Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:22
Problem z ogrzewaniem
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 25 Luty 2009, 02:40   

Witam, wiem że temat ogrzewania jest już wałkowany na tym forum od dłuższej chwili, ale ja mam jeszcze dodatkowe pytanie, mianowicie w moim samochodzie oprócz tego że z prawego nawiewu leci cały czas ciepłe powietrze, a z lewego cały czas zimne bez względu na to jak jest ustawione ogrzewanie/chłodzenie(climatronic), dodatkowo jeszcze dochodzi problem ze zmianą nawiewu w inne położenie niż na szybe przednią... wymieniłem już cały ten sterownik i nic się nie zmieniło :| oczywiscie teraz musze się dobrać do tych zaworków, ale czy ktoś może mi poradzić gdzie jeszcze szukać przyczyny tego że nie można zmienić położenia nawiewu...
pozdro
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 25 Luty 2009, 08:50   

TomkoC220, Zaworki nie mają nic do zmiany kierunku nawiewu - wydaje się że to problem sterownika lub mechaniki układu.
Sterownik kupowałeś nowy czy używany?
Co do zaworków to sprawdź je wpierw miernikiem tak jak tutaj opisano: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=5285
Ja mam klime manualną więc nie znam się zabardzo na ustawieniach climatronic'a ale myślę że zasada działania zaworków będzie taka sama. Podziel się spostrzeżeniami :)
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
wojtas296 

Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Elbląg
Wysłany: 21 Marzec 2010, 19:59   

Witam wszystkich.Dzisiaj wziąłem się za naprawę ogrzewania bo wieje mi tylko ciepłe.Sprawdziłem na krótko zaworki tak jak to było opisywane na forum i stukają więc są dobre,następnie pomierzyłem prąd i okazało się,że jest 12 V ale cały czas pomimo zmiany położenia regulatorów ciepła.Podłączyłem więc dodatkową masę do zaworków i wtedy dmuchało tylko zimne i nie reagowało na zmianę położenia regulatorów.Wychodzi na to,że to jest walnięty panel sterujący?!Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.Merc 98 rok 2.0 kompresor.Pozdrawiam i czekam na opinie.
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 21 Marzec 2010, 20:21   

Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 18:59
Witam wszystkich.Dzisiaj wziąłem się za naprawę ogrzewania bo wieje mi tylko ciepłe.Sprawdziłem na krótko zaworki tak jak to było opisywane na forum i stukają więc są dobre,następnie pomierzyłem prąd i okazało się,że jest 12 V ale cały czas pomimo zmiany położenia regulatorów ciepła.Podłączyłem więc dodatkową masę do zaworków i wtedy dmuchało tylko zimne i nie reagowało na zmianę położenia regulatorów.Wychodzi na to,że to jest walnięty panel sterujący?!Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.Merc 98 rok 2.0 kompresor.Pozdrawiam i czekam na opinie.

Raczej sie nie mylisz.W dziale zrob to sam jest opisana naprawa panelu.
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
lukpik

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Żory
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 12:35   

hej. Na wstępie piszę że przeczytałem związany temat w ZRÓB TO SAM ale nie znalazłem nikogo kto miał by podobny problem. A więc wczoraj po zakupie jeździłem przez kilka godzin i rozkoszowałem się wygodą, wszystko było ok do czasu... Wieczorem gdy się zrobiło chłodno chciałem podkręcić ogrzewanie (nie mam klimy, a wcześniej pokrętło było ustawione na max na zimno) wtedy z nawiewów wydobył się dziwny zapach i słyszałem przez moment jakby jakaś ciecz się przelała... Od tego czasu nie umiem zmniejszyć temperatury z obu stron... na dodatek (nie wiem czy te 2 rzeczy są powiązane) pod moim :mb: z lewej strony pokazała się duża plama a na desce zaświeciła się pomarańczowa kontrolka odpowiedzialna za poziom płynu w zbiorniku na płyn chłodniczy. Nie wiem czy to ma coś wspólnego jedno z drugim ale powiem szczerze że strasznie mnie ta sprawa zmartwiła... zostawiłem samochód w garażu i sprawdziłem dzisiaj rano zapachu już nie było (podejrzewam że był spowodowany tym że ciecz ciekła gdzieś na jakąś rozgrzaną silnika) bo był zimny. Dolałem wody i przejechałem się samochodem ale niestety problem z ciepłym powietrzem pozostał, dalej jak tylko samochód się rozgrzał znów leci ciepłe. natomiast wycieku nie zauważyłem przejechałem tylko kawałek bo boję się że mogę przegrzać silnik... Prosił bym o jakąś radę bo do pracy muszę jeździć a niestety mój :mb: ma jakąś kontuzje... pozdrawiam i mam nadzieję że teraz jesz wszystko tak jak powinno :P
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 13:02   

Płyn chłodniczy jest jak najbardziej odpowiedzialny za ogrzewanie bo to on przepływa przez nagrzewnicę któa podaje ciepłe powietrze w nawiewy.

Co do zapachu i plamy, sprawdz czy wszystkie opaski są dobrze dociągnięte lub rozgrzej auto i wjedz na kanał a tam sprawdz czy z któegoś węża nie kapie płyn.

generalnie za ogrzewanie odpowiedzialne są zaworki znajdujace się pod maską z lewej strony przy kielichu ( takie urzadzenie do którego podłączone są węze a po rozgrzaniu będą gorące ). Jeszcze jedna sprawa, czy przy regulacji temperatury ( regulacja na lince? ) czujesz opór i słyszysz pracę klapy ?
_________________


 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 13:13   

Axwell napisał/a:
czy przy regulacji temperatury ( regulacja na lince? ) czujesz opór i słyszysz pracę klapy ?


Regulacja temperatury drogi Axwellu, odbywa się na drodze elektronicznej we wszystkich wersjach W202 :wink:

lukpik, w kwestii ciągłego grzania do sprawdzenia napięcia na elektrozaworach
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
lukpik

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Żory
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 13:14   

Zaworki wiem gdzie są przy próbie lokalizacji wycieku też tam zaglądałem... niestety było już ciemno i nie byłem w stanie go z góry zlokalizować (niestety do kanału nie mam dostępu) Jeśli chodzi o pokrętła to właśnie nie mam porównania więc ciężko powiedzieć czy ten opór który czuję jest odpowiedni ( moim zdaniem troszkę za delikatnie chodzi) na końcu jest taki jakby KLIK tak jakby wskoczył na końcową pozycje ( nie wiem jak to opisać) niestety na line nie próbowałem a szczerze nie mam pojęcia o jakiej lince mówisz Ciężko czytać instrukcje na forum i grzebać w samochodzie hehehe . Chciałem jeszcze zaznaczyć że też nie świeci mi żadne pokrętło temperatury oraz regulacja siły dmuchawy oraz kierunek wiania W którymś poście pisało coś o bezpiecznikach które mogą mieć na to też jakiś wpływ. Niestety nie jeszcze ich nie sprawdzałem

[ Dodano: 8 Kwiecień 2011, 13:19 ]
ok wszystko o czym piszecie posprawdzam a czy macie jakiś pomysł odnośnie tego wycieku płynu
_________________
MB W202 220D 1994
VIN WDB2021211F109515
Moje MB http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14698
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 13:30   

Javoreczek napisał/a:
Regulacja temperatury drogi Axwellu, odbywa się na drodze elektronicznej we wszystkich wersjach W202 :wink:
dziekuję za poprawienie :oops: człowiek uczy się całe życie :) ale dlatego też pozostawiłem znak zapytania.. :)
_________________


 
 
lukpik

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Żory
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 20:38   

Dzięki za pomoc. Zlokalizowałem mój największy problem... Teraz muszę gdzieś znaleźć nowy elektrozawór. Chodzi mi teraz tylko bo na allegro są ale pisze że to np do 2,5 tdi 1999 kombi... Czy to ma jakieś znaczenie ? bo nie wiem czy muszę szukać dalej czy mogę zakupić ten. Nie wiem czy w dobrym temacie ale jest z tym powiązany w jakiś sposób... Więc proszę o rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
_________________
MB W202 220D 1994
VIN WDB2021211F109515
Moje MB http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14698
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 20:41   

A po czym wnosisz, że to elektrozawór ?
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
lukpik

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Żory
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 21:25   

Wnioskuję po tym że jest szczelny jak sitko... Dzisiaj siedziałem cały czas z tatą w garażu sprawdziliśmy wszystkie 3 węże ten co idzie od zbiornika i te 2 które idą na lewą i prawą stronę dokręciłem je, ale to nic nie dało pojechałem do jednego z mechaników których polecała osoba z mojego regionu i on tylko potwierdził moje spostrzeżenia.... po rozkręceniu go widzę że jeden jest nie taki jak powinien (ciężko to opisać a zdjęcia nie mam) wyczyściłem osuszyłem żeby widzieć ewentualny wyciek i skręciłem ponownie odpaliłem samochód i po chwili jak ślinik się zagrzał zobaczyłem że woda leci... To chyba wystarczająca przyczyna która popiera moje wnioski :P Ciepłym powietrzem się zajmę jak go wymienię (chodzi mi o zimne luty) chyba że problem sam zniknie podczas wymiany
_________________
MB W202 220D 1994
VIN WDB2021211F109515
Moje MB http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14698
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 9 Kwiecień 2011, 18:09   

a ile na alledrogo ??
_________________


 
 
lukpik

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Żory
Wysłany: 10 Kwiecień 2011, 11:40   

Witam wymieniłem wczoraj wymieniłem wadliwą część:) Wyciek został zneutralizowany niestety ciepło dalej leci z jednej strony cały czas. W poniedziałek się zajmę się ciepłym powietrzem...

Axwell na allegro znalazłem za 89 zł. Niestety z tego powodu że sprawa była pilna a ja nie umiałem się skontaktować z osobą wystawiającą przedmiot szukałem dalej. I znalazłem za 150 do odebrania od ręki, zmuszony pilną sytuacją musiałem go kupić.
_________________
MB W202 220D 1994
VIN WDB2021211F109515
Moje MB http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14698
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 10 Kwiecień 2011, 13:18   

miejmy nadzieję ze po wymianie wszystko wróci do normy.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,146 sekundy. Zapytań do SQL: 10