Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup C-Klasy z dośc dużym przebiegiem
Autor Wiadomość
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 00:01   Zakup C-Klasy z dośc dużym przebiegiem

Witam.

Przymierzam się do kupna Mercedesa C 220 CDI z lat 1998-1999, ale z tego co widze to większośc samochodów z tych lat ma duże przebiegi, często powyżej 200 tys. kilometrów. Zastanawia mnie jak to jest z przebiegiem w Mercedesach, bo boję się że samochód po takim przebiegu po prostu zacznie się sypać - np. zawieszenie. Proszę o radę.

Z góry dzięki i pozdrawiam
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 01:27   

8 letni samochod powinien miec po normalniej eksploatacji jakies 240 tys. km.
Srednio robi sie jakies 30tys km rocznie, przynajmniej ja tak robie. Nie wierze w te przebiegi po 120 tys a auto 10 letnie, w 100% krecony licznik. A co do stanu technicznego dokladne sprawdzenie przed zakupem, dobry mechanik, stacja diagnostyczna. Ja raz sie przejechalem i kupilem ruine teraz tez sie przymiezam do kupna c klasy i napewno bez sprawdzenia w warsztacie sie nie obejdzie.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 08:49   

Generalnie kupno samochodu używanego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem..... :wink:
I Mercedesy nie są wyjątkiem. A wręcz przeciwnie - dużo jest aut potaksówkowych lub takich, którymi Turcy wożą ziemniaki.... I w takich przypadkach nawet nie sam przebieg czy zniszczenia są najistotniejsze, ale to, że takie samochody są serwisowane najniższym kosztem, lub nieserwisowane w ogóle.
Ale można trafić :mb: od starszej osoby, która o niego dbała, serwisowała, i wtedy przebieg 200k to nic.

Zawsze samochód trzeba dogłębnie sprawdzić przed zakupem - szczególnie, że teraz jest ogromny wybór i nie ma przebacz.

I dygresja na temat zawieszenia: zawieszenie w :mb: na niemieckich drogach wytrzymuje spokojnie 150-200k. Trzeba się liczyć z tym, że w takim przebiegu nic z nim nie było robione. I jest OK w momencie zakupu. Ale problem jest taki, że takie przechodzone zawieszenie sypie się potem po przejechaniu w Polsce 10 tys....
Ale z drugiej strony, remont zawieszenia przy użyciu bardzo dobrych zamienników to ok 3000 zł - kupując auto w dobrym stanie z pewnej ręki warto je dołożyć "z założenia". :lol:
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 08:49   

Zawsze ryzyko wystąpienia uszkodzenia wzrasta wraz z przebiegem. Jednak poprzednie auto (rover) ze 140kkm sypalo sie i walilo na wszystkie mozliwe strony. Teraz 400kkm w :mb: i nie widze szczegolnych powodow do zmartwien. Zawsze jakieś drobiazgi mogą wyskoczyć-na to nie ma rady. Dobrze sprawdzić auto!
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 4 Wrzesień 2006, 22:17   

co do przebiegu to różnie bywa ja mam 94r i 170tys znam auto od nowości sam sprowadzałem inny fakt ze było serwisowane a inny że jak trzeba było wozić ziemniaki albo jakieś inne syfy to właściciel nie widział przeszkód tak że zagnojony był kompletnie serwis mercedesa wycenił czyszczenie na 850euro z polsce zapłaciłem 100zł i jest dobrze ale nie perfekcyjnie a co do zawieszenia to mnie troche przestraszyliście bo przez 2lata moja :mb: odzwyczaiła mnie od wydatków na mechaników i części
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 6 Wrzesień 2006, 10:32   

Witam
Zawieszenie na zachodnich drogach nie dostaje tak popalic jak u nas, tam drogi sa rowniotkie!!! czesto gdy sprowadzamy np 10 letnie w202 i troche pojezdzi to po polskich drogach to uszkodzeniu ulegaja tuleje metalowo gumowe na wahaczach, drazki , sworznie itp, w takich tulejach guma jest juz jednak stara i na zachdonich drogach by jeszcze to pojezdzilo a u nas szybko zacznie pekac gdy koła naszych wspanialych gwiazd wpadaja codziennie w dziury.

Co do silnika to wiele zalezy od jego eksploatacji i techniki jazdy. gdy olej, filtry byly zmieniane na czasi auto nie bylo katowane to i przebieg 300-400 tys nie bedzie problemem i auto pojezdzi jeszcze dlugo dlugo.
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2006, 23:23   

Dzięki za odpowiedź. Właśnie kupiłem :mb: C220 CDI z końca 98. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,147 sekundy. Zapytań do SQL: 9