Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:48
C180 wysokie obroty - problem
Autor Wiadomość
phan 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 346
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 19:11   C180 wysokie obroty - problem

Nie wiem nawet jak mam dokładnie opisać mój problem... Ale postaram się :)
Zacznijmy od tego iż wiem że silnik 1.8 nie należy do demonów szybkości :lol: ale u mnie to chyba przesada.
W czym problem: miasto, stoję na światłach włącza się zielone a ja but w podłogę (z kid downem) auto wkręca się do 3.8 obr/m w ślimaczym tępię robiąc przy tym mnóstwo hałasu jak z zarzynanego poloneza.. I na tym koniec dalej nie ciągnie biegu nie zmieni. Spuszczę gazu auto poleci do 6 czy tam ileś zmieni na 2 itd. Na trasie jadąc ze 100 nie jest wstanie się niczego wyprzedzić bo można tylko delikatnie przyspieszać... Mocne dodanie gazu powoduje żę auto zrzuci bieg i nie ciagnie bo nie ma siły na niskich biegach jakby brakowalo paliwa ?? na A2 poleciał 160h i wiecej nie chciał odpusciłem gazu i zaczął przyspieszać...


O co chodzi ? filtr paliwa ? zapchany ? potrzebuje dużo paliwa przy ostrym przyspieszaniu ale nie dostaje tyle ? pompa nie domaga ? czy coś z kablami ? elektryką ?
_________________
W210 E220 CDI 00' AVANTGARDE sedan with automatic transmission in color Tansanitblau (359)
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:42   

phan napisał/a:
auto wkręca się do 3.8 obr/m w ślimaczym tępię robiąc przy tym mnóstwo hałasu jak z zarzynanego poloneza.. I na tym koniec dalej nie ciągnie biegu nie zmieni. Spuszczę gazu auto poleci do 6 czy tam ileś zmieni na 2 itd. Na trasie jadąc ze 100 nie jest wstanie się niczego wyprzedzić bo można tylko delikatnie przyspieszać...


- byłeś na kompie - co pokazał?
- przepływomierz masz?, jest dobry?
- stan czystości przepustnicy + drożne podciśnienia
- świece zapłonowe, przewody WN - dobre, sprawne, nie ma przebić?
- filter paliwa może być brudny
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,139 sekundy. Zapytań do SQL: 11