Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:08
Problemy po naprawie wyświetlaczy.
Autor Wiadomość
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 15 Luty 2009, 15:19   Problemy po naprawie wyświetlaczy.

Witam. Ostatnio oddałem do naprawy auto, gdyż nie mogłem dłużej patrzeć na nieświecące piksele na moich wyświetlaczach. Zapłaciłem 300zł. Teraz działają poprawnie, ale po owej naprawie powstało kilka nowych problemów:

1. Na zimnym silniku zapala mi się kontrolka oleju i po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat, że brakuje 2 litrów oleju.Po rozgrzaniu natomiast pojawia się komunikat, że oleju jest zbyt dużo. Miarka pokazuje poprawny stan.

2. Przestał włączać mi się dogrzewacz silnika.

3. W czasie pracy kierunkowskazów czasem brakuje tego charakterystycznego "pykania", czasem jest niezsynchronizowane z kontrolkami, a rzadko kiedy działa normalnie.

Zadzwoniłem do elektryka, który naprawiał te zegary i powiedziałem mu o 2 pierwszych usterkach. Co do kontrolki oleju to zgodził się, że wyjęcie zegarów może mieć z tym coś wspólnego. Odnośnie usterki nr 2 powiedział, że to raczej nie ma nic wspólnego z tym co robił. Umówiłem się z nim na środę w celu sprawdzenia.

Skoro dogrzewacz włącza się kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni, to wg mnie ma jakiś "kontakt" z termometrem i wyjęcie zegarów mogło ten "kontakt" przerwać lub uszkodzić w jakiś inny sposób. Czy dobrze rozumuję? Pytam, bo nie chcę zostać oszukany i naciągnięty na jakieś niepotrzebne koszta. Proszę o jakąś pomoc jeśli ktoś ma jakieś pojęcie w tym temacie.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Luty 2009, 15:32   

rutkam napisał/a:
przerwać lub uszkodzić w jakiś inny sposób
termometr pełni chyba wyłącznie funkcję informującą Ciebie, to tylko wyświetlacz a nie jakiś sterownik. Winę prędzej ponosi czujnik temperatury albo układ dogrzewacza, może z jakiś powodów ktoś coś wypinał, przepinał i źle to zrobił.

Nie wiem o jakich pikselach Ty mówisz (to pojęcie niezbyt pasuje do samochodu), masz na myśli zegary? To nie była wyłącznie kwestia wymiany diody/żarówki (ew. płytki używanej wyświetlacza)? Bo jeżeli tak, to 300zł to astronomiczna kwota za taką operację.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 15 Luty 2009, 15:36   

Chodziło mi o wyświetlacze kilometrów, zegarka i temperatury. Tutaj na forum każdy mówił na to piksele. Elektrycy również.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Luty 2009, 17:54   

ok niech będzie no to już sie rozumiemy :) (już myślałem że wyświetlacz od klimatronica Ci padł), zatem jak pisałem wyżej, wziąłbym pod uwagę tamte rzeczy.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
bubu_piotr 
TAXI DRIVER


Pomógł: 153 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1174
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 16 Luty 2009, 16:09   

rutkam,
Koszt takiej usługi w Poznaniu to 100 zł. i dwa lata gwarancji, więc już zostałeś
rutkam napisał/a:
oszukany i naciągnięty na jakieś niepotrzebne koszta

Wróć do delikwenta i niech poprawi, bo coś spartolił i być może będziesz musiał podjechać gdzieś na kompa w celu prawidłowej diagnozy.
_________________
C200 CDI' 1999 SEDAN w ELEGANCIE
VIN : WDB2021341A794554

 
 
pip 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 479
Skąd: W-wa
Wysłany: 16 Luty 2009, 16:56   

a co może być z tym pykaniem kierunków?
pytam bo zauważyłem, że u mnie przy minusowej temperaturze (po nocy) też ich nie słychać a migają prawidłowo.
_________________
W202 DT T 250 Automat '97 ellegance
 
 
TM 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 389
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Luty 2009, 21:28   

Ja sam sobie naprawiłem piksele.I nie było powikłań po tej operacji.Coś ci gość zamieszał w instalacji.
_________________
MB C200 CDI SPORT KOMBI WDB2021941F870839-Sprzedana.
 
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 16 Luty 2009, 22:46   

bubu_piotr napisał/a:
rutkam,
Koszt takiej usługi w Poznaniu to 100 zł. i dwa lata gwarancji, więc już zostałeś
rutkam napisał/a:
oszukany i naciągnięty na jakieś niepotrzebne koszta

Wróć do delikwenta i niech poprawi, bo coś spartolił i być może będziesz musiał podjechać gdzieś na kompa w celu prawidłowej diagnozy.



Już wiem co mi spartolił. Ten patałach wsadził mi nie moje zegary :evil: Przejadę się do niego bez uprzedzenia. On ma kompa to mi to zrobi i tym razem w mojej obecności.

Tylko nadal nie jestem pewien, czy te nieprawidłowe wskazania ilości oleju to jego wina? Może wcześniej było coś zablokowane, że to się nie pojawiało na moich zegarach... :(
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Luty 2009, 22:51   

TM napisał/a:
Ja sam sobie naprawiłem piksele.I nie było powikłań po tej operacji.Coś ci gość zamieszał w instalacji.
cieszymy sie bardzo, może kolega raczy poświęcić trochę czasu i dokładnie to opisać, aby inni mogli z tej wiedzy skorzystać w przyszłości? Bo póki co mnożycie hasła, które wyszukiwarka wyłapie, a potem będzie 100 nowych tematów o tym samym bo "nie mogłem znaleźć".
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 17 Luty 2009, 19:26   

Panowie, a czy od strony prawnej jako osoba oszukana mam szanse odzyskać wszelkie koszta? Obawiam się, że gość może nie chcieć zwrócić mi kasy za tę pseudo naprawę.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Luty 2009, 20:00   

rutkam napisał/a:
Panowie, a czy od strony prawnej jako osoba oszukana mam szanse odzyskać wszelkie koszta? Obawiam się, że gość może nie chcieć zwrócić mi kasy za tę pseudo naprawę.
zależy od tego przede wszystkim, czy wystawił Ci rachunek / dowód zapłaty, w jakim czasie to się odbyło, czy kwestia między Wami została w jakiś sposób uregulowana. Jeżeli nie masz rachunku za naprawę, faktura/paragon to możesz się sądzić do nowego millenium, ale raczej z miejsca umorzą a on wówczas może zwrócić się przeciwko Tobie i oskarżyć o pomówienie i zagrożenie jego dobrego imienia na rynku.

ale najlepiej zawsze próbować polubownie.
dogadać się. Nie wyjdziesz juz z tego zwycięsko, ale możesz próbować zminimalizować straty.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 17 Luty 2009, 20:04   

No niestety rachunku żadnego nie mam. Dzięki za odpowiedź.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Luty 2009, 20:21   

rutkam napisał/a:
No niestety rachunku żadnego nie mam.
nauka na przyszłość, cokolwiek robisz żądaj na to potwierdzenia, każda firma ma obowiązek Ci rachunek wystawić (a nie pieniążki do kieszeni poza kasą i bez podatku :twisted: ).

Ja biorę rachunek nawet na zwykłe wyważanie felg, wymianę oleju itp. W razie jakiejkolwiek awarii mam podstawę do zgłoszenia reklamacji co do wątpliwej jakości usługi. A na gębę nic się nie załatwi. Wtedy właśnie powstaje najwięcej dziwnych sytuacji, kiedy klient jest bezbronny i nie jest w stanie nigdzie udowodnić swoich racji.


Próbuj załatwić sprawę polubownie. Pogadaj z mechanikiem. Może uda Ci się z tego jakoś wybrnąć.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 17 Luty 2009, 20:28   

mnef napisał/a:
Próbuj załatwić sprawę polubownie. Pogadaj z mechanikiem. Może uda Ci się z tego jakoś wybrnąć.


Chyba tylko to mi pozostało. Jest jeszcze jedno wyjście, ale można sobie kłopotów narobić :twisted:
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Luty 2009, 20:54   

rutkam napisał/a:
Jest jeszcze jedno wyjście, ale można sobie kłopotów narobić :twisted:
nawet o tym nie myśl ;) Załatw sprawę kulturalnie jak na kierownika :mb: przystało i opowiedz nam jaki był tego finał :) no i zmień warsztat na uczciwszy (jeżeli są takie w okolicy) ;) Pozdrawiam :mb: :mrgreen:
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,134 sekundy. Zapytań do SQL: 10