Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
30 km/h C klasa wyleciała z jezdni !!!
Autor Wiadomość
sperzu 

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Październik 2006, 02:05   30 km/h C klasa wyleciała z jezdni !!!

Witam moze ktoś mi powie co sie stało jade trasą miedzy rawiczem a wrocławiem asfalt szorstki suchy itp nagle łok ok 140 stopni ograniczenie do 70 na godzine ja ze względu ze jechałem z tesciami zwolniłem do 30 !!! przechylam kierownice a miesiek nic !!!!!!!! wyleciałem na drugą strone jezdni nie zadziałały ABS ASR ESP pasy poduszki nic !!!!!! w ASO aż im szczęki opadły !!!!! Od dzis straciłem mniemanie o mercedesach !!! jezeli przy 30 na godzine auto z 2000 r i to mercedes wypada z profilowanego łuku to niejest to samochód !!! prze 10 min siedziałem i nie mogłem uwierzyć ze coś takiego sie stało !!!!
_________________
w202 2000r c180 classic
 
 
 
MARR 
Marcin33

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 165
Skąd: PL
Wysłany: 2 Październik 2006, 09:41   

Jak jest napisane 70 to nie trzeba było zwalniać do 30-tu :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Dlatego wyleciałeś :D :D :D
Pozdrawiam
:?: :?: :?: :?: :roll: :roll: :roll: :wink: :wink: :wink: :wink: :mrgreen:
_________________
C180 Sport 95r. + LPG sekwencja
 
 
qbick 
qbick

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 236
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2 Październik 2006, 09:47   

Powiem tylko tyle ze mialem podobna sytuacje na zakrecie rozlana byla jakas ciecz a ze bylo podeszczu a ciecz niczym z pozoru sie nie odrozniala od mokrej jezdni to jej nie zauwazylem. Na szczesnie udalo mi sie z tego wyjsc calo natomiast jadacy za mna centek wpadl na drzewa. Pytanie brzmi tylko dlaczego u Ciebie nie zadzialaly te systemy?
_________________
Qbick@SetH.MB
C 220 Diesel Elegance '96
WDB2021211F392212
 
 
 
Gość

Wysłany: 2 Październik 2006, 09:51   

Przyznaj się gościu że celowałeś miejscem gdzie siedziała teściowa w drzewo ale się nie udało:):):):):):)
 
 
sperzu 

Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Październik 2006, 13:31   

Nie zadziałało NIC nawet pasy pirotechniczne a jezdnia była leko wilgotna ale cieczy nie było normalnie maluch przy 100km/h wy wykręcił !!!!!!!! dodam ze jechalem na nowiuteńkich goodyearkach !!!!! a teściową mam spoko :D
_________________
w202 2000r c180 classic
 
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Październik 2006, 13:26   

jak widze masz dwa zarzuty do gwiazdy:
1. wylecial z zakretu
2. nie zadzalala pirotchnika.

co do pkt 1: przyczyn moze byc kilka: jak slusznie zauwazyl kolega qbick czesto przyczyna takich numerow jest rozlana ciecz ropopochodna, warstewka moze byc cieniutka i niewdoczna, ten maluch mogl przejechac w miejscu niezabrudzonym; obecnie kazdy samochod ma mechaniczny uklad kierowniczy, nawet gdy wszystko wysiadze (elektronika i wspomaganie) nadal masz kontrole nad torem jazdy, co najwyzej kierownica ciezko sie kreci, sa juz egzemplarze testowe, ktore sterowane sa "by wire" czyli kierownica dziala jak joystick (tak juz jest w niektorych samolotach), jak do tej pory zaden z modeli nie ma homologacji w UE. Jako przyczyne utraty kontroli widzialbym tez wystrzal opony, ale przy tej predkosci to malo prawdopodobne, moze rozpiely sie elementy ukladdu kierowniczego np. walnieta koncowka drazka czy cos w tym stylu. nasze drogi pozostawiaja wiele do zyczenia, nasze serwisy rowniez ;(
co do pkt. 2 jesli byla tak mala predkosc to nic dziwnego, ze pirotechnika nie strzelila, ona ma zadzalac dopiero przy wyzszych predkosciach, w sytuacj zaprogramowanej w jej sterowniku. w innym przypadku poduszko i napinacze strzelalyby podczas nigroznych kolizji (stluczek).
Tyle madrosci, naprodukowalem sie zeby troche bronic :mb: :)
pzdr
radams
_________________
c200 CDI
 
 
 
cieply 
cieply


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Październik 2006, 13:50   

Witam!
Ja powiem tylko o moim subiektywnym odczuciu - że pewność prowadzenia to jedna z najmocniejszych stron C klasy. Auto świetnie trzyma się w zakrętach (oczywiście nie mówimy tu o sportowych furach), a lubie je pokonywać szybko... :lol:
Parę razy czułem jak zadziałał ESP gdy trochę się bawiłem sprawdzając możliwości auta. Ale nigdy nie straciłem kontroli nad autem.
Dlatego mi tez wydaje sie, że w twoim przypadku to musiał być jakiś czynnik zewnętrzny: plama oleju albo awaria układu kierowniczego...
Pozdrawiam
_________________
Marcin
C 180 Touring '99 +BRC SQ24
 
 
marcin19_87 


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 84
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 3 Październik 2006, 13:56   

Jestem zgodny z moimi poprzednikami :D
_________________
W202 220 DIESEL 96r. WDB2021211F502998
 
 
 
Mercmaniak_2006 
Na celowniku

Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 63
Skąd: Warmia
Wysłany: 7 Październik 2006, 22:55   

A ja nabrałem ostatnio jeszcze większego szacunku do swojej :mb: kiedy musiałem przy dosyć wysokiej prędkości ominąć niefrasobliwego kolesia, który wciął mi się na tor jazdy. Byłem o włos od poważnego wypadku, ale gwiazda pokazała, że nawet gwałtowne i niespodziewane manewry łatwo z drogi jej nie "zepchną".
Daletego również wydaje mi się, że to nie była wina twojej Mercedes tylko czynników zewnętrznych. Myślę ponadto, że można się cieszyć z tego, że poduchy nie wybuchnęły, bo myślę, że mogło by to zdecydowanie powiększyć straty materialne i wygląd niektórych osób w samochodzie (przy tej prędkości). :D
_________________
Na celowniku
C180'95 clasic w automacie i gazie
 
 
bartezbest 
bartezbest

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 19
Skąd: szczecin
Wysłany: 8 Październik 2006, 20:19   

musisz koniecznie obejrzec Tokio Drift, tam ucza jak należy pokonywac zakręty z teściową :D
_________________
bartezbest
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 9 Październik 2006, 09:51   

Wiesz co sperzu - a może po prostu zgasł Ci silnik !?
U mnie czasem tak sie dzieje, tzn. mam instalację gazową i czasem podczs gwałtownego hamowania potrafi zgasnąć silnik, szczególnie jak jest jeszcze zimny.
No i wtedy wiadomo - nie działa wspomaganie kierownicy, hamulców, Abs itd. ...
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Październik 2006, 11:02   

Witam u mnie kiedyś podczas jazdy strzelił pasek klinowy i wtedy też padło wspomganie i auto bardzo trudno się prowadziło , no i oczywiście nie było ładowania i temp. silnika skoczyła , aleto było na prostej drodze na szczęście.
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,125 sekundy. Zapytań do SQL: 10