Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
cholernie niski esprit- HEEELP
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 10:15   cholernie niski esprit- HEEELP

witam serdecznie, czy wiecie moze szanowni Forumowicze, czy aby podniesc esprita, wystarczy tylko zalozyc sprezyny od np. eleganca??? super wyglada to zawieszenie ale na naszych drogach troche sie nie sprawdza, bo jest NISKIE. a moze jakis maniak zamienilby sie ze mna na swoje sprezynki o ile nie boi sie wysokich kraweznikow itp. mam przejechane oryginalnie 70tkm. prosze o porade i z gory dziekuje
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 11:25   Re: cholernie niski esprit- HEEELP

donkarleone napisał/a:
witam serdecznie, czy wiecie moze szanowni Forumowicze, czy aby podniesc esprita, wystarczy tylko zalozyc sprezyny od np. eleganca??? super wyglada to zawieszenie ale na naszych drogach troche sie nie sprawdza, bo jest NISKIE. a moze jakis maniak zamienilby sie ze mna na swoje sprezynki o ile nie boi sie wysokich kraweznikow itp. mam przejechane oryginalnie 70tkm. prosze o porade i z gory dziekuje


Współczuję koledze, ja mam Classica -40mm
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
c280 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 13:52   

Donkarleone - może jakieś foto? Ja powoli dojrzewam do zrzucenia mojego elegance'a na glebę, moze się dogadamy? Aha jeszcze jedno istotne pytanie - czy ze spreżynami nie trzeba wymienić takze amortyzatorów? podejrzewam, że amortyzatory, podobnie jak sprężyny były w każdej wersji elegance/esprit/sport inne?
_________________
C280 Elegance - ex
BMW e39 530d '01 - ex
BMW e46 320i M54 '01 - ex
jest Audi A8 4.2 quattro :)
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 14:23   

Z tego co mi wiadomo (nie wiem czy to prawda :P ) jeżeli różnica pomiedzy dedykowanym zawieszeniem, a tym ze zmienionymi spręzynami nie jest większe od 35mm to można amortyzatory zostawić :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
c280 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 14:33   

Wolałbym nie ekserymetować i zaufam raczej firmie Mercedes. Jesli amory są inne, trzeba wymienić cały komplet (spreżyny i amory). Ponadto kolega nie napisał, jaki ma silnik, a sprężyny pewnie są do różnych wersji silnikowych różne. Kiedyś, w innym aucie jeździłem na standardowych amortyzatorach i sprężynach H&R, co skończyło się padnięciem amortzatorów po ok. 3 miesiącach.
_________________
C280 Elegance - ex
BMW e39 530d '01 - ex
BMW e46 320i M54 '01 - ex
jest Audi A8 4.2 quattro :)
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 14:34   

Camel- napisał/a:
Z tego co mi wiadomo (nie wiem czy to prawda :P ) jeżeli różnica pomiedzy dedykowanym zawieszeniem, a tym ze zmienionymi spręzynami nie jest większe od 35mm to można amortyzatory zostawić :)


To zależy od tego, czy zamienia się tylko na krótsze sprężyny, czy też na krótsze i twardsze. W tym pierwszym przypadku masz rację, ale w drugim należy też wymienić amortyzatory na takie o innej charakterystyce tłumienia.

PS
Nieprzypadkowo firmy tuningowe sprzedają komplety (sprężyny i amory)
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Gość

Wysłany: 22 Wrzesień 2006, 15:14   

mam esprita 1.8, postaram sie jak najszybciej zrobic foto, jak to wyglada. jestem w stanie zamienic sie i na amortyzatory, jezeli beda ok, bo moje maja ok 60%, zaden problem. mieszkam w pln-wschd polszy i tam drogi sa makabra, teraz jestem w niemcach i zaluje troche, ze u nas nie ma takich drog. no ale jezdzi sie po tym co sie ma:) pozdrawiam

[ Dodano: 23 Wrzesień 2006, 20:08 ]
oto foto, mam nadzieje, ze cos widac na nim. jesli ktos jest zainteresowany obnizyc zawieszenie, to prosze o kontakt sms, moj nr tel 696420199, jestem za granica i nie bed emial netu,pozdrawiam

P1050278.JPG
Plik ściągnięto 198 raz(y) 180,35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,192 sekundy. Zapytań do SQL: 11