Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja LPG na Blossie
Autor Wiadomość
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 27 Maj 2009, 00:08   instalacja LPG na Blossie

Witam!
czy ktoś wie gdzie w okolicach Katowic kub Krakowa można założyć LPG na Blossie?? Jedyny taki warsztat jaki znałem niestety się zwinął a w większości nie mają o tym pojęcia.
PZDR
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 27 Maj 2009, 09:26   

kolego z tego co sie orientuje bloss zaklada sie na starsze instalacje lpg a do Twojego to chyba sekwencja by pasowala a nie II czy III generacja na blosie
a ogolnie bloseem malo jaki gazownik sie zajmuje czesciej jest zakadany juz przez samych wlascicieli aut ale ogolnie nie liczyl bym na takie efekty jakie sa opisane w internecie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 27 Maj 2009, 10:27   

Witam!
Tak się kolego składa że miałem już dwa takie autka z Blossem Merca i BMW i powiem ci że rewelacja, ma tą zaletę że pali tyle samo litrów gazu co benzyny i nie czuje się różnicy na czym się jedzie no i ja decyduję na czym jadę, odpalam itd nawet jak pada jakiś czujnik to bloss na to nie reaguje i można dalej jechać a przy sekwencji niestety nic nie podziałasz bo to ona rządzi tobą tak jak jest zaprogramowana. Niestety z doświadczenia swojego i znajomych wiem że sekwencja potrafi być bardziej kłopotliwa w użytkowaniu i obsłudze i nie przekonasz mnie do sekwencji. Mój problem polega na tym że gość który w Katowicach mi zawsze montował instalacje zwinął interes i wyemigrował a nie mogę znaleźć innego solidnego fachowca który umie dobrze blosa zainstalować a niestety tak jak napisałeś mało który się tym zajmuje, bo po prostu nie potrafią.
Pozdrawiam
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
voshon 
C200, CLK 320 Cabrio


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 379
Skąd: Bytom
Wysłany: 27 Maj 2009, 15:42   

Zapytaj tutaj

http://www.gazautomix.pl
_________________
Gość zobacz moje damy WDB2020801F799122, WDB2084651T009322
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 31 Maj 2009, 12:09   

jest jeszcze takie rozwiazanie zeby zalozyc zwykly gaz i blossa zalozyc samemu
gdzies mialem nawet chyba jak sie to robi reguluje samemu bo brat sie tym interesowal
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 15:49   

schadook napisał/a:
Niestety z doświadczenia swojego i znajomych wiem że sekwencja potrafi być bardziej kłopotliwa w użytkowaniu i obsłudze i nie przekonasz mnie do sekwencji.


głupoty piszesz kolego. Na sekwencji przejechałem już 70-80kkm i poza wymianą filtrów (co 15kkm) NIE DZIEJE SIĘ NIC. :idea:

P.S. Blos to instalacja mieszalnikowa i praw fizyki nie oszukasz :wink: Wytłumacz to zjawisko:
schadook napisał/a:
Tak się kolego składa że miałem już dwa takie autka z Blossem Merca i BMW i powiem ci że rewelacja, ma tą zaletę że pali tyle samo litrów gazu co benzyny i nie czuje się różnicy na czym się jedzie


Pierwsze w życiu słyszę o takiej zalecie blosa :shock:
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 1 Czerwiec 2009, 18:15   

to wypróbuj a potem się wypowiadaj, jaki miałbym mieć cel żeby pisać bzdury?? jeżdżę na blossie i wiem. co do sekwencji to że tobie się tak udało że nie miałeś z sekwencją problemów to nie znaczy że inni też nie mają, znam niejednego który sekwencję przeklina ale pewnie też dużo tu zależy od producenta i tego co montuje w aucie, niestety partaczy nie brakuje, dlatego właśnie nie jadę do pierwszego lepszego "fachowca" żeby potem nie mieć problemu, nawet z blossem. A tak w ogóle temat rzuciłem żeby zasięgnąć informacji gdzie można coś założyć a nie po to żebyś oceniał co ja piszę i udowadniał swoje racje. Nie jesteś w stanie odpowiedzieć na temat to dziękuję.
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 10:39   

schadook napisał/a:
co do sekwencji to że tobie się tak udało


1). Nic się nie udało. Trzeba założyć instalkę w DOBRYM warsztacie i to wszystko. Obojętnie co zakładasz: blosa, sekwencje, zwykłą mieszalnikową - jeżeli jest wszystko poprawnie założone - TO GAZ MUSI SIĘ DOBRZE SPRAWOWAĆ.

schadook napisał/a:
znam niejednego który sekwencję przeklina ale pewnie też dużo tu zależy od producenta i tego co montuje w aucie, niestety partaczy nie brakuje,


2). --> patrz pkt. 1 :mrgreen:

schadook napisał/a:
dlatego właśnie nie jadę do pierwszego lepszego "fachowca" żeby potem nie mieć problemu, nawet z blossem


3). Bardzo dobrze robisz. Zoriętuj się gdzie w Twojej okolicy tak robią i musisz sam zdecydować kogo wybrać. Najlepszy zakład do gazu to taki, który ma hamownie i specjalistów od takich rzeczy. I wtedy po wydruku z hamowni widać jakie auto ma parametry pracy silnika na gazie i na benzynie.

schadook napisał/a:
A tak w ogóle temat rzuciłem żeby zasięgnąć informacji gdzie można coś założyć a nie po to żebyś oceniał co ja piszę i udowadniał swoje racje.


Sorry przyjacielu, ale ja nie chcę niczego udowadniać. Sam osobiście mam sekwencje i "trochę" Twoje wypowiedzi (i Twoich znajomych) mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeżeli gaz jest zakładany "U pana Kazia za rogiem" - to powstają później takie wypowiedzi.
Jeżeli jeszcze nie wiesz o co mi chodzi - patrz pkt.1

Nie znam Twojej okolicy, więc ci za bardzo nie pomogę. :|
Natomiast w Łodzi jest profesjonalny zakład, który się tym zajmuje (i mają hamownie) - ale blosa obchdzą szerokim kołem :mrgreen: (mogę się mylić, ale blos chyba nie ma homologacji i dlatego jest taki niechciany przez gazowników i nikt tego nie chce robić). No, chyba że "pan Kazio za rogiem"...
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 12:41   

schadook napisał/a:
jeżdżę na blossie i wiem. co do sekwencji to że tobie się tak udało że nie miałeś z sekwencją problemów to nie znaczy że inni też nie mają,


A pomyśl nad tym, że to może właśnie Tobie się udało?

Zastanawiający jest fakt, iż Bloss się nie rozwinął, skoro jest taki genialny....
Trudno - jak sam piszesz - znależć gaziarza który to robi, a jedyny jaki znłeś się zwinął... o czymś chyba to świadczy....

A teraz przewrotnie. jeden z kolegów z forum miał koszmarne kłopoty z sekwencją, w końcu zamienił na II generację i ma spokój. Teiretycznie bez sensu, a w praktyce działa....
Pozdrawiam
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 13:20   

topol napisał/a:
jeden z kolegów z forum miał koszmarne kłopoty z sekwencją, w końcu zamienił na II generację i ma spokój. Teiretycznie bez sensu, a w praktyce działa....


Na tamten temat też się wypowiadałem i nie będę się powtarzał 8)
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 13:29   

Topol, nie mówię że nie, może i mi się udało dwukrotnie, na pewno są też tacy którym bloss dał się we znaki, tak jak co niektórym sekwencja. Faktem jest że najwięcej zależy od montera, co i jak dobierze. A co do mojego gaziaża, pewnie by nie zwinął gdyby nie fakt że dostał ofertę pracy za granicą za konkretne pieniądze. Słyszałem że robi praktycznie to samo tylko kasa inna. A bloss, no cóż długo w ogóle nie można było go legalnie montować, jak już było można to na rynku dość powszechne były sekwencje więc po ptakach, gdyby był od początku dopuszczony to na pewno byłby powszechniejszy od mieszalników, no i cena blossa, niestety nie jest dużo tańszy od sekwencji a nawet może być tak że od byle najtańszej sekwencji może być drożej, pewnie dlatego się nie rozpowszechnił.
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
TOM481 
TOM481


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 505
Skąd: Rycerka Dolna
Wysłany: 2 Czerwiec 2009, 20:46   

I :( tak czasem bywa

http://www.moto.wp.pl/gid...riazdjecie.html
_________________
Tomek M. i Magda M.
W202 C200 CDI CLASSIC SELECTION
WDB2021341A835860
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 15:42   

Witam wszystkich, dzięki za udział w dyskusji. Temat nieaktualny, sprzedałem furę a teraz C200K i sprawa oczywista.
Zamykam temat.
Pzdr
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 02:46   

schadook, to została Ci sekwencja.... 8)
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
schadook 
schadook

Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 70
Skąd: Jaworzno/ Włocławek
Wysłany: 14 Czerwiec 2009, 10:39   

topol, nie inaczej, tu już tylko i wyłącznie, chociaż nie wiem czy zdążę założyć bo autko jest na niemieckich blachach i wzbudza zainteresowanie, co chwilę ktoś pyta "za ile pójdzie?" Kto wie jak ktoś da dobrą cenę to może być różnie
Pozdrawiam
_________________
Jest Gwiazda jest jazda!

C 180 Sport 95'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,142 sekundy. Zapytań do SQL: 9