Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
7 Marzec 2012, 19:52
Dziwny problem z autoalarmem
Autor Wiadomość
Astek 


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 41
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 19:40   Dziwny problem z autoalarmem

Witam!
Od jakiegoś czasu a dokładnie od 23 grudnia 08r. walcze z alarmem, który założyłem do mojego :mb: w Sz-nie. Dodam że posiadam elektroniczny kluczyk tak zwaną rybę. Moja radość nie trwała długo, bo na dwa dni przed sylwestrem alarm się wysypał i przestał działać, lampka przestała mrygać po załączeniu cenralnego, syrena nie wyła po puknięcu w karoserie. Pojechałem 02 stycznia 09r. z reklamacją do zakładu, który zakładał alarm, cała płytka od alarmu została wymieniona na nową :) . Aż tu nie mineło 5 dni i to samo, alarm się wysypał po raz kolejny :( . Pojechałem ponownie o Sz-na podłączyli pod komputer cały moduł alarmu żeby zczytać kody i zaprogramowali po raz kolejny całą płytkę drukowaną. Mechaniorzy nie mają pojęcia o co chodzi, bo spotkali się z tym po raz pierwszy, choć robia alarmy do grubych aut. Jak się teraz wywali alarm to najprawdopodobnie trzeba będą musieli napisać program pod mojego :mb: . Ciekawe jak długo tym razem się naciesze działający alarmem.
Może WY spece od :mb: macie jakąś koncepcje cóż to może być za przyczyna wysypującego się alarmu?
_________________
C200 CDI 1998r. Elegance WDB2021341A704869
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 21:48   

Mógłbyś jeszcze napisać JAKI ALARM
Nikt tu nie jest wróżką. Poza tym skąd mamy wiedzieć, że instalacja została wykonana prawidłowo? Najgłupszy błąd montażowy może spowodować nieobliczalne konsekwencje - a poszukiwania będą (w dobrej wierze zapewne!) prowadzone w zupełnie innym miejscu...
Taki błąd może zdarzyć się w nawet najbardziej renomowanym warsztacie - w końcu montażyści TO TYLKO LUDZIE - z mniejszym lub większym doświadczeniem.
Do Mercedesa z "rybką" od dawien dawna dedykowane są alarmy "DOG" firmy Dest-Tronic. Jako chyba jedyny alarm na naszym rynku uzyskał akceptację inżynierów ze Stuttgartu i został dopuszczony do montażu w Mercedesie bez utraty uprawnień gwarancyjnych.
 
 
Astek 


Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 41
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 8 Styczeń 2009, 20:57   

To jest zwykły alarm, firmy Ampio CAN.
Zakadam że podączyli dobrze, a faktycznie ludzie są tylko ludzmi i mogli się gdzieś rypnąć :( .
_________________
C200 CDI 1998r. Elegance WDB2021341A704869
 
 
hotomoto

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: wejherowo
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 10:46   alarm

witam. mam mercedesa c220 cdi z 1998r .ostatnio założyłem nowy alarm i piojawił się problem.po załączeniu alarmu po chwili zaczynają migać kierunkowskazy bez sygnału dżwiękowego.proszę o pomoc bo nie wiem co jest tego przyczyną :(
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 11:52   Re: alarm

hotomoto napisał/a:
witam. mam mercedesa c220 cdi z 1998r .ostatnio założyłem nowy alarm i piojawił się problem.


Sam zakładałeś, czy w warsztacie jakimś? Jak w warsztacie to jedź tam niech sprawdzą co sie dzieje.

hotomoto napisał/a:
po załączeniu alarmu po chwili zaczynają migać kierunkowskazy bez sygnału dżwiękowego


ewentualnie instrukcje od alarmu poczytaj, może sygnalizuje coś tym sposobem, np drzwi niedomknięte.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 13:57   

W sumie alarm w taki sposób może sygnalizować niedomknięte drzwi, posprawdzaj czujniki w drzwiach, pod maską i w bagażniku, tylko dziwne czemu syrena nie wyje, jej też się bliżej przyjżyj... :wink:
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 14:14   

Ja mam fabryczny alarm i u mnie jak zamykam auto to 3 razy migaja awaryjne bez zadnych dzwiekow.
Jak sa niedomkniete jakies drzwi to kierunkowskazy nie migaja.
 
 
C230KOMPRESOR 
AMG...

Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Polska
Wysłany: 13 Styczeń 2009, 19:18   

Ja też mam fabryczny alarm i jak niedomkne drzwi, to po uzbrojeniu się alarmu, włącza się syrena razem z kierunkami, podczas zamykania auta syrena także wydobywa z siebie jeden, krótki dzwięk... :wink:
_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...

MERCEDES C230 KOMPRESOR, WERSJA SPORT, PLUS ORYGINALNY PAKIET STYLISTYCZNY AMG...
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 14 Styczeń 2009, 09:51   

ktory masz rocznik auta ?
ja mam alarm na odholowanie i czujniki we wnatrz.
moze da sie zaprogramowac alarm dodatkowo jakos, zeby syrena pikala.
 
 
hotomoto

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: wejherowo
Wysłany: 16 Styczeń 2009, 11:07   

ja wszysko mam sprawdzone:drzwi,czujki itd. a gdy wywołam sam alarm to syrena wyje.a może przyczyną może być nie odłączony stary alarm?bo w tym starym alarmie to mi syrena padła.a może wie ktoś gdzie znajduję się cenralka orginalnego alarmu?
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 16 Styczeń 2009, 21:22   

btx napisał/a:
Ja mam fabryczny alarm i u mnie jak zamykam auto to 3 razy migaja awaryjne bez zadnych dzwiekow.

Hm... też tak miałem, wystarczyło wymienić baterie w pilocie :wink:
btx napisał/a:
Jak sa niedomkniete jakies drzwi to kierunkowskazy nie migaja.

U mnie włącza się alarm i migają kierunki. Czy to znaczy, że jak nie domkniesz drzwi to alarm Cię o tym nie powiadomi??
_________________
»składak
 
 
Vernier 

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 161
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Styczeń 2009, 00:24   

[quote="ralf"]
btx napisał/a:
Ja mam fabryczny alarm i u mnie jak zamykam auto to 3 razy migaja awaryjne bez zadnych dzwiekow.

btx napisał/a:
Czy to znaczy, że jak nie domkniesz drzwi to alarm Cię o tym nie powiadomi??


Właśnie nie migając kierunkami sygnalizuje że coś jest nie tak :wink: Wszystko zależy od ustawień. Ja nie mam alarmu fabrycznego, centralny sygnalizuje - 3x zamyka, 1x otwiera, 0x nie zamknięte któreś drzwi. Po zamontowaniu niedawno alarmu mam większy wybór, zamykanie/otwieranie z pikiem lub nie, tak samo sygnalizacja drzwi może być na dwa różne sposoby reprezentowania.
Bezpośrednio po zamontowaniu przy otwieraniu sygnalizował że był alarm, chociaż go nie było - diagnoza, nieprawidłowy czujnik wstrząsowy (wysyłał fałszywy sygnał).
Dobra zasada, jeśli czegoś nie używasz, doprowadź instalację do stanu "przed". Należało wywalić pierwszy alarm, któreś moduły mogą funkcjonować, wywoływać dziwne sytuacje. Należy też pamiętać aby od czujników drzwi puszczać sygnał przez diody.
_________________
W201 2.0 E + Gaz '90 AUTOMAT
W202 220 CDI '00 CLASSIC SELECTION
W203 220 CDI '05 AVANTGARDE
 
 
sklerotyk

Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 167
Skąd: glogow
Wysłany: 2 Marzec 2009, 18:06   

witam was ja mam dziwny problem z moim alarmem właściwie to jakby z pół alarmem najlepsze jest to że dopiero dzisiaj to zauważyłem do rzeczy: zamykam centralny uzbrajam alarm mam jeden sygnał alarmowy i dwa mrugnięcia kierunków, lecz gdy np: potem otworzę centralny z pilota i otwieram dzwi tylne jedne i drugie, bagażnik i dzwi pasażera to alarm nie reaguje, wyje tylko po otwarciu dzwi kierowcy co to za alarm????? dodam tylko że wymieniłem radio jakiś miesiąc temu lecz nie wiem jak było przed tym zabiegiem bo nie sprawdzałem prosze pomocy :o
_________________
w202 2.5td 96r
WDB2021281F415845
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,205 sekundy. Zapytań do SQL: 10