Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
jak złożyć pompkę od dogrzewacza
Autor Wiadomość
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 23 Listopad 2007, 17:53   jak złożyć pompkę od dogrzewacza

Nie działała u mnie. Właśnie ją rozebrałem, szczotek prawie już nie było. Znalazłem inne doszlifowałem rozmiar ale ni w ząb nie mogę złożyć tego interesu do kupy. Nie idzie wstawić tego dekielka na którym od wewnątrz są szczotki na oś wirnika chyba na komutator. Po prostu szczoki są wpychane do środka przez sprężynki.
Czy można tą pompkę rozebrać bardziej, zdejmując ten metalowy cylinder stanowiący obudowę silnika. Chciałem go zdjąć ale nie za bardzo mogłem odgiąć tych blokujących blaszek.
Przy próbach połamałem nowe szczotki, także połączyłem gumowe węże na krótko na rurce, silnik zostawiłem i będę kombinował, ale lutro mam wyjazd więc musiałem to złożyć do kupy by móc jechać.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 23 Listopad 2007, 19:18   

witam.rozbierałem ta pompke i tez miałem troche problem ze złozeniem i tez koncza mi sie szczotki.ja to zrobiłem tak.szczotki napinaja takie małe spręzynki i ja je podwiazałem cienka nitką i cofnołem szczotki potem ostroznie wsunołem szczotkotrzymacz az szczotki sie oparły o komutator.

[ Dodano: 23 Listopad 2007, 19:19 ]
a jeszcze jedno.od czego dobrałes szczotki bo u mnie juz długo nie pochodzą
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 23 Listopad 2007, 19:41   

Ja próbowałem identycznie tylko zamiast nitki miałem cienki drucik taki z wiązki kabla prądowego który się składa z wielu cieniutkich. Ale ciężko szło aż raz parawie już ale minimalnie za barzo się zeszły, ja za mocno nacisnąłem i pękła. Poza tym zmarzłem, wk...... się, połączyłem na krótko i poszedłem do domu. W zimę to jednak inna robota przy samochodzie, nawet jak w garażu.
Szczotki miałem nie wiem z czego, jakieś używane w rupieciarni leżały razem z resztkami jakiegoś silnika. Ale nie pasowały dokładnie tylko przycierałem na pilniku do rozmiaru 5x5mm. Teraz musze nowe znaleźć/kupić i na spokojnie spróbować w domu w ciepełku założyć.

[ Dodano: 24 Listopad 2007, 21:31 ]
Z nitką dało radę. Złożyłem i teraz pompka działa. Ale dogrzewacz chyba nie, będę dalej kombinował tylko że do webasta trudno jest się dostać.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,061 sekundy. Zapytań do SQL: 6