Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:19
zimny silnik
Autor Wiadomość
mazur 
W202

Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Październik 2008, 08:22   zimny silnik

Witam
c180 benzyna - jak rano ruszam samochodem to po dodaniu lekko gazu jak by troche się przyduszał, jak mocniej dodam gazu to jedzie normalnie (ale na zimnym silniku nie chcę od razu cisnąć, zawsze staram się rozgrzewać auto i pierwsze kilometry jadę do 2.5-3 tys obrotów). Jak silnik złapie temperatury (nawet niepełne-80 stopni) to wszystko jest już ok- czy po dodaniu lekko gazu jak i mocno jedzie po prostu równo (nie ma żadnych dławień).
I stąd moje pytanie - czy to przyduszanie jest normalne, związane po prostu z zimnym silnikiem (ta sytuacja występuje tylko rano i do momentu złapania temp.) - czy może to wina filtra powietrza. Zaznaczam że filtr paliwa, świece są wymienione.
 
 
Maxsim 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Łuków
Wysłany: 11 Październik 2008, 08:37   

Mam to samo. Nie jest to wina filtra powietrza - wymieniłem. Nie jest to wina przepływomierza - wymieniłem. Został jeszcze filtru paliwa ale to raczej nie to. Po kilkakrotnym zatankowaniu paliwa na Shelu objawy powoli ustępują. Podejrzewam że to paliwo lub zanieczyszczone wtryskiwacze - mało jeżdżę na benzynie - mam super działający gaz. może być to jeszcze kwestia automatu - trochę wolniej działa jak jest zimny w moim przypadku, ale nawet jeśli trzymam go na P lub n przy dodaniu gazu silnik ma pewna zwlokę przed wejściem na obroty ale jak podkreślam zaczyna sie ona coraz bardziej zmniejszać. Ciekawe czy moje obserwacje ktoś potwierdzi?
_________________
MB C180 Aut. Sport '96 + LPG sekwencja ZAVOLI
WDB2020181A438279
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 11 Październik 2008, 09:40   

Maxsim napisał/a:
Mam to samo. Nie jest to wina filtra powietrza - wymieniłem. Nie jest to wina przepływomierza - wymieniłem. Został jeszcze filtru paliwa ale to raczej nie to. Po kilkakrotnym zatankowaniu paliwa na Shelu objawy powoli ustępują. Podejrzewam że to paliwo lub zanieczyszczone wtryskiwacze - mało jeżdżę na benzynie - mam super działający gaz. może być to jeszcze kwestia automatu - trochę wolniej działa jak jest zimny w moim przypadku, ale nawet jeśli trzymam go na P lub n przy dodaniu gazu silnik ma pewna zwlokę przed wejściem na obroty ale jak podkreślam zaczyna sie ona coraz bardziej zmniejszać. Ciekawe czy moje obserwacje ktoś potwierdzi


Zgadza sie. Może to byc jeszcze brudna przepustnica. U mnie po myciu przepustnicy - jak ręką odjął.
Raczej bym odrzucił brudne wtryski. Mam przejechane 231kkm i nie mam z nimi problemu chociaż tankuje na różnych stacjach.
Zajmij się czystością przepustnicy i drożnościa kanałów podciśnieniowych - na 99% pomoźe.
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
Maxsim 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Łuków
Wysłany: 11 Październik 2008, 12:41   

przepustnice czyściłem - efektu 0. To coś innego
_________________
MB C180 Aut. Sport '96 + LPG sekwencja ZAVOLI
WDB2020181A438279
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 10