Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Duże spalanie benzyny
Autor Wiadomość
wlodi27 


Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 49
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 21 Październik 2008, 10:35   Duże spalanie benzyny

Witam wszystkich. Mam taki dziwny problem. Przy odpalaniu zanim przełączy sie na gaz spala dużo benzyny. Jeżeli chodzi o jazde na gazie to w trasie ok 9l/100km, w miescie 11-12 l/100 (gaz sekfencujny). Auto ma silnik 1.8 i jest 1996 roku. Ostatnio przy takim odpalaniu wciągnoł prawie 5 litrów benzyny, a w sumie zrobiłem 80km. Czy ktoś miał taki przypadek?
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 21 Październik 2008, 10:47   

Więc tak (cytaty z grupy samochodowej):

Cytat:
U mnie kiedys w Scorpio tez pewnego dnia cos takiego sie stalo i okazalo sie, ze poprzedni wlasciciel kleil zbiornik. Ja praktycznie ciagle jezdzilem na gazie wiec nie tankowalem a spoina puscila i paliwo sie sączylo...tez nie widzialem ani nie czylem. A moze gdzies na przewodach się sączy?

Cytat:
Jeśli "leje" któryś z wtryskiwaczy benzyny to tak właśnie będzie. Tzn. nie jest szczelny i nawet zamknięty trochę paliwa puszcza. W jeździe na benzynie nie ma to żadnego znaczenia, ale na LPG będzie Ci właśnie ubywało benzyny.

Cytat:
A jaka instalacja gazowa? Jeżeli sekwencja, np Stag 300 to jest to możliwe: jeżeli są spadki ciśnienia gazu to sterownik instalacji na chwilę przerzuca część lub wszystkie wtryskiwacze na benzynę. Spadki ciśnienia mogą się brać z różnych przyczyn: kiepski gaz, resztka gazu, reduktor źle dobrany do instalacji.


Od siebie dodam, że jest ostatnio dość chłodno, a instalacje sekwencyjne przełączają się na LPG dopiero po osiągnięciu pewnej temp. pracy - wcześniej silnik działa na benzynie. Zatem jeśli masz uszkodzony np. czujnik temp. albo temp. jest źle dobrana, to LPG w ogóle się nie załącza. I stąd bierze się wysokie spalanie benzyny.
 
 
wlodi27 


Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 49
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 21 Październik 2008, 11:28   

Nigdzie nie widać zeby paliwo wyciekało, Instalacja to KING OMVL sekfencja, to duże spalanie jest do momentu spadku obrotów, czy problemem może być uszkodzona sonda lambda?
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 21 Październik 2008, 11:36   

Objawami uszkodzonej sondy lambda jest większe zużycie paliwa i "pływanie" na wolnych obrotach.
 
 
BoMeN

Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: 11 Listopad 2008, 12:39   

Witam, mam podobny problem ze spalaniem benzyny. Jeżdżę MEŚKIEM C180 94r. Od 3 lat zamontowaną mam instalację gazową Landirenzo. Zawsze palił 10,5-11,0 l/10o km. Od jakiegoś czasu (ok. 1 rok) muszę bardzo często dotankować benzynę. Przejeżdżam miesięcznie ok. 2500 - 3000km. Gazu MESIEK nadal pali ok. 10,5 - 11,0 l/100km. Ale jak nie dotankuję miesięcznie 25l benzyny to jej po prostu braknie w zbiorniku.
Ostatnio mechanik mi powiedział, że przyczyną może być przepuszczający wtrysk.
Pomóżcie (please). Czy to może być rzeczywiście przyczyną??
Jak to sprawdzić??
Jak samodzielnie wymienić wtrysk???Gdzie tanio kupić używany wtrysk w dobrym stanie???
Pozdroofka: BoMeN
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Listopad 2008, 10:54   

BoMeN, Odłącz gaz i zobacz czy nadal pracuje silnik, jeżeli tak, tzn wtryski przepuszczają.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
BoMeN

Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 4
Wysłany: 13 Listopad 2008, 18:37   

Jak samodzielnie wymienić wtrysk???Gdzie tanio kupić używany wtrysk w dobrym stanie???
Pozdroofka: BoMeN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 9