Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze zmieniarką [w140]
Autor Wiadomość
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 21 Maj 2009, 16:32   Problem ze zmieniarką [w140]

Mam problem ze zmieniarką w w140, czyta tylko oryginalne płyty ale tylko te, które posiadają ten specyficzny system kodowania (np. na komputerze nie można jej odtworzyć bo słychać tylko szumy). "Zwykłych" oryginalnych płyt także nie chce czytać, o wypalanych nawet nie wspomnę. Czy jest możliwość, że zmieniarka czyta jedynie te oryginalne i zakodowane płytki ?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Maj 2009, 20:14   

Fredek, może masz zmieniarke, która czyta tylko SACD albo HDCD? :D Chociaż oryginalne SACD są kompatybilne z konwencjonalnymi otwarzaczami (dwie warstwy).

Powiedzmi, o jakich płytach konkretnie mowa?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 22 Maj 2009, 08:09   

Póki co chodzi mi tylko płyta beatlesów (ale jest tak zakodowana, że nawet nie jestem w stanie odczytać formatu na komputerze:D) zwykłe oryginalne w formacie cda bodajże tez nie chcą działac (słychać w tle mjuzyke i głośne harczenie), jeśli sam nagram płyte w formacie cda efekt jest taki sam, w formacie wav widzi utwory ale nie czyta ich w ogóle. Testowałem jeszcze kilka innych formatów ale nawet nie widzi płyty, wszystkie nagrywane były prędkością max 10. Wczoraj użyłem płyty czyszczącej, dzisiaj zobaczę czy pomogło i zdam relację:)
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Maj 2009, 09:19   

Fredek, hmm... a co jest napisane na płycie Beatelsów? Może zeskanuj okładkę, albo znajdź ją w Internecie :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 22 Maj 2009, 18:31   

Czyszczenie nie pomogło. Dorzucam zdjęcia zmieniarki może jej numery coś rozjaśnią i tutaj moja prośba o pomoc w znalezieniu jakiegoś zamiennika, który będzie miał takie samo gniazdo i działał na tych samych kablach bo wizja układania kabla od nowa nie za bardzo mi się podoba. Radio również jest oryginalne i jego wymiana nie wchodzi w grę (zbyt dobrze komponuje się z resztą). Może jakaś zmieniarka sony, alpine albo blaupunkta będzie pasować ? Prosiłbym odrazu podrzucić link do allegro :)

Zdjęcie027.jpg
Plik ściągnięto 301 raz(y) 59,09 KB

Zdjęcie026.jpg
Plik ściągnięto 288 raz(y) 45,48 KB

Zdjęcie022.jpg
Plik ściągnięto 291 raz(y) 57,63 KB

 
 
BolzZ 
W211


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1070
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Maj 2009, 19:21   

Miałeś dorzucić zdjęcie płyty a nie zmieniarki :P W jaki ona sposób jest kodowana? (ta jedyna, którą czyta)
_________________
S211 E320CDI avantgarde
WDB2112161A423652
 
 
Fredek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd: pomorze
Wysłany: 22 Maj 2009, 20:38   

Płyta niestety została w zmieniarce i teraz nie moge jej wyjąć, jutro podepne zmieniarkę i wyciągnę płytkę (błąd taktyczny:D), opakowania niestety nie mogę znaleźć ale płytka jest różowa. Pozostałe płytki (nawet te oryginalne) zapisane w formacie cda odtwarza ale słychać na pierwszym planie szumy a w tle muzykę tak jak już wcześniej wspomniałem. Póki co jestem nastawiony na zmianę zmieniarki więc podtrzymuje prośbę o pomoc w znalezieniu zamiennika:) chyba, że przy Waszej pomocy zacznie w końcu normalnie działać:)

[ Dodano: 24 Maj 2009, 12:50 ]
Znalazłem opakowanie od płyty i okazało się, że została zapisana w formacie (to chyba złe określenie) "enhanced", czyli pliki muzyczne + dane z tym, że odtwarzacze widzą tylko pliki muzyczne pomijając dane. Nagrałem płytkę w takim samym formacie - efekt taki sam jak w przypadku płyt audio, muzyka w tle + szumy. Beatlesi nadal działają:D Płytke nagrywałem prędkością x4 na płycie philipsa.

Pozostaje chyba wymiana zmieniarki i mam pytanie czy są jakieś przejściówki, żeby bez wybebeszania kabli od zmieniarki podpiąć pod nie zmieniarkę inną niż oryginalną :mb: np sony-ego ? szukałem ale z niewielkim skutkiem, są przejściówki do większość innych modeli ale do tego nie znalazłem. No i jeszcze pytanie o to, które zmieniarki będą kompatybilne z radiem (za chwilę umieszcze zdjęcią instrukcji obsługi ponieważ nie moge znaleźć w niej jego numeru) - w każdym jest to orygialne radio mb.
 
 
frutis

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 287
Skąd: Wałdyki
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 08:39   

Witam
Nie będę zakładał nowego tematu bo moje pytanie dotyczy również zmieniarki. A mianowicie czy zasilanie zmieniarki mogę podłączyć do przewodu niebieskiego z radia, czy nie będzie mi za bardzo obciążało radyjka.
_________________
Mercedes C 220D ELEGANCE
rok produkcji: 1996
VIN WDB2021211F423178
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 15:03   

frutis, raczej nie ;) Nawet anteny się tym kabelkiem nie zasila. On jest tylko sterującym przewodem :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,265 sekundy. Zapytań do SQL: 12