Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy wymienić olej w automacie?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 13:25   Kiedy wymienić olej w automacie?

Mam Mercedesa C280 benzyna automat 94r i niewiem kiedy wymienic olej w skrzyni przejechane mam 112701 niedużo olej w silniku już wymieniłem czy moze mi ktos podpowiedzieć ?
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 2 Wrzesień 2006, 21:24   

Najlepiej jak olej bedzie czarny, i auto nie bedzie ciagnac :P

A tak na serio: 60 kkm(oczywiscie trzeba rowniez wymienic filtr i spuscic olej z turbiny)
 
 
adrian.s 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 126
Skąd: Spoza PL
Wysłany: 6 Wrzesień 2006, 13:00   

Gerri napisał/a:
Najlepiej jak olej bedzie czarny, i auto nie bedzie ciagnac :P

A tak na serio: 60 kkm(oczywiscie trzeba rowniez wymienic filtr i spuscic olej z turbiny)


Ja wlasnie wymienilem olej w ASO. 500 PLN olej+filtr+uszczelka. 160 PLN robocizna. Mila i fachowa obsluga, potem jeszcze umyli samochod :-) Jestem pozytywnie zaskoczony.

Przy okazji zobaczylem stary olej. Byl "czarny ale nie spalony" i bez widocznych opilkow metalu. W ASO powiedzieli ze jak na ten przebiego jest OK. Przy okazji cos tam zmienili w wybieraku i teraz P sie blokuje jak nie ma kluczyka :-) Ile to sie czlowiek dowie podczas takiej wizyty. No i w trakcie wymiany mozna sobie posiedziec na sofie i poogladac TV 8)

Pozdrawiam!
Adrian S.
 
 
Mercmaniak_2006 
Na celowniku

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 63
Skąd: Warmia
Wysłany: 15 Wrzesień 2006, 12:18   

Widzę, że wszystko zostało już powiedziane, ale i ja dodam swoje trzy grosze. Oczywiście 112 000 km to o jakieś 40 000 za dużo na wymianę. ASO zaleca wymianę oleju w automacie co 60 000 - 70 000 km (opieram się na opiniach pracowników ASO) oczywiście oprócz oleju koniecznie filtr. Ja wymieniałem olej nie w ASO (i szybko tego pożałowałem).
Krótko po wymianie pojechałem do Niemiec z wizytą kilkudniową. Jak wpadłem na autostradę i troszkę pocisnąłem mojej :mb: c180 to zauważyłem za mną chmurę białego dymu. Oczywiście "stop", krótkie oględziny i okazało się, że mam wyciek z automatu :oops: . Jednak pomalutku dojechałem do celu (już nie mogłem cieszyć się dobrymi drogami). Odwiedziłem niemiecka ASO, a tam wymiana oleju w automacie, dobry wykład na temat skrzynki i to wszystko za darmo. Ja dopiero byłem mile zaskoczony. Oczywiście zostałem uspokojony, że automat nie ucierpiał ponieważ pseudomechanik zalał za dużo oleju i po prostu skrzynia pozbywała się go podczas jazdy. Ale swoje przeżyłem. :D
_________________
Na celowniku
C180'95 clasic w automacie i gazie
 
 
kobert 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Listopad 2010, 07:43   

podepne sie pod temacik , przymierzam sie do wymiany oleju i wyszukalem w intercars'ie olej marki comma 136 pln za 5 litrow spelniajaca specyfikacje 236.10 i 236.12. Dokladnie wg specyfikacji pod moja skrzynke. Czy ktos juz z was stosowal ten olej?

Maciek
_________________
c240 esprit 99r automat sedan
WDB2020261F824024
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 9 Listopad 2010, 08:54   

kobert napisał/a:
podepne sie pod temacik , przymierzam sie do wymiany oleju i wyszukalem w intercars'ie olej marki comma 136 pln za 5 litrow spelniajaca specyfikacje 236.10 i 236.12. Dokladnie wg specyfikacji pod moja skrzynke. Czy ktos juz z was stosowal ten olej?

Ciekawe, czy firma comma deklaruje też na opakowaniu tego oleju, że nadaje się także do smażenia i sałatek.
W/g MB ten olej nie spełnia żadnej z w/w norm więc możesz go sobie wlać ale na własną odpowiedzialność.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Listopad 2010, 08:55   

kobert, na początek przeczytaj to:
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=5143

A olej najlepiej kup oryginalny, w ASO.
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3312
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 9 Listopad 2010, 21:50   

Będzie o 50% taniej niż w ASO http://www.kroon-oil.com/...en/atf-sp-2042/

[ Dodano: 9 Listopad 2010, 21:52 ]
Ci wyślą pocztą http://www.bobrek-tir.com.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,122 sekundy. Zapytań do SQL: 9