie? Bo np. domykanie z kluczyka szyb i szyberdachu działa. Przejrzałem i odpowiedzi na to konkretne pytanie nie znalazłem.
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 12:17   

liser91 napisał/a:
Przejrzałem i odpowiedzi na to konkretne pytanie nie znalazłem.

Słabiutko szukałeś. Musisz zaprogramować szyby - odpowiedź jest w instrukcji.

szyby.jpg
Plik ściągnięto 8873 raz(y) 29,37 KB

 
 
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 15:44   

Ok, dzięki. Dziwiło mnie to od zakupu autka czemu szyba opuszcza się sama, a podnieść się nie chce. :mb:
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 15:51   

liser91 napisał/a:
Dziwiło mnie to od zakupu autka czemu szyba opuszcza się sama, a podnieść się nie chce.

Jak kupisz sobie nowy telewizor, lodówkę czy mikrofalę - koniecznie przeczytaj instrukcję zanim podłączysz do prądu ;-)

Ech.. korzystanie z instrukcji to nie jest żaden grzech :twisted:
 
 
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 31 Grudzień 2009, 16:16   

No wiem wiem :wink: Przy czym instrukcji i innych papierów od autka nie mam, ale nadrobię i ściągnę 8)
 
 
ttoip

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 115
Skąd: lublin
Wysłany: 2 Styczeń 2010, 19:25   

liser91 napisał/a:
Ok, dzięki. Dziwiło mnie to od zakupu autka czemu szyba opuszcza się sama, a podnieść się nie chce. :mb:



czyli ?? co dało zaprogramowanie , podnoszą się same , ja też mam auto przed FL , ale nic sie nie zaprogramowało bo nic sie nie zmieniło, albo coś źle robię , przełacznik szyb na "opuść" jest tak jakby "dwustopniowy " i jak się mocniej nadusi to szyba sama idzie na sam dół a aby ją podnieść trzeba trzymać ale uważałem że tak ma być , aby np dziecko nie nacisnęło zamknięcia a potem nie włożyło np głowy w okno , a coś daje programowanie ??
_________________
C250TT ; WDB2021881F506924 ; 1996
 
 
liser91 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 43
Skąd: PL
Wysłany: 2 Styczeń 2010, 20:13   

Wiesz co, w sumie nie wsiadałem jeszcze do samochodu od sylwestra :) . A co do guzika to mam tak samo, w dół jest dwustopniowy, a w górę jednostopniowy.
 
 
misiu129 
C 220 CDI 99r

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 254
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 00:03   

ttoip napisał/a:
a coś daje programowanie ??
tak
liser91 napisał/a:
co do guzika to mam tak samo, w dół jest dwustopniowy, a w górę jednostopniowy

Więc otwórz wszystkie szyby nawet kawałek i po kolei zamykaj ale wsłuchaj się. trzymasz guzik zamykania pierwszej...szyba się zamknie to go nie puszczaj aż po ok 1-2 sek usłyszysz ze "układ sam przerwał probe dalszego podnoszenia". czyli trzymasz zamykanie dłużej niż do zamknięcia o te ok 2 sekund. zrób tak z kazdą szybą a 2stopniowe działanie będzie i w dól i w górę. A ta czynność to właśnie programowanie szyb :wink:
_________________
W202 C220 CDI ELEGANCE 1999r ASB

W203 C200 KOMPRESSOR AVANGARD

new W203 C320 AVANGARD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,158 sekundy. Zapytań do SQL: 13