Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup C200 Kompressor
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 20 Październik 2006, 20:38   Zakup C200 Kompressor

Na co zwracać szególną uwagę podczas oglądania Mercedesa C200 Kompressor.

Czy są jakieś szczególne objawy zużycia kompresora?
Jakie elementy są wrażliwe na żużycie w tym aucie?
Co ewentualnie może się sypać?

Jutro jadę oglądać to cudo:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C1696605

Pozdrawiam :lol:
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 20 Październik 2006, 23:19   

W przebieg bym nie wierzyl :)
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Październik 2006, 12:48   

Fajny, ale to komis, i nie sądze, że prawdziwe 100kkm kosztowałoby poniżej 20k zł.

No ale przejedź się i sam zobacz, czy warto...

PS. Przedni zderzak to nie jest przypadkiem podróba-zamiennik?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Gość

Wysłany: 21 Październik 2006, 15:58   

przebieg jest bardzo latwo sprawdzic przynajmniej do czasku kiedy auto bylo zagranica mianowicie jesli bylo servisowane w aso mercedesa za granica i byly robione wpisy w ksiazce servisowej to wszystkie informacje na temat tego auta beda w bazie mercedesa wystarczy podjechac do najblizszego ASO w polsce podac numer VIN i ci sprawdza i tam masz stan licznika z ostatniego parku servisowego :mrgreen: ja u siebie tak sprawdzalem obydwa MB :mrgreen:
 
 
Gość

Wysłany: 23 Październik 2006, 17:49   

Witam jestem nowym forumowiczem a zarazem przyszłym nabywcą Mercedesa w202.
Poniewaz nie mam zielonego pojęcia odnośnie użytkowania Mercedesów zwracam sie z prośbą o kilka wskazówek na temat eksploatacji. Interesują mnie ogolne koszty utrzymania. Czy utrzymanie Mercedesa W202 jest drogie w porównaniu do samochodów w tej samej klasie? Który z silników montowanych w W202 jest godny polecenia? (interesuję mnie silnik benzynowy) Na co zwracać uwage przy kupnie W202?
Bardzo proszę o kilka opinii i w miarę moliwości odpowiedzi na moje pytania.
Z góry bardzo dziękuję i mam nadzieję ,że w miarę możliwości będe utrzymywał kontakt z obecnymi forumowiczami.
POZDRAWIAM
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Październik 2006, 19:08   

Najpopularniejsze silniki w C klasie (z tego co zauważyłem) to C180 i C220 (z benzynowych). C180 zadowoli Cię w zupełności, lecz niektórzy skarżą się na małą żwawość 122 koników, a 150KM również trzeba czymś nakarmić, tak więc polecam C200. Mam, w automacie i jest super. Nie je za dużo, a kopa też ma :)

Z awaryjnych rzeczy to może amortyzatory, które przez polskie drogi lubią sie powybijać, również opony, które trzeba zmieniać (i to raz zimówki i raz letnie!). "Psuje się" też olej, który trzeba wymienić co jakies 10-15 tysięcy.

Powaznie, to zalezy jaki egzemplarz. Jak utrzymany sensownie, to raczej nie ma się co psuć. Czasami pojawiają sie małe ogniska korozji (na progach, na blotnikach, na dolnych rantach drzwi), a w starszych C klasach (gdzie czujnik od IR-scyzoryka znajduje się nie w lusterku, a w drzwiach kierowcy i klapie bagaznika) potrafi korodować blacha w okolicach zamka na klapie bagażnika.

No i części. To jest Mercedes. Niestety te też potrafią kosztować. Ale wystarczy kupić raz a porządnie.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Gość

Wysłany: 23 Październik 2006, 19:31   

Dziękuję ci Camel. A jak możesz to podpowiedz czy nie masz problemów ze swoją automatyczną skrzynią?Słyszałem kilka opinii,że często się psuje? Czy to prawda ,czy raczej plotki?
Odnośnie silnika,jak ma się sytuacja odnośnie kompresora? Podobno także bywa awaryjny?
 
 
Gość

Wysłany: 23 Październik 2006, 20:39   

zalezy jak skrzynia byla traktowana przez poprzedniego wlasciciela jesli byly wymieniane oleje i filtry regularnie to za bardzo nie ma sie tam cos zepsuc
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Październik 2006, 21:20   

monia napisał/a:
Dziękuję ci Camel. A jak możesz to podpowiedz czy nie masz problemów ze swoją automatyczną skrzynią?Słyszałem kilka opinii,że często się psuje? Czy to prawda ,czy raczej plotki?


Jak skrzynia źle traktowana, to będzie się sypać. Moja ma podobno 120kkm i narazie chodzi świetnie. Ciekawe co będzie w zime. Poradzi sobie? :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Gość

Wysłany: 24 Październik 2006, 18:16   

Camel- napisał/a:
Jak skrzynia źle traktowana, to będzie się sypać

A czy jest możliwość sprawdzenia stanu technicznego automatu ?
Jeżeli tak to proszę o kilka wskazówek na co zwracać uwagę przy kupnie samochodu z automatem?
 
 
Gość

Wysłany: 24 Październik 2006, 18:43   

przede wszystkim wsiasc i przejechac sie jesli beda odczuwalne szrpniecia przy zmianie biegow lub dosc dlugie przeslizgi to warto sie zastanowic nad kupnem bo mozna sie wladowac w "maliny" .Mercedes i Audi maja najlepsze skrzynie automatyczne jesli sie onie dba to sa nie do zatyrania oczywiscie tez zalezy jak kto jezdzi :wink:
 
 
Gość

Wysłany: 25 Październik 2006, 16:03   

To mi trochę rozjaśniło sytuację .
Jak wejdę w stan posiadania mojego pierwszego mercedesa z checia podzielę się uwagami i mam nadzieję ,że bede wymieniał sie doświadczeniami z innymi posiadaczami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,125 sekundy. Zapytań do SQL: 10