Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:19
WYMIANA SILNIKA
Autor Wiadomość
noniewiem 

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Szwajcaria
Wysłany: 11 Październik 2008, 16:03   WYMIANA SILNIKA

Witam!

Mam w202 silnik 220diesel .Dziś na liczniku miałem przejechane 260 000 km , przy ruszeniu zaczeło coś głośno stukać i rzucać silnikiem na wszystkie strony , umuwiłem sie z mechanikiem , moje pytanie czy oplaca sie to remontowac , ile kosztuje sillnik 220 diesel , lub czy mozna wstawic 2,5 D lub 2,5TD bez większych przeróbek ??? Prosze o odpowiedz

Podrawiam!
_________________
noniewiem
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 11 Październik 2008, 16:17   

noniewiem napisał/a:
lub czy mozna wstawic 2,5 D lub 2,5TD bez większych przeróbek ???

niestety przeróbki będą znaczne:
Sam silnik 2.5 ma o jeden cylinder więcej więc inne będą punkty mocowania silnika w komorze, inne wiązki elektryczne, moduły przy takiej zmianie przydało by się zmienić skrzynie . Według mnie nie opłacalny zabieg.
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Październik 2008, 16:22   ?

jakiś anonimowy jesteś

dziwne pytanie wg mnie :?

to mechanik nie mówił, ile woła za naprawę?

silnik w miarę zdrowy 250D lub 250TD kupisz za 5-10tys. o ile w ogóle trafisz i to jeszcze zależy gdzie, i czy go demontował specjalista czy ktoś na szrocie za pomocą łomu i flexa (kiedyś widziałem jakieś ogłoszenia na aledrogo) ale jak coś stuka i puka i telepie a nie wybuchło lub nie odchudziło się w 80% zostawiając nadmiar podzespołów na asfalcie - to chyba lepiej ratować to co się ma.. to zależy gdzie z tym pojedziesz i ile ktoś zawoła (czy Cię na to stać), i tak w 50% się okaże, że jak wydasz np. 2000 za naprawę (a gdzie indziej mówili że za 3000 zrobią), to w niedługim czasie jeszcze 1500 dołożysz ;) jak nie więcej - bo się okaże, że coś co miałeś wystarczyło zbadać, przesmarować, a włożą Ci coś regenerowanego w jeszcze gorszym stanie. więc moim zdaniem - jak Cię stać na kupno silnika, to lepiej jedź z :mb: do ASO i ratuj co masz. Może Ci tylko poduchy pod silnikiem poszły albo coś też błachego.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 12 Październik 2008, 18:20   

Zanim cokolwiek kupisz, najpierw poczekaj na opinie mechanika a nam nam pochwal sie czy olej byl wymoieniany (czy wogole byl) .

Objewow moze byc kilka- rozwalony lancuch rozrzadu (trzeba miec pecha i pewnie z 1mln km), rozszczelniona pompa wtryskowa lucasa, zawor EGR szwankuje, jednostka sterujaca silnika padla, rowniez winny moze byc abs (pamietajmy ze jak wciskamy hamulec automatycznie daje sygnal do jedn. sterujacej aby odciela paliwo, brudne paliwo, i jescze kilka albo i kilkadziesiat przyczyn jest.


Napisales za malo informacji tylko ze trzepie



Najpierw poczekaj bo niewiadomo czy bedziesz musial szukac a glowice zawory czy tloki taniej kupisz niz caly silnik niewiadomego pohcodzenie

Na allegro wszystkie silniki z rozbiorki maja o dziwo tylko 70-90 tys km :)
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,105 sekundy. Zapytań do SQL: 10