Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy auto pracując na gazie, może ciągnąć benzynę?
Autor Wiadomość
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 18:10   Czy auto pracując na gazie, może ciągnąć benzynę?

Witam.
Miałem sekwencję, moja celina nie "chodziła" dobrze na tej sekwencji, razem z gazem lało mi się paliwo, na wolnych obrotach całkiem pracowała tylko na benzynie.
Teraz będę miał instalację II generacji, mieszalnikową, tą lepszą do wielowtrysku, pytanie: Jak mogę sam sprawdzić, gdy auto będzie pracowało na gazie, czy nie leje mi się paliwo? Bo w sekwencji wystarczało wyciągnąć jeden wtrysk gazu i już było wiadomo, czy auto pracuje na gazie czy na paliwie.
A jak to mogę sprawdzić sam w instalacji mieszalnikowej? Czy jest w ogóle możliwe w takiej instalacji mieszalnikowej, aby auto pracując na gazie, lało też minimalne ilości paliwa?
Z góry dzięki.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
dzikidaniel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 68
Skąd: Stara Kiszewa
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 19:00   

adurweb, nie żebym się czepiał ale gaz to również paliwo ;) W kwestji gazu jestem ciemny więc Ci nie pomogę.
_________________
C200CDI 1999r WDB2021941F879501
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 19:01   

Krzywdzisz Mercedesa, żeby drugą gen zakładać... i to na właśne życzenie. Zmień gazowników a nie instalacje. TO JUŻ BYŁO PISANE!
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 20:44   

Camel-, O to chodzi, że byłem u konsultacji u trzech gazowników, w tym jeden z Gubina. Nie pójdzie u mnie żadna sekwencja, bo mam coś ze sterownikami od benzyny, gryzą się z instalacją, nie wiem jak to wytłumaczyć, oni mi to fachowo przedstawili, miałem próbowane trzy inne instalacje, walczę z tym od 4 miesięcy. Trudno to pojąć, ale tak jest. Poprostu trafiłem na takie auto.
Mam znajomych z parownikami w c-klasie i nie narzekają. Mam nadzieję, że moja celina wkońcu ruszy, jutro ją oddaję i stąd pytanie w moim poście i proszę o odpowiedź jak ktoś ja zna. Zależy mi na tym.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
kru_chy 
C180 LPG

Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 28
Skąd: Kielce
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 21:24   

Ja bym to zrobil inaczej... Wlozyl bym przekaznik ktory rozlacza pompe paliwa po przelaczeniu na gaz. Z reszta to jest tez dobre rozwiazanie dla oszczednosci pompy. Spytaj gazownika czy by Ci tego nie zrobil... Teoretycznie wydaje mi sie to latwe. Wystarczy znalesc plusy : od pompy paliwa... i od instalacji gazowej( w tym wypadku bedzie to napewno niebieski przewod dochodzacy do parownika ).

Jesli sie myle nie krytykujcie mnie... Wyrazam tylko swoje zdanie i czekam na komentarze co o tym myslicie..

Pozdrawiam
_________________
W202 C180 Sport 94' LPG - manualna skrzynia biegow
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 24 Lipiec 2008, 21:53   

camel- - albo zamkniesz ten wątek, albo wysadzę komputer w powietrze i będę miał spokój.... :mrgreen:
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 10:21   

adurweb, z całym szacunkiem, ale to nie sterownik benzyny się gryzie z instalacją, tylko oni nie potrafią jej dobrze założyć. IIGeneracja, krzywdzisz swoje auto! Ci instalatorzy po prostu są do bani! Nie musisz się godzić na wymianę sekwencji na II Generację!!!!
Daniel, to wysadzaj :P
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 16:15   

Generalnie chodzi o to, czy jest możliwa praca auta na gazie i jednoczesne lanie paliwa w II generacji?
Mowię Wam, że jedni zakładali mi dwie różne instalacje (ElpiGaz, potem BRC) i żadna nie chodziła poprawnie, potem kombinował mi gazownik z innego miasta, Gubina i też nic nie zdziałał, mam już takie auto i tyle, dzisiaj zaczeli mi zakładać II generację, zaobaczymy co z tego będzie.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 16:22   

Czy nie powinno być tak, że jeżeli przełącza się na gaz to powinny wtryski od benzyny wyłączyć się? Jeżeli wyłączają się to benzyny nie powinien brać, bo którędy :?:
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 19:03   

topol napisał/a:

Daniel, to wysadzaj :P



jednak trochę szkoda :mrgreen:
 
 
adasko33 

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 89
Skąd: warszawa
Wysłany: 25 Lipiec 2008, 21:10   

moim skromnym zdaniem to wina gazownikow mialem juz dwa autka na gaz i nic takiego mi sie nie dzialo poprostu zalozyli i dzialalo. widocznie cos zle podlaczaja ze leci benzyna instalacja gazowa powinna odciac benzyne a oni nie wiedza jak to zrobic gdzie sie podpiac i tyle. ale fakt jest taki tez ze mialem dwa na gaz i juz nigdy wiecej
 
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 26 Lipiec 2008, 14:28   

adurweb napisał/a:
Generalnie chodzi o to, czy jest możliwa praca auta na gazie i jednoczesne lanie paliwa w II generacji?
.



po odpaleniu auta jak przełączy sie na gaz wyciągnij bezpiecznik z przekaźnika pompy paliwowej ..... jest w bagażniku po prawej stronie jakieś 20-30 cm od akumulatora - i bedziesz wiedział czy ciągnie paliwo :mb:
_________________
------------
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 18:09   

Lonek, No dobra, przełączy się na gaz, wyciągnę bezpiecznik i co się powinno stać?
Odebrałem wczoraj auto, mam II generację i powiem tak, wkońcu auto zaczęło mi jeździć, narazie jest wszystko spoko, jestem zadowolony. Tylko szkoda, że gaz sie przełącza po osiągnięciu temperatury około 20 stopni i do tego obroty. Zimą zanim się nagrzeje, to 1-2 min będę palił benzynę. Kiedyś w golfie miałem II generację i tam wystarczyły tylko obroty i już przełączał się na gaz. Czy do wielowtrysków instaluje się instalację, która przełącza się od temperatury i obrotów?
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 19:05   

to ewidentna wina gaziarzy nie ma takiej opcji żeby brał paliwo na gazie jeżeli instalatorzy znają się na swojej robocie , racja niektóre samochody po odcięciu wtryskiwaczy dalej troszkę pylą i podczas ustawiania mieszanki na gazie jest cos takiego jak za wysoka dawka , odcinka pompy paliwowej wtedy to jedyne wyjście i problem z głowy a i pompa paliwowa będzie dłużej działać , mówisz że teraz jest ok wiec sprawdz tak jak kolega pisze odpal auto jak już sie przełaczy na gaz wyjmij bezpiecznik od pompy paliwowej , moim zdaniem auto Ci zgaśnie bo jeżeli zrobili tak jak poprzedni instalatorzy nie odcieli pompki paliwo bedzie dalej żreć na sekwencji nie da się ustawic jak ma tak dużą dawkę żeby auto sie nie zalewało ale na gazie jak to nazwałeś II generacji istnieje taka możliwość więc sprawdź czy z tym bezpiecznikiem lub zobacz może akurat Ci gaziarze mieli na tyle doswiadczenia i wiedzy ze odcieli pompke jeśli chcesz wyśle Ci manuala i zdjęcia bo sam sobie robiłem odcinkę pompki
Pozdrawiam dj_bovorta 8)
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 27 Lipiec 2008, 19:20   

dj_bovorta, Chodzi mi o to, że teraz jestem przewrażliwiony, bo na sekwencji brał mi benzynę, mimo, że był przełączony na gaz, a dowiedziałem się sie o tym, bo strasznie mi śmierdziało benzyną jak jeździłem na gazie, gdy jeździłem na benzynie smrodu nie było. Na sekwencji, gdy miałem auto przełączone na gaz, wyciągałem mu wtryski gazu wszystkie 4 szt. i auto nie gasło, bo pracował też na benzynie.
Teraz mam instalację mieszalnikową i nie śmierdzi mi paliwem i nie twierdzę, że je ciągnie mimo, że jest przełączony na gaz. Na razie jest wszystko OK, ładnie mi auto jeździ i jestem zadowolony. Ale jak wcześniej pisałem, jestem przewrażliwiony i chcę sam sprawdzić, czy aby nie ciągnie mi benzyny na gazie i tylko to chcę sprawdzić, czy jest jakaś taka możliwość, abym wyciągnął coś jakby wtryskiwacz gazu, gdy pracuje na gazie, w tedy powinien mi zgasnąć, jeśli nie ciągnie benzyny. Czy jest taka możliwość?
Bo, po co mi odcinać pompę paliwa, przecież odpalam na benzynie? Jak przełączy mi się na gaz, to odcięcie pompy mi nic nie da, ja muszę mu odciąć gaz i jak zgaśnie to wszystko OK, jak nie zgaśnie to znaczy, że ciągnie też benzynę.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10