Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to dziala i co moze byc nie tak ???
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 9 Listopad 2006, 23:49   Jak to dziala i co moze byc nie tak ???

Czesc !!! Mam c180 94' z klima manualna.

Zauwazylem ze nadmuch dziala mi tylko na pierwszym poziomie:/ jak zmienie na 2,3,4 czy 5 to wciaz dziala tak samo:( Co moze byc nie tak ??


Drugie pytanie to :

Mozecie mi wlumaczyc poszczegolne funkje dmuchawy tzn. EC,REST , itd. bo za bardzo nie wiem jak to dziala i o czego sluzy a mam 4 takie przyciski. I czemu cieple powietrze leci z srodkowych nawiewow nad radiem tylko przy wlaczonym pierwszym przycisku funkcji dmuchawy ( czyli hyba przy wlaczonej kimie)??
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Listopad 2006, 08:56   

Co do mocy nadmuchu to prawdopodobnie masz zapchany filtr kabinowy(nad nogami pasażera)
REST-Wtłacznie ciepłego powietrza z komory silnika na zgaszonym silniku możesz zamknąć auto a w kabinie Ci się grzeje. O ile masz dobry akumlator :mrgreen:
EC-klima jak się świeci to znaczy że jest wyłączona
na samym dole masz obieg zamknięty
a na samej górze jest funkcja odparowania szyb przy której nie zależnie od temperatury na zewnącz włancza się klima.
Co do ciepłego powietrza z sierodkowych nadmuchów to miej włączoną klime a powietrze będzie zawsze leciało ciepłe z tych nadmuchów , natomiast klima nie działa poniżej jakiejś temperatury więc nie obciąża auta.
Jak chcesz sprawdzić kiedy klima działa a kiedy nie to patrz na sprężarke pod maską. Jak jej czołowa część się obraca to znaczy że klima działa.
POZDRAWIAM
 
 
Gość

Wysłany: 10 Listopad 2006, 15:56   

dzeki wielkie za wyjasnienie mi tego wszystkiego!!! jutro sprawdze ten filtr. Latwo go sie wyjmje ?? co bedzie mi do tego potrzebne?? i czy moge go jedynie przeczyscic czy nalezy wymienic >??
 
 
C 200 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: karkonosze
Wysłany: 10 Listopad 2006, 20:56   

pajaczek1985 napisał/a:
jutro sprawdze ten filtr. Latwo go sie wyjmje ?? co bedzie mi do tego potrzebne?? i czy moge go jedynie przeczyscic czy nalezy wymienic >??
Witam - filtr wyjmuje się bardzo prosto, potrzebny jest do tego tylko śrubokręt krzyżakowy do odkręcenia wkrętów mocujących osłonę pod schowkiem od strony pasażera - pokrywę filtra zdejmuje się już tylko rękami , filtr należy bezwzględnie wymienić , od nie wymienianego filtra można się nabawić paskudnej alergii dróg oddechowych - pozdrawiam.
_________________
C 200 Sport/ 94'/136KM - benzyna.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 10 Listopad 2006, 21:13   

bylo...
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=168&start=0
pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
endriu72 
esprit'98-1.8B+G

Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 49
Skąd: lublin
Wysłany: 11 Listopad 2006, 12:13   

witam a w jaki sposób i którymi przyciskami ustawia sie odparowywanie przedniej szyby? mam auto z manualna klima i uklad trzech przycisków tj ogrzewanie tylnej szyby, klima i obieg zamkniety. jaka kombinacja i których przycisków oraz pokręteł daje efekt odparowywania przedniej szyby? dzieki za informacje bo teraz szyby lubia parowac
 
 
Gość

Wysłany: 11 Listopad 2006, 18:41   

ejj , dzis wymienilem filtr kabinowy na nowy i nadal mam ten sam problem ( bez filtra sytuacja rowniez sie nie zmienia). Czemu dmuchawa dziala mi jedynie na poziomie 1 a po zmianie na 2,3,4 czy 5 sila nadmuchu sie nie zmienia ??? Co jest nie tak bo przy tych pogodach co mamy nie jest to ciekawa sytuacja:/
 
 
C 200 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: karkonosze
Wysłany: 16 Listopad 2006, 22:03   

pajaczek1985 napisał/a:
Czemu dmuchawa dziala mi jedynie na poziomie 1 a po zmianie na 2,3,4 czy 5 sila nadmuchu sie nie zmienia ???
Witam - przyczyną takiego stanu rzeczy może być uszkodzenie rezystorów wstępnych które sterują siłą nadmuchu znajdują się one w przedziale silnika po lewej stronie obok urządzenia wspomagania układu hamulcowego na ściance oddzielającej przedział silnika od kabiny myślę że trzeba szukać tam jeżeli dotychczasowe zabiegi nie przyniosły skutku - pozdrawiam.
_________________
C 200 Sport/ 94'/136KM - benzyna.
 
 
Gość

Wysłany: 17 Listopad 2006, 22:21   

dzieki , jutro sprobuje to odnalezc. A czy wymiana tych rezystorow jest skompikowana czy powinienem sobie poradzic sam ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,112 sekundy. Zapytań do SQL: 9