Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:25
Wiatraczek w lampce na podsufitce.
Autor Wiadomość
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 16 Lipiec 2008, 14:01   Wiatraczek w lampce na podsufitce.

Jestem ciekaw po co mam ten wiatraczek z czujką zamontowany w lampce, skoro autko moje nigdy nie miało klimy (a szkoda) oczywiście po przekręceniu klucza w stacyjce wiatraczek się włącza i chodzi cały czas ?
Instalacja jest 100% oryginalna i nikt nic w tej materi nie dokładał, a wiem że jak ktoś ma klimę to to ustrojstwo odpowiada za wskazania tem. wewnatrz autka, więc co jest grane :shock:
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lipiec 2008, 14:05   

Jest tam czujnik temperatury ktory odpowiada za utrzymywanie stałej temperatury we wnętrzu. W autach bez klimy jest pod to podłączony sterownik ogrzewania.
W lecie oczywiście stalej temperatury nie będzie utrzymywał, ale w zimie powinien.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Lipiec 2008, 15:20   

Dzięki za odpowiedz. A swoją drogą to dziwne bo mi w zimie ni cholery nic nie trzymało w miarę stałej temperatury.
Ale może dlatego że miałem walnięty sterownik od regulacji,już go wymieniłem, to może podczas nocnej jazdy kiedy jest chłodniej da się to jakoś sprawdzić.
Ale być może uszkodzeniu uległ sam ten sensorek czy jak go tam zwał, skoro lubi się popsuć ten od temperatury zewnętrznej to może ten też ?
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lipiec 2008, 16:21   

jacon napisał/a:
Ale być może uszkodzeniu uległ sam ten sensorek czy jak go tam zwał, skoro lubi się popsuć ten od temperatury zewnętrznej to może ten też ?


Ten od temperatury zewnętrznej działa w nico cięższych warunkach, więc i ma prawo sie popsuć. A ten w podsufitce, jesli nikt tam nie grzebał, to raczej sie zepsuć nie powinien.
Ja mam Celine niecałe 2 miesiace, ale zdarzyło mi się juz korzystac z ogrzewania i efekt jest mniej więcej taki - przekręcam kółka ogrzewania np na granice białego i czerwonego pola, po chwili z kratek zaczyna lecieć ciepłe powietrze, po kilku chwilach w środku robi się cieplej i temperatura powietrza z kratek wyraźnie się zmniejsza, i potem dmucha już takim letnim powietrzem, tak żeby niby utrzymywac zadaną temperature.
Jesli chodzi o skutecznośc utrzymywania tej temperatury w dłuzszym okresie to nie jest idealnie, tzn. trzeba zrobic kilka małych korekt, ale i tak jest o wiele lepiej niz w samochodach z klasycznym sterowaniem ogrzewaniem, gdzie często w ogóle nie da sie ustawic własciwej temperatury, bo albo jest za ciepło, albo za zimno i cały czas trzeba kręcic gałką, albo uchylac okna.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,107 sekundy. Zapytań do SQL: 10