Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
kable do wzmacniacza i subwoofera
Autor Wiadomość
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 18 Styczeń 2009, 02:57   kable do wzmacniacza i subwoofera

Witam.
Czy któryś z kolegów "praktyków" na schemacie (rzut z góry i boku -sedan) naszego autka narysował by trasę którędy poprowadzić kable z radia do wzmacniacz w bagażniku i jaka jest długość takich kabelków.
Chce zamontować samodzielnie wzmacniacz (blaupunkt) - myślę ze podwieszę go pod półką nad bagażnikiem po stronie pasażera chyba że ktoś ma lepszą sugestie?
Nie wiem też czy niezbędny jest stały dostęp do potencjometrów przy wzmacniaczu czy może jak sie raz ustawi raz to juz nie ma co regulować?
Najważniejsza jest w tej chwili długość kabelków - 5 m wystarczy?
Pozdrawiam

w202.jpg
Plik ściągnięto 15678 raz(y) 27,46 KB

_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Styczeń 2009, 11:31   

toart, zmierz ile jest Ci potrzebne, ok 1-1,5m pod deską, a reszta da się zmierzyć miarką. Ja ciągnałem dwa kable wg czerwonego schematu - oczywiście niebieski jest opcjonalny. Taki sposób wydaje mi się najprostrzy. Są fajne kanaliki do kabli i wężyków podciśnieniowych w progach (dostaniesz się do nich bez problemu po ściągnięciu wew. plastików progowych) - można się tam upchać z dodatkowym kablem. Jeśli chodzi przejście przez tylną kanape - nawet nie trzeba będzie rozbierać oparcia, wystarczy ściągnąć siedzisko i jeden z materiałowych obczków w bagażniku.

Zasilanie wzmacniacza jest o tyle piękne w W202, bo akumulator jest w bagażniku - w razie wątpliwości, proponuje podłączyć plus i minus wzmaka bezpośrednio do aku.



Enjoy! ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 18 Styczeń 2009, 17:41   Re: kable do wzmacniacza i subwoofera

toart napisał/a:
Nie wiem też czy niezbędny jest stały dostęp do potencjometrów przy wzmacniaczu czy może jak sie raz ustawi raz to juz nie ma co regulować?
Najważniejsza jest w tej chwili długość kabelków - 5 m wystarczy?
Pozdrawiam


Na początku przydałby Ci się dostęp do potencjometrów, bo na odsłuchy potrzeba wielu godzin i przestawiania owych potencjometrów. Chyba, że zrobi to jakiś profesjonalista, który wie co z danego sprzętu można "wydusić". Wtedy nie będziesz potrzebował do nich dostępu :)

5 metrów to nawet nadmiar.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 22 Styczeń 2009, 04:27   

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Jak tylko zrobi się cieplej to będę montował :)
Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Mifał 
Szerokiej drogi :)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 121
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 13 Czerwiec 2010, 12:32   

może ktoś ma foto relacje z prowadzenia kabli z radia do wzmacniacza w kombi
bo nie wiem jak do tego się zabrać, a i da u mnie kable dwa czincze i jakaś kostka od zmieniarki pewnie a kolo gałki biegów mam jakieś pokrętło i guzik ze zmiana jakiegoś kontu jak by pilot z kablem z napisem kenwood od czego to może być. Te czincze wystarczą do podłączenia wzmacniacza i suba czy trzeba coś jeszcze ciągnąć do radia jakiś niebieski kabelek tak czytałem, i do akumulatora. Pomocy, dziękuje i POZDRAWIAM

[ Dodano: 14 Czerwiec 2010, 15:17 ]
pomożecie?
_________________
220 CDI kombi 2000 rok
 
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 22 Lipiec 2010, 22:53   

ten pilocik to może byc sterowanie subem z pozycji kierowcy, ale też wszystko inne.. proponuję poszukac jakiegoś numeru i opcja szukaj w google... niebieski kabel to sterowanie anteną/wzmacniaczem... a przede wszystkim proponuję poczytac fora caraudio.. na w202 wiele znajdziesz, polecam jeszcze elektrodę.pl lub audiocar.pl...

a propo czinczy... :wink: mam dylemata... bo nie znalazłem tego nigdzie...
mam pięciokanałowy wzmacniacz AXTONA (wiem, że żaden fajerwerk, i planuję z czasem jego wymianę) i chciałbym go puścic w mostek na dwa kanały i podłączyc pod to przód. Na piątym pójdzie sobie subik.
Mostkowane są kanały 1+2 i 3+4. PYTANIE - jak doprowadzic sygnał RCA do wzmacniacza??
1 wersja - kanał prawy przód i prawy tył z radia pod wejście 1+2 na wzmaku(kanał prawy) oraz lewy przód i lewy tył z radia do wejścia 3+4 na wzmaku(kanał lewy) - czy to się równa STEREO???
2 wersja - kupic dwa rozgałęziacze Y(2M+1Ż) i podłączyc np lewy przód(radio) pod wejście 1+2 na wzmaku i analogicznie prawy przód pod 3+4 na wzmaku ???
czy podłanczając na te sposoby czegoś nie uszkodzę??

i drugie pytanie.. mam w radio opcję suba stereo i mono... co to za różnica i jakie przynosi efekty???(niestety nie mam instrukcji do radia... a dziadostwo rozbudowane jak ..... noo jest rozbudowane :wink: )
z góry dziękuję za info zwrotne.
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
svine 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 88
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 09:43   

Kup dwa rozgałęziacze Y i podłącz L kanał pod 1 i 2 a R pod 3 i 4
:arrow: Dlaczego? Bo, jak podłączysz lewy przód i lewy tył mogą wystąpić znaczne różnice w sygnale z radia... I wzmacniacz w mostku nie będzie działał za dobrze...

Przy niskich częstotliwościach dźwięku nie ma różnicy czy jest to mono czy stereo... Niskie częstotliwości (teoretycznie) są identyczne w L jak i R kanale... Czyli żaden efekt...
:arrow: Ale... Sprawdź czy jak ustawisz MONO w radiu jest sygnał w prawym kanale... Jak go brak to ustaw Stereo... A jak będzie to zostaw na MONO i podłącz do wzmacniacza pod wejście mono (5Ch)

:idea: http://diplodocs.pl/31415...INE%20CDA-9833R link do instrukcji radia :lol:
_________________
W202 C220 Automat 150KM - Grecia
WDB2020221A019259

Becker BE7920 - Indianapolis
Przód: Hertz EV 165S + Hertz HT 18
Piec - Pioneer GM-X802
Tył: 2 x Infinity Reference 6002i + 2 x Infinity Woofer
Piec - Pioneer GM-X904
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 11:12   

svine napisał/a:
Niskie częstotliwości (teoretycznie) są identyczne w L jak i R kanale...

Gwoli ścisłosci - wszystko zależy od miksu i masteringu ;) Choć fakt - częstotliwości niskie najczęściej nagrywa się z równym nateżeniem dźwięku dla obu kanałów, ponieważ nie są one kierunkowe :idea:
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 23 Lipiec 2010, 21:30   

po cichu też bardziej stawiałem na Y, chociaż nie spodziewałem się, żeby były jakieś różnice pomiędzy przodem a tyłem na jednym kanale, przy jednakowych ustawieniach, bardziej bałem się jakichkolwiek strat przy podziale sygnału(jeśli takie występują :wink: ) ... ale dzięki.

Odnośnie podłączenia głośników, to zarówno przód jak i sub będą cięte przez filtry i dostrajane wedle gustu, więc do suba góra i tak nie dojdzie. Jak podłączyc głośniki wiem, sprzęt już nawet testowo zagrał, na razie jeszcze niedostrojony i bez mostkowania. Przełącznie suba w stereo i mono nie robiło żadnej różnicy, boję się jednak, że jak zagra fajny kawałek to moc dopuszczona do głośników znacznie wzrośnie, i żeby nie było później komplikacji.
A co do suba w stereo, to czy nie może tu chodzic o suba aktywnego?? bo chyba dwucewkowe i tak ida w mono?? sprawdzę co z tym sygnałem na prawym kanale.
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,148 sekundy. Zapytań do SQL: 13