Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Camel-
14 Grudzień 2008, 09:45
LPG - U ktorego gazoawnika?
Autor Wiadomość
wlodi27 


Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 49
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 23:36   LPG - U ktorego gazoawnika?

Witam wszystkich na forum. Mam zamiar założyć gaz do mojego W202 C180 z 1996 roku i chciałbym żeby ktoś polecił mi jakiegoś dobrego gazownika w Koszalinie. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam wlodi27
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 23:47   

dlaczego chcesz gazować 1,8... i dlaczego Mercedes, jest tyle "fajnych fur" które mozna zagazować, czym ona sobie na to zasłuzyła.... :?
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 08:17   

Axwell napisał/a:
czym ona sobie na to zasłuzyła.... :?


Ceny paliw, panie.. ludzie imają się czego tylko mogą. Auto na benzynę, oleju z biedronki lać się nie da, to gazują :-)

Jakiś czas temu też myślałem o gazie. Kupiłem :mb: "w dizlu" i rosnące ceny ON przyprawiły mnie o kilka siwych włosów. Przez chwilę kląłem na siebie w duszy, że nie kupiłem 180-tki + LPG. Na szczęście mi przeszło :-)

A gaz zły nie jest. Tylko przed jego założeniem trzeba zrobić kosztorys kosztów. Bo dobra instalacja nie należy to tanich. I przy niewielkich przebiegach rocznych może się zupełnie nie opłacać.
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:24   

Panie... stac Cie na konia to i na bat powinno...

jestem przeciwnikiem gazu w Gwiazdach...
jak chcesz gazowac to kup coś innego :(
_________________


 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:30   

Gomezio napisał/a:
Ceny paliw, panie.. ludzie imają się czego tylko mogą. Auto na benzynę, oleju z biedronki lać się nie da, to gazują :-)
Jest jeszcze komunikacja, jak nie stać na paszę dla konia.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:31   

Axwell napisał/a:
Panie... stac Cie na konia to i na bat powinno...


Jak ja nie znoszę tego powiedzenia. Co złego w dobrej instalacji LPG? Skoro daje jakieś tam oszczędności, to czemu z nich nie skorzystać? Tylko dlatego, że :mb: tankujące gaz kojarzy się większości z przerdzewiałym polonezem? To ich problem :-)
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:36   

Gomezio napisał/a:
Co złego w dobrej instalacji LPG?
Nic, ale tyle na tym forum jest napisane, co, gdzie, kiedy, że wystarczy użyć opcji szukaj i kontynuować temat dalej, a nie zakładać nowego. Ponadto można poczytać jaki to drażniący temat na naszym forum.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:39   

Adaśko napisał/a:
Jest jeszcze komunikacja, jak nie stać na paszę dla konia.
to kupuje sie coś co pali mniej... poza tym ile pali 1,8 w :mb:

kup fiata pande
Gomezio napisał/a:
Jak ja nie znoszę tego powiedzenia.
kolego, nie mam zamiaru sie kłucić poniewaz temat LPG jest drazliwym tematem, jak również poruszany był wielokrotnie wiec wystarczy poszukać jaka instalacja gdzie...
_________________


 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:39   

Dlatego przepraszam autora wątku za OT :-)
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 09:46   

Adaśko napisał/a:
Gomezio napisał/a:
Co złego w dobrej instalacji LPG?
Nic, ale tyle na tym forum jest napisane, co, gdzie, kiedy, że wystarczy użyć opcji szukaj i kontynuować temat dalej, a nie zakładać nowego. Ponadto można poczytać jaki to drażniący temat na naszym forum.


może po prostu moderatorzy powinni takie wątki kasować - naprawdę na temat LPG to juz chyba napisano wszystko, i wszyscy już zdążyli się nadenerwować z tego powodu ;)

Przy zaawansowaniu technologicznym dzisiejszych silnikow i związanym z tym sporym wydatkiem na równie zaawansowaną instalację LPG ekonomiczny sens takiej operacji jest mocno wątpliwy. Niestety wielu uzytkowników jakby nie chce zauwazyc tej prawdy i z uporem maniaka twierdzi, że na LPG będzie taniej ;)
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 10:27   

Niewiem ile obecnie kosztuje sekwencja do 4 cylindrowego silnika ale mysle ze w 3 tys z mozna sie zmiescic.

Przy tych cenach, gdy duzo jezdzimy to naprawde warto zalozyc - latwo mozna obliczyc ze zwroci sie spokojnie przy 30 tys km a powyzej zacznie przynosic oszczednosci i to spore.
Zaoszczedzamy ponad 10 zl na 100 km
Koszt eksploatacji auta z instalacja sekwencyjna to tylko wymiana filterkow gazowych ktore kosztuja grosze. Pamietac nalezy o tankowaniu tylko na firmowych i sprawdzonych stacjach gdzie maja dobrej jakosci i czysty gaz. Mialem znajomego gazownika ktory kiedys prowadzil warsztat montażu instalacji i serwis, sam na wlasne oczy widzialem wymieniane filterki - niektore byly jak nowe zas drugie wyraznie zabrodzone i osmolone. Nie musze mowic ze od razu bylo wiadomo kto gdzie tankuje gaz :D
Wiec jest to bujda ze auto z lpg jest kosztowne w eksploatacji.

Polska to kraj absurdu i złodziejski - pensje i poziom życia najniższy w UE a ceny paliwa jedne z najwyższych.
Podam dla przykladu Belgie:
cena diesla to ok 1.25 Eu czyli okolo 4.20 zl
cena gazu lpg 0,48 EU czyli 1,70 zl litr a u nas 2,20
Poczekajcie na upragnione autostrady a zobaczycie ile bedzie kosztowala przyjmnosc jazdy. W tej chwili sa najdrozsze na swiecie a jest ich tyle co kot naplakal

Przy obecnych cenach ON i benzyny zakup diesla nie oplaca sie juz tak bardzo jak kiedys - uzywane auto z dobrym, nie wyjechanym dieslem kosztuje duzo wiecej niz benzyniak a oszczednosc jaka przyniesie w spalaniu nie kalkuluje sie pozniejszymi kosztami serwisu silnika : pompa, wtryski, turbina, wymiana rozrzadu, rolek i napinaczy.
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 10:41   

wtrace swoje 3 grosze...


trzeba tak pracować by nie płakać na cene litra paliwa...
dlaczego kazdy kto ma dziure w d...ie chce jezdzic mercem po jakims czasie stwierdza ze jednak mercawka pali wiecej niz moze zalać i szuka alternatywy w postaci smierdzacego gazu...


nie rozkminiam tego.
_________________


 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 10:41   

To co piszesz na temat kosztów eksploatacji (oraz zwrotu inwestycji) instalacji LPG - to jest mocno uproszczone podejscie do tematu. I chyba nie ma sensu abym przytaczal kolejne argumenty - postów było już napisane bardzo dużo.

Natomiast jesli chodzi o ekonomike zakupu silnika ON - tutaj sprawa nie jest juz tak jednoznaczna - rzeczywiście wysoki koszt zakupu ON niweluje w sporym stopniu różnice w spalaniu paliwa (w porównaiu do benzyny) i co za tym idzie ogólnych kosztów eksploatacji.

Ale coż, jedni wolą benzyne, inni ON a jeszcze inni MĘCZĄ się z LPG :D
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 11:05   

Witam :] Rowniez sie wtrace :P
Nie rozumiem czemu sie czepiacie LPG w gwiazdach, przeciez to samochod jak kazdy inny i LPG znosi dosc dobrze. Powiedzenia typu ,,Panie... stac Cie na konia to i na bat powinno..." jest nie na miejscu przeciez nasze Celinki to nie jest jakis wilki rarytas kosztujacy nie wiadomo jakie pieniadze. Przeciwni LPG sa tylko Ci ktorych bez zadnego problemu stac na benzynke i sa z tego wilce dumni, wescie pod uwage ze sa tacy ludzie ktorzy nie rzucaja pieniedzy na prawo i lewo i szukaja oszczednosci, a przy tym chca jezdzic elegancka furka. Chociaz dla mnie jak ktos sobie kupuje S 600 i daje do niej LPG to wogole nie porozumienie, w tym przypadku widac jak ktos kupuje takie auto tylko na pokaz i nie stac go na zatankowanie. Ja do gazu nic nie mam, moja Celinka sprawuje sie dobrze a przy tym nie wydaje majatku na wahe ;] Dodam ze jezdze malo bo przez rok zrobilem 13 tys km, a autko kupilem juz z gazem :)
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 11:23   

chrzanio napisał/a:
Chociaz dla mnie jak ktos sobie kupuje S 600 i daje do niej LPG to wogole nie porozumienie
A zaczyna się od zagazowanej taniej celinki, zasmakuje wygodnego auta, później nic tylko :mb: model wyższy kupowany i gazowany. Chwała Tobie chrzanio, że kupiłeś auto zagazowane, gdyż problemy związane z początkiem eksploatacji instalacji gazowej nie dotyczyły Ciebie, jest naprawdę mało warsztatów dobrze montujących instalację, ale to jest dyktowane głównie potrzebom klientów-"Panie taka najtańsza byle jeździł"
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 10