Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Urwany kielich ;(
Autor Wiadomość
num 

Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: Koszalin
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 20:44   Urwany kielich ;(

Witam
panowie mam nietypowy problem otoz urwalo mi kielch trzymajacy sprezyne i teraz niewiem czy dostane cos takiego w serwisie
moze ktos mial podobny problem

2908035fl1.jpg
Plik ściągnięto 550 raz(y) 49,13 KB

 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 21:59   

tak kolego dostaniesz to w serwisie koszt nie duży po podajże 28zł ale poszukaj na forum było tego sporo
 
 
 
num 

Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: Koszalin
Wysłany: 6 Wrzesień 2008, 22:09   

dzieki za pocieszenie bo juz sie zalamalem ze cala podluznice bede musial kupic
_________________
W202 2,5D
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 7 Wrzesień 2008, 07:58   

Co to za czarna puszka z czerwonym przewodem widoczna na zdjęciu :?:
Pytałem wcześniej na forum ale nikt nie odpowiedział :cry:
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 7 Wrzesień 2008, 09:42   

num, nie będzie na pewno trzeba podłożnic wymienia http://www.w202.pl/viewto...ghlight=kielich poczytaj
 
 
 
Matis1984 

Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 22
Skąd: olsztyn
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 16:10   

u mnie urwał sie kielich ale tylny w sumie sie nie dziwie bo byl zgrzany tylko w paru miejscach :/ kaszt spawania 120 zł eh
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 16:37   

MarcinPop ta puszka to jest od podcisnienia, w jedna strone zasysa, ale nie puszcza w druga powietrza tego co zassie, (dziala na podobnej zasadzie co dioda :P , przewodzi powietrze w jedna strone hehehe)
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 19:25   

btx,

To że jest to jakieś urządzonko podciśnieniowe / ciśnieniowe to widac gołym okiem.
Ale do czego to służy i jaką rolę spełnia?

Dowiedziałem się, że do regulacji świateł (stabilizacji podciśnienia w układzie reg.)
Jak byś mógł to potwierdzić to było by ok
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
Bartosz
Bartosz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 62
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 9 Wrzesień 2008, 19:41   

Witajcie forumowicze,

Jestem tu nowy i od niedawna jeżdżę moją :mb: C180 Esprit 1995.
Na początek podziękowania dla wszystkich którzy pomagali w sprawach związanych ze świecącą kontroką ABS - było minęło wystarczyło naładować baterię.
Teraz do rzeczy - piszecie, że w większości przypadków obrywały się kielichy z lewej strony. U mnie jest inaczej - strona prawa, a jedynym pocieszeniem jest to, że się oberwał tylko częściowo i chyba nic więcej nie zmasakrowała sprężyna.
Jeśli możecie podpowiedzcie mi czy kupić nowy kielich czy spawać stary częściowo naderwany. Jeszcze nie wiem co mi powie mechanik, bo jadę w czwartek, ale chciałbym żeby było bezpiecznie.

pozdrawiam,
 
 
Pavulon 


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Wrzesień 2008, 21:02   

Do obu kolegów którzy mają problemy z kielichami.
Ja miałem podobny przypadek, prawy przód niebezpiecznie się do asfaltu zbliżył i kicha :wink:
Sprawę załatwiłem bardzo tanio i bez latania. Tylko blacharze to zrobią (ja czekałem 2 godziny), mechanik policzy jak za zborze (bo musi działkę blacharzowi odpalić) i potrwa to kilka dni :wink:
Za wszystko zapłaciłem 200 pln, bez latania i teraz kielich mam nowy. Biorąc pod uwagę Warszawskie realia cenowe, to prawie darmo :wink:
_________________
Veni, Vidi, Volo W-202
1.8 benz +gaz sekwenc.
 
 
Maly V8 


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 223
Skąd: Siedlce
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 08:16   

Tu :arrow: http://www.w202.pl/viewto...ighlight=#65005 jeden znawca z forum ustalił że to wina powypadkowej przeszłości waszych aut i trzeba wspawać całą podużnice :lol: :lol: :lol:
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 08:21   

Maly V8 napisał/a:
Tu :arrow: http://www.w202.pl/viewto...ighlight=#65005 jeden znawca z forum ustalił że to wina powypadkowej przeszłości waszych aut i trzeba wspawać całą podużnice :lol: :lol: :lol:


jeżeli podłużnica jest strzelona - to ją trzeba wymienić, ale ja wiem, jesteśmy w Polsce - tutaj się nie takie rzeczy naprawia

jeżeli urywa się kielich - to przeważnie jest wynikiem jakiś wydarzeń z przeszłości. U jednych kielich się urywa, a u drugich wszystko po wielu latach wygląda jak nowe - ciekawe dlaczego ?
 
 
Przemo_99 

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 14:37   

Daniel napisał/a:
Maly V8 napisał/a:
Tu :arrow: http://www.w202.pl/viewto...ighlight=#65005 jeden znawca z forum ustalił że to wina powypadkowej przeszłości waszych aut i trzeba wspawać całą podużnice :lol: :lol: :lol:


jeżeli podłużnica jest strzelona - to ją trzeba wymienić, ale ja wiem, jesteśmy w Polsce - tutaj się nie takie rzeczy naprawia

jeżeli urywa się kielich - to przeważnie jest wynikiem jakiś wydarzeń z przeszłości. U jednych kielich się urywa, a u drugich wszystko po wielu latach wygląda jak nowe - ciekawe dlaczego ?


Tak dobrze ze dodałeś słowo przeważnie. Ja sprowadziłem swojego z Niemiec spod granicy spod granicy szwajcarskiej. Auto było dokładnie sprawdzone dokładnie zanim było kupione. Przez 2 zimy wszystko było idealnie do momentu ostatniej nocy kiedy to zaparkowałem samochód i rano przychodzę a on z obu stron usiadnięty.

Samochód na pewno nie był uderzony a po odkręceniu kół najzwyczajniej mocowania były przerdzewiałe. Czy to wina, że auto było tłoczone? Otóż nie.. wiec nie piszcie ze jak sie urywają to oznacza ze były walone. Bo to już któryś z kolei temat w którym tak to sie tłumaczy.
A czy ktoś widział ile mm ma ta blaszka od kielicha? nie jestem znawca ale wiem że w Polsce po paru zimach nowy samochód o takim zawieszeniu długo by nie pociągnął.

A tym co nie mieli tej usterki a maja ponad 10 letniego :mb: radzę zabezpieczyć owe newralgiczne miejsce albo od razu wyspawać grubszą blachą i dopiero zabezpieczyć.
W tedy na pewno Celina będzie jeździła bez obaw przez bardzo długi czas.
 
 
Pavulon 


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 15:08   

Przemo_99 napisał/a:
A tym co nie mieli tej usterki a maja ponad 10 letniego :mb: radzę zabezpieczyć owe newralgiczne miejsce albo od razu wyspawać grubszą blachą i dopiero zabezpieczyć.

Albo od razu wymienić na nowe :wink: Koszta takie same a mniej roboty :)
_________________
Veni, Vidi, Volo W-202
1.8 benz +gaz sekwenc.
 
 
kostek 
ważne jest serce


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 1381
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 15:14   

num napisał/a:
Witam
panowie mam nietypowy problem


hehee, jak widać, nie taki nietypowy, warto raz na jakis czas podnieść auto i dokładnie je obejrzeć :mrgreen:
_________________
c-180, W202, 1996r, LPG EX
w210, 2.0 b, 1997r sedan, avangarde

Gość, twardy bądź jak żelki z Biedronki


Gość nie pisz do mnie skąd Twój nick w moim podpisie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,074 sekundy. Zapytań do SQL: 7