Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Proste pytania chętnego na w202
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 9 Sierpień 2006, 20:31   Proste pytania chętnego na w202

Witam, spara jest taka że paliwko drożeje wiec postanowiłem przeżucić się na dieselka, a ze jest okazja to moge kupić MB W202 220D (bez turbo) automat i mam w sumie kilka pytań odnośnie, przed kupnem:

1. Ile pali W202 220 dieselek? Nie książkowo ale tak od siebie.
2. Ile biegów moze mieć ten automat? (Bo zawsze słyszałem że 4 biegi ale znalazłem że od 97' niby pięciobiegowe były automaty)
3. 2.2D to nie zasłaby silnik na kombi? Troche sie przyzwyczaiłem do benzyny całkiem żwawej :)
4. To prawda że kto raz miał mercedesa ten już w kazdym innym będzie sie czuł źle?
 
 
Adis 
C220D '97


Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 20
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 9 Sierpień 2006, 21:32   Re: Proste pytania chętnego na w202

Cytat:
1. Ile pali W202 220 dieselek? Nie książkowo ale tak od siebie.

U mnie nigdy nie spalił więcej niż 7,5litrów. Myśle że jak będziesz jaździł nim delikatnie to nie powinien spalić więcej jak 7 litrów po mieście :D
Cytat:
2. Ile biegów moze mieć ten automat? (Bo zawsze słyszałem że 4 biegi ale znalazłem że od 97' niby pięciobiegowe były automaty)

Ja mam z grudnia z 96r i mam już 5 biegówke :D
Cytat:
3. 2.2D to nie zasłaby silnik na kombi? Troche sie przyzwyczaiłem do benzyny całkiem żwawej :)

Moj tatuś przesiadł sie z Golfa GT 1800ccm 90KM i faktycznie z początku był troche mułowaty no ale szybko idzie sie przyzwyczajić i nie jest on tak mułowaty jak Merc 124 2000ccm no ale najlepiej to w takim przy dystrybutorze :D
Cytat:
4. To prawda że kto raz miał mercedesa ten już w kazdym innym będzie sie czuł źle?

Ja tego jeszcze nie wiem bo to nasza pierwsza gwiazda :D
 
 
 
Gość

Wysłany: 10 Sierpień 2006, 07:22   

Dzięki wielkie za odpowiedź, bo szczerze mówiąc to chyba najabardziej sie tej skrzyni boje, forum przeleciałem to i konkurencyjne o :mb: i wszyscy chwalą ale cień strachu pozostaje, zobaczymy jak to będzie w rzeczywistosci, jak maszyna przyjedzie to sie zobaczy. Aha, a ile idzie na piątym biegu tak bez przemęczania 2,5-3tys. obrotów? I jeszcze jedno bo nigdzie nie mogłem znaleźć, czy w trakcie jazdy można zmieniać coś w skrzyni biegów? (oczywiśnie nie na R :wink: ) I jakie są biegi w C180? automacie (to już naprawde pytanie na poziomie przedszkola ale też niewiem niestety :oops: )

Dzięki za info.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Sierpień 2006, 19:17   

Nie wiem czemu się boisz czy to będzie pięcio czy cztero biegówka.

Sam mam legendarną czterobiegówke i spisuje się super. Pięciobiegowa może się przydać do mułowatych silników z niskim (średnim) momentem obrotowym - będzie mniejszy przeskok pomiędzy biegami :>

Co od "biegów" w automacie -> P, R, N, D, 3, 2 <- w czterobiegówce.
W pięcio pewnie jest ..., D, 4, 3, 2,
Choć spotkałem się ze skrzyniami czterobiegowymi ...D, 3, 2, 1 :)
Ale to naprawde nie ma znaczenia...
 
 
Gość

Wysłany: 10 Sierpień 2006, 19:25   

No 2.2 Diesel 95PS to jak dla mnie dość słaby więc 5 biegów by tu napewno pomogło, pomijając wszystko, oby był oszczędny i w miare wygodny, mam teraz citroena C5 z tym zawieszeniem nowym i jest naprawde super, tyle, że właśnie robi się tych kilometrów wiec dieselek musi być jednak,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,099 sekundy. Zapytań do SQL: 9