Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Luty 2012, 18:07
klekotanie,cykanie
Autor Wiadomość
buniu
byniu

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: rawa maz.
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:15   klekotanie,cykanie

witam koledzy! jestem nowy na forum i próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie które od dawna mnie nurtuje a dotyczy pracy silnika mojego MB C220 94r. prod.Konkretnie chodzi o klekotanie lub cykanie ( nie wiem jak to dokładnie nazwać...). Nie są to raczej szklanki ani sprawy związane z rozrządem dlatego że auto nawet gdy stoi kilka dni, po odpaleniu chodzi cichutko i równo. Jednak po jakiś 2 minutach coś zaczyna w nim tak jakby cykać czy klekotać...w każdym razie nie ma on tak czystej pracy jak zaraz po odpaleniu. Po rozgrzaniu znowu chodzi cichutko, jednak wystarczy że postawię go na jakieś 30min i po odpaleniu znowu silnik zaczyna brzydko pracować.Był juz taki okres że wogóle nie klekotał a potem problem znowu się pojawił bez żadnej przyczyny. W końcu ktoś poradził mi żebym wymienił końcówki wtryskiwaczy.I zrobiłem to-dwie z nich lały a jedna była taka sobie. Po wymianie byłem nieco w szoku bo silnik zaczął klekotać ciągle czy zimny czy ciepły...Jednak z biegiem czasu zaczynał chodzić coraz ciszej, myślałem że poprostu te końcówki się układają.Dodam że od jakiegoś czasu dolewałem mu ok.1,5 litra mixolu na bak.Ale najgorsze jest to że od paru dni znowu zaczyna mi klekotać i już nie wiem co robić...może to wina tego że teraz cały tydzień stał nie jeżdżony z prawie pustym bakiem a że była odwilż to od środka zbiornika skropliła się woda i poszła potem w układ a że końcówki są nowe to im trochę zaszkodziło.może to śmieszna teoria ale nic innego nie przychodzi mi do głowy...sory że tak się rozpisałem ale zależy mi żeby rozwiązać ten problem...mam nadzieję że ktoś mi pomoże...
 
 
buniu
byniu

Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: rawa maz.
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:27   jeszcze o tym klekotaniu

dodam jeszcze że zaobserwowałem dziwną rzecz której nie mogę zrozumieć. kiedy silnik zaczyna klekotać np. kiedy postawię go rozgrzanego na jakieś 20 min i potem odpalę, wystarczy że zgaszę go i kilka razy podgrzeję i klekotanie od razu mija. silnik pracuje już cichutko...cuda jakieś
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:38   

tu masz dokładną odpowiedź http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=2124
 
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 27 Luty 2009, 16:42   

Camel-, scal tematy i usuń mojego posta.
Kolego buniu, proponuję przeczytać regulamin, i przywitać się w odpowiednim dziale ;)
Nie dublujemy tematów :!:
 
 
bazalt 

Dołączył: 16 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 29 Marzec 2009, 21:11   

być może masz wypracowany pasek ,polej z bótelki pasek wodą jeżeli przestanie stukać to znaczy,że za luzny pasek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,096 sekundy. Zapytań do SQL: 10