Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Części Firmy 'REINZ'
Autor Wiadomość
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 6 Grudzień 2006, 15:39   Części Firmy 'REINZ'

Mam pytanie jakie macie opinie o częśćiach do MB z niemieckiej firmy 'Victor REINZ' ?
_________________
------------
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 6 Grudzień 2006, 16:14   

Ta firma to nie producent, tylko konfekcjoner.
Można różnie trafić, zależy co zapakują do pudełka... :wink:
Ja generalnie kupuję części tylko oryginalne (firmowane przez producentów), ale o takie jest coraz trudniej, bo nawet producenci konfekcjonują towar innych producentów i sprzedają pod swoją marką (np Febi, Delphi czy EVR...)
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Gość

Wysłany: 6 Grudzień 2006, 20:15   

Witaj uszczelki pod głowicę , uszczelniacze zaworów , śruby głowicy i masa uszczelniająca '' silikon'' REINZOSIL to mogę polecić na innych częsciach tej firmy nic nie robiłem ale przyznam że jakość wykonania np. uszczelek pod głowicę do :mb: od +/- dwóch lat znacznie sie pogorszyła i kupuję Elring .
pozdr.Jarek
 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 7 Grudzień 2006, 04:36   

yaro 65 napisał/a:
Witaj uszczelki pod głowicę , uszczelniacze zaworów , śruby głowicy i masa uszczelniająca '' silikon'' REINZOSIL to mogę polecić na innych częsciach tej firmy nic nie robiłem ale przyznam że jakość wykonania np. uszczelek pod głowicę do :mb: od +/- dwóch lat znacznie sie pogorszyła i kupuję Elring .
pozdr.Jarek


No właśnie o te części co wymieniłeś mi chodzi .... bo może czeka mnie wym. uszczelki głowicy.

Czy konieczne jest przy tym planowanie głowicy ?
_________________
------------
 
 
Gość

Wysłany: 7 Grudzień 2006, 08:09   

Witaj uszczelką sie nie przejmuj , moze być Reinz , Elring , Goetze , ale nie oszczędzaj 50 - 70 zł za planowanie głowicy , sam planuję głowice / jako zlecena / i powiem że każda przyjęta głowica wykazła nierówność co najmniej 0,05-0,1 mm , a dopuszczalna ''krzywizna '' mierzona po długośi to 0,1 mm . Często mechanicy argumentują tak że po co planować jak uklad był szczelny a pomijają fakt że głowica alu ulega deformacji w momencie rozkręcania śrub / uwalniają sie napręzena powstałe w czesie eksploatacji / a sruby odkręcamy i przykręcamy w określonej kolejności to pewnie wiesz :wink:
pozdr. Jarek
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 7 Grudzień 2006, 09:14   

ja mam uszczelek pokrywy zaworów tyj firmy i po miesiącu mechaniczny zaglądali do świec a tam dalej mokro czyli ta uszczelka wcale nie uszczelniła i mechanik powiedział ze najlepiej oryginalne produkty mercedes, a uszczelka wcale tania nie była bo 130 zl ja nie polecam :!:
_________________
c200 Sport '95
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 9