Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
niedomagający moduł centralnego zamka
Autor Wiadomość
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 21:17   niedomagający moduł centralnego zamka

Witam Was :mrgreen:

jeszcze na zlocie centralny działał, znaczy zamykał :| otwierać już nie otwierał...

niedawno Emilka zauwazyła mrugające swiatła i nie zamykające sie drzwi...

sądziłem ze wyładowana bateria, wymieniłem i jest dokładnie to samo.. czyli mrugające swiatła przy zamykaniu, cykanie w module i nic wiecej...


najgorsze jest to ze nie ma zadnej nazwy :!: :!: na pilocie i obudowie jest jedna nazwa "Remote" oraz numer.



za diabła nie mogę dojsc jak zaprogramować pilota... jest jedna zworka którą zwierałem i na rózne sposoby wduszałem przyciski...


po numerze na płytce do niczego dojsc nie mogę..
nazwa modułów song chuan 833HM-1C-C

i ze tak powiem Ptak wiecej.. :cry: moze ktoś wpadnie na jakiś rozsądny pomysł co i jak....


Pozdrawiamy
Axwell Emilka..
_________________


 
 
kostek 
ważne jest serce


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 1381
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 21:36   

Axwell, sprawdź wszystkie zamki, łacznie z wlewem paliwa a przede wszystkim bagaznik. Może jeden zawalony zamek blokuje Ci moduł centralny??
_________________
c-180, W202, 1996r, LPG EX
w210, 2.0 b, 1997r sedan, avangarde

Gość, twardy bądź jak żelki z Biedronki


Gość nie pisz do mnie skąd Twój nick w moim podpisie
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 22:27   

Po pierwsze musisz sprawdzić, czy jak nie zamykają się drzwi z pilota załącza się pompka.
Po drugie - czy tak samo sie dzieje przy zamykaniu drzwi z kluczyka (tych drzwi, które mają podłączenie elektryczne do pompki)
 
 
Dzi0bak 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 96
Skąd: Tychy
Wysłany: 6 Sierpień 2008, 23:33   

Witam, miałem podobny problem, mianowicie nie zamykały się zamki a klamka i lusterko migało na czerwono. Pompka w bagażniku działała i po kilku godzinach szukania znalazłem pęknięty przewód (żółty) który doprowadzał powietrze do zamka w klapie bagażnika. Naprawiłem usterkę i śmiga bez problemu, uciekające przez otwór powietrze prawdopodobnie powodowało nie zamykanie się reszty zamków. Pozdrawiam i życze powodzenia
_________________
Przemek. Mercedes W202 1.8 Sequent LPG 1995r Elegance. WDB2020181A299867.
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 08:52   

Gerri napisał/a:
Po pierwsze musisz sprawdzić, czy jak nie zamykają się drzwi z pilota załącza się pompka.
Po drugie - czy tak samo sie dzieje przy zamykaniu drzwi z kluczyka (tych drzwi, które mają podłączenie elektryczne do pompki)
powiem tak... zamykając z kluczyka wszystkie drzwi jak i klapka paliwa oraz bagaznik zamykają sie... przy otwieraniu jest dokładnie tak samo.


Cytat:
Witam, miałem podobny problem, mianowicie nie zamykały się zamki a klamka i lusterko migało na czerwono. Pompka w bagażniku działała i po kilku godzinach szukania znalazłem pęknięty przewód (żółty) który doprowadzał powietrze do zamka w klapie bagażnika. Naprawiłem usterkę i śmiga bez problemu, uciekające przez otwór powietrze prawdopodobnie powodowało nie zamykanie się reszty zamków. Pozdrawiam i życze powodzenia
_________________
tylko czy działały by wszystkie zamki biorąc pod uwagę tę opcję..?


rozebrałem pilota, nosi slady lutowania.
na płytce w samochodzie również są slady lutowania...


zamykał, otwierał i mrugał, pózniej tylko zamykał i mrugał , teraz tylko mruga..

:(
kostek napisał/a:
Axwell, sprawdź wszystkie zamki, łacznie z wlewem paliwa a przede wszystkim bagaznik. Może jeden zawalony zamek blokuje Ci moduł centralny??
najdziwniejsze jest to ze gdy wduszę przycisk zamykania na pilocie, moduły pstrykna z 5 razy ale nie dają impulsu do pompki...

co innego jest gdy zamykam z kluczyka.....
_________________


 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 09:22   

Wiec chyba pompka pompuje i rygluje zamki - problem wydaje sie byc po stronie pilota lub modulu sterowania
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3312
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 09:29   

Przerabiałem taki temat.W moim przypadku skończyły się szczotki na silniku pompki.
Wyłączyłem teraz opcje ryglowania zamków podczas jazdy żeby pompeczka miała mniej pracy.
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 09:38   

Chyba zle sformułowałem pytanie...


Pompka działa tylko i wyłacznie określony w dodatku całkiem poprawny okres czasu (chwile) wiec szczotki odpadają kolego madzara31 <piwo> , ...


wina najprawdopodobniej lezy tak jak powiedział Nasz Administrator ;] po stronie układu sterującego centralnym a w tym wypadku jest to dokładana Centralka lub też pilot który nie bardzo reaguje na wysyłanie komend...


Problem polega na tym ze po zadnych symbolach, oznaczeniach dosłownie niczym nie mogę dojsc jakiej firmy jest dołozony sterownik....
_________________


 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3312
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 09:42   

Kurde może Brabus i w tej sprawie zastosował jakieś swoje rozwiązania :cry:
Puk puk puk w niemalowane.
 
 
mcteusz 
C240 ESPRIT '99 LPG


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Maj 2011
Posty: 372
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 17 Maj 2015, 12:41   

madzara31 napisał/a:
Przerabiałem taki temat.W moim przypadku skończyły się szczotki na silniku pompki.
Wyłączyłem teraz opcje ryglowania zamków podczas jazdy żeby pompeczka miała mniej pracy.
madzara pytanie do Ciebie lub może kto inny wie: czy szczotki są wymienne? Jeśli to gdzie kupić, jakich szukać?
U mnie centralny zaczął jakiś czas temu fiksować. Pompka raz się załączała, raz nie... Teraz nie chce gadać w ogóle. Musiałem jakoś otworzyć bagażnik, a wkładka zablokowana :( więc wszedłem do bagażnika i zastosowałem metodę na stare radio. Pompka dostała z pięści i się odezwała więc podejrzewam, że szczotki już na wykończeniu i się zawieszają...
_________________
C240 ESPRIT '99 WDB2020861F878860 197 Obsidianschwarz
STAG 300-6 plus, KME Silver, OMVL Reg Fast
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=15312
 
 
kurt999 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2015, 07:47   

Miałem kiedyś podobny problem w swoim c 180. Przyczyną była pompka centralnego zamka a dokładniej jej elektronika, szczotki były ok. Działała podobnie "po uderzeniu". kupiłem używana i od pięciu lat nie ma problemu koszt o ile pamiętam 80zł
_________________
Mercedes w203 c180 Kompressor 2006 kupiony 2017

Mercedes w202 c 180 1994 kupiony w 2009r sprzedany w 2015
Mercedes w202 c 200 1994r kupiony w 2010r sprzedany w 2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 9