Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 10:43
ustawienie luzu na lozyskach mostu
Autor Wiadomość
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 8 Czerwiec 2009, 19:00   ustawienie luzu na lozyskach mostu

Witajcie temat wielokrotnie walkowany ale nikt nie powiedzial nic konkretnego oprocz tego ze trzeba do serwisu co sie zna.

Mam taki przypadek leci mi z uszczelniacza, jednak jak zabralem sie za robote to okazalo sie ze moge ta nakretke poprostu reka odkrecic.... cos tu chyba nie tak.. poprzednio zrobnili mi 10 tys km temu i od kilku tys poci sie a teraz leje sie z mostu.
Warsztatu juz nie ma (zwineli interes) a ja mam problem. MOst nie huczal (chyba ze na jedzie bez obciazenia-nie mylic z luzem) stawiam na podpore bo jak widze jest troszke przyrdzewiala.

Wlasnie mam pytanko jak wymienie uszczelniacz to jak mam mocno przykrecic ta nakretke (zdjecie wrzuce za godzinke) na pewno wczesniej ja przykrecili nie tak jak powinni, a i znowu jest przciek, nieporownywalny z wczesniejszym.

Jezeli wiecie cos na ten temat czekam na kazda odpowiedz

[ Dodano: 9 Czerwiec 2009, 13:22 ]
niestety ponownie cisza
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
noc 
Non omnis morial


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 265
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 22:07   

Masz duży problem.Wymiana uszczelniacza jest możliwa tylko przy rozluzowaniu fabrycznych
ustawień wałka atakującego w dyferencjale.Metoda serwisowa (jedyna możliwa bez powtórnego ustawiania luzów) polega na pozostawieniu na samochodzie dyfra bez półosi i oleju
i zmierzeniu specjalnym dynamometrem oporów w dyfrze.Po wymianie uszczelniacza nową nakrętkę dokręca się, aż do uzyskania tego wcześniej zmierzonego momentu oporów.
Nakrętkę się zabezpiecza wkłada półosie zalewa olej i po operacji.U Ciebie z powodu nie zabezpieczonej nakrętki luzy, a co za tym idzie opory w dyfrze są fikcją.Dyfer należy zdemontować i od nowa ustawiać na stanowisku.Chyba lepszym wyjściem jest kupno
używanego lub oddanie do regeneracji.Tu uwaga zwykle już wyją i święty Boże nie pomoże.
Myślę, że wyjaśniłem jasno- Twój dyfer z luźną nakrętką już wyje.Pozdrawiam.
_________________
Śniłem o księżniczkach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Spróbuję pomóc, za efekt nie ręczę.

Zwykle tu: http://www.w212.pl/
.
 
 
tomeko89 

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 11
Skąd: olsztyn
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 17:58   

Witam przerabiałem ten temat w 124 1 w 202 ,problem powracał dopiero wymiana flanszy pomogła (olej ciekł po frezie ,a wydawało się że spod uszczelniacza ),generalnie pomiędzy łożyskami wałka jest tuleja rozprężna nowa w ASO ok 20zł ,wskazane jest ją wymienić i warto sprawdzić łożysko to pierwsze od str.wału bo nie umiejętne dokręcenie nakrętki prowadzi do zniszczenia bieżni i rolek,pierwsze dwa razy robiłem samodzielnie ale ostatni raz zleciłem mechanikowi koszt przy wymianie łożysk na wałku(czyli demontaż główki )robota 400zł ,łożyska ok 100zł +uszczelniacz ,nakrętka.Ale ??może twoje łożysko jeszcze nie dostało i koszty będą mniejsze pozdrawiam .jak coś pisz na pw . ,używki generalnie odradzam.Pozdrawiam. 8) 8)
_________________
W 202 220D 95
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 15 Czerwiec 2009, 18:50   

dzieki wielkie za taka informacje jak juz wspominalem nakretke ta moglem odkrecic reka co chyba nie jest za bardzo dobre rozwiazanie.
Skoro piszecie ze wszystko to mozna stawic tylko w serwisie... to niestety chyba znowu podejme wyzwabue i sam na "oko" zakrece ta nakretke zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obraca sie ona o 180stopni wiec zobaczymy teraz glebiej wkrece. Tylko zastanawiam sie nad tym wyciekiem oleju moze i fakt ze ten frez bierze w tym udzial zobacze jutro. Od rana rozbierac bede jezeli macie jeszcze jakies info bede zobowiazany. Pozdrawiam
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10