Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
7 Marzec 2012, 19:50
Mam problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
MarM79 

Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: szczecin
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 23:02   Mam problem z odpaleniem

Witam wszystkich.Jestem tutaj pierwszy raz ,tak samo jak jest to w moich rekach pierwszy mercedes.Mianowicie C 280 i pierwszy problem po tygodniu superowej jazdy.Przez tydzien wszystko bylo pieknie do czasu az lekko mi bateria padala i slabo juz krecil wiec chcialem troszke podladowac i zabralem ja do domku.Przy okazji w ten sam wieczor chcialem tez zmienic baterie w kluczyku bo centralny z pilota od poczatku mial problem.A niestety mam zamek tylko od strony pasazera wiec to bylo troszke klopotliwe.Problem w tym,ze teraz autko na cos zachorowalo i ma problem z odpaleniem.Silnik kreci ale czegos mu brak.Mam wiec takie pytanko ,czy jak podlacze sie do kompa to pokaze co jest zle,czy jezeli to jest cos z elektryka,z paliwem a moze to immobiliser.Czy na kompie powinno pokazac z czym jest problem,czy musze sie zdac na mechanika ktory bedzie chcial wymienic polowe autka.A moze ja cos zrypalem przy kluczyku i teraz mam problem z odpaleniem.Wiem ze ciezko czasem odpowiedziec na takie pytania, ale gdyby ktos znal odp[owiedz bede naprawde bardzo wdzieczny.Niestety na kompa mam wizyte dopiero w srode i moze troszke wiecej bede wtedy wiedzial .Wielkie dzieki za kazda pomoc.
_________________
W 202 ,C 280 Elegance,1995
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 06:47   

Gdybyś jeszcze zapodał jaki masz kluczyk, czy masz alarm fabryczny czy dokładany, to może ktoś by Ci pomgł .
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
gracugiel 
DIESEL POWER


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 62
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 07:16   

Chyba zaraz się zacznie :mrgreen:
_________________
W202 250 TDT Sport '96r <= Moje auto
WDB2021881F500446
________________________________________________
Prawdziwy mężczyzna powinien mieć wał, a nie jakieś tam przeguby :mrgreen:
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 09:37   

kolega ma kluczyk scyzoryk (19995 r)
i problem polega na tym, ze sie rozsynchronizowal kluczyk przy wymianie baterii. Bylo na forum o tym. POSZUKAJ.
niech ktos potwierdzi, czy mam racje.
pozdrawiam
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 09:42   

btx, wszystko na to wskazuje

MarM79, a co przy próbie odpalenia robią lampki na lusterku?
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
MarM79 

Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: szczecin
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 12:24   

Przepraszam za brak dokladniejszej informacji.Tak ,jest to scyzoryk a co do alarmu nie mam pojecia czy cokolwiek tam jest takiego jak alarm,raczej nie.Bylem dzisiaj w serwisie zeby sprawdzili mi czy kluczyk dziala i stwierdzili ze jednak nie i musze kupic nowy bo przycisk sie juz wyrobil i dlatego centralny nie dziala i auto nie odpala. Na pytanie dlaczego wczesniej odpalal nawet jak centralny nie dzialal i byc moze przycisk byl wytarty odpowiedzieli ze bateria mogla troszke trzymac lub przycisk jeszcze lapal ale teraz zdecydowanie juz nie.Czy to naprawde moze byc wina tylko kluczyka ?Przyznaje ze faktycznie grzebalem przy bateriach i przycisku,ale ja nawet nie mam pewnosci czy on ma immobiliser .Jezeli kazdy ten model ma to oki,jak nie to jak to sprawdzic ? Albo czy mozna odlaczyc cos takiego i autko powinno odpalic ?
_________________
W 202 ,C 280 Elegance,1995
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 12:31   

MarM79,
Cytat:
Javoreczek, MarM79, a co przy próbie odpalenia robią lampki na lusterku?
_________________
C180 1999r WDB2020182F845343
 
 
MarM79 

Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: szczecin
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 14:17   

Faktycznie zapomnialem odpisac co do lampek.Kompletnie nic sie nie pali

[ Dodano: 9 Grudzień 2008, 20:33 ]
Rozebralem wlasnie kluczyk i byly urwane trzy styki na przycisku .Jutro oddam do kogos kto ma bardziej precyzyjne raczki i ladnie to naprawi.Wiec teraz pytanko. Czy jak juz bedzie dobry,i jak zastosuje sie do zalecen z ksiazki i przyloze kluczyk do odbiornika przy klamce na 30 s trzymajac wcisniety przycisk to wystarczy ? Moze jest jeszcze cos co powinienem magicznego zrobic ?

[ Dodano: 10 Grudzień 2008, 21:09 ]
Mam juz kluczyk i zapalaja sie na przemian lampki w lusterku .Jest tylko jeden maly problem,mianowicie otwieram autko tylko od strony pasazera wiec to jest tzw awaryjne otwieranie .I z tego co przeczytalem juz wczesniej raczej szanse na klikanie przyciskiem i odblokowanie immobilisera sa zadne.Czy zostaje mi jedyne wyjscie kupienia nowego klucza ?

[ Dodano: 11 Grudzień 2008, 23:46 ]
Powalczylem jeszcze raz z kluczykiem i udalo mi sie naprawic.Teraz mam centralny zamek z pilota i autko lata jak szalone.Wielke dzieki dla wszystkich,to co przeczytalem na tym forum naprawde mi pomoglo.Jeszcze raz dzieki
_________________
W 202 ,C 280 Elegance,1995
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,102 sekundy. Zapytań do SQL: 11