Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Trwałość amortyzatorów???
Autor Wiadomość
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2006, 20:28   Trwałość amortyzatorów???

Witam wszystkich. Mam takie pytanko, nie wiecie może ile wytrzymują amortyzatory??? Ja mam wersie sport z 95r i chyba są jeszcze OK 160 tyś przebiegu. Ale czasami słysze na głębszych dziurach jak by którys skrzypiał a może to nie amortyzator ??? Nie wiem.Mieliście takie skrzypienie kiedyś przy wolnej jeżdzie po wybojach???
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 9 Marzec 2006, 20:35   

Czesc

Mialem takie skrzypienie w lipcu ubieglego roku jak w 5 osob i z bagazami- auto cale zaladaowane jechalem na wczasy to na dziurawej drodze przy 5 osobkach cos jak by skrzypialo, ocieralo... i troche sie zaniepokoilem ale wszsytko bylo ok bo jak przyjechalem to pjechalem na stacje diagnostyczna i sprawdzili wszsytko i wszystko sprawne...
Mam wersje Esprit, podobnie jak sport obnizona fabrycznie :(
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 9 Marzec 2006, 21:12   

Witam. Ubieglego roku w kwietniu przyprowadzilem c klasse wersja sport 130 tys tez cos skrzypialo, to mechanikprzesmarowal odrdzewiaczem i potem juz przestalo, ale ostanio trzeba bylo zmienic gumy w tylnym zawieszeniu chyba takie gumowe tulejki bo poprostu juz sie zuzyly. Przez ten czas(11 lat) stracily swoja gietkosc i byly twarde jak kamien i nie spelnialy swojej roli. Moze trzeba wlasnie te tulejki zmienic albo przesmarowac.

EDIT>>zA TULEJE ZAPLACILEM 90 ZL ORGINALNE TEZ UWAZAM ZE TYLKO ORGINAL
_________________
c200 Sport '95
Ostatnio zmieniony przez newjunior 9 Marzec 2006, 21:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 9 Marzec 2006, 21:23   

Tak stuki w zawieszeniu moga byc powodem wlasnie Tulei matolowo-gumowych wahacza, wymienialem u siebie na przodzie tuleje lewego wahacza (sklada sie z 2 tulei w tym jedna z dwoch mnijeszych), okazalo sie ze byla peknieta guma...
Jak tuleje to tylko dobrych firm typu Febi Bilstein, Mayle ...

cena zestawu naprawczego na wahacz przedni z firmy Febi to okolo 120 zl + 50-100zl robota
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Gość

Wysłany: 14 Marzec 2006, 13:57   

amortyzatory są trwałe mam na moich zrobionych 280 tyś km -fakt gwiazdka 10 lat w rzeszy urzywana od 1.5 roku w polsce, -ale jak powiedział mechanik i w czym zgadzam się z kolegami wyżej tuleje met-gum dostają najbardziej w dupe na naszych drogach i po kilku kilkunastu latach guma jest mało elastyczna...

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 2:02 pm ]
Przemek,
Przemku Zaciekawiło mnie twoja wypowiedz mam espirytka 1.8 z 94 roku fakt jest niski jak licho , czy to oznacza że jest obniżany fabrycznie tak samo jak wersja sport,????? drugie pytanie czym wersja sport różni się od espiryta np. twardszymi sprężynami zlbo jakies inne detale w zawieszeniu czy zawieszenie jest to samo dla tych dwóch modeli ???
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 14 Marzec 2006, 14:15   

Na stronie
mercmania
sa dane wersji c klasy
wchodzisz na STRONE potem na gorze w zakladke MODELE i dalej w C-klasa i tam juz sa opisane wersje C-klasy.
Pozdrawiam
_________________
c200 Sport '95
 
 
Gość

Wysłany: 14 Marzec 2006, 22:13   

Witam! Proponuję załadować WD40 w przednie zawieszenie.Też tak miałem ale ten środek pomógł natychmiast
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 15 Marzec 2006, 11:17   

Witko napisał/a:
Przemku Zaciekawiło mnie twoja wypowiedz mam espirytka 1.8 z 94 roku fakt jest niski jak licho , czy to oznacza że jest obniżany fabrycznie tak samo jak wersja sport,????? drugie pytanie czym wersja sport różni się od espiryta np. twardszymi sprężynami zlbo jakies inne detale w zawieszeniu czy zawieszenie jest to samo dla tych dwóch modeli ???


Tak wersja Esprit i Sport jest niższa o 25mm od Elegance i Clasica.
Co do detali to dokladnie niewiem ale wydaje mi sie ze sprezyny w naszych wersjach sa inne i byc moze amortyzatory.
Co do konfortu to nie jest az tak źle, zas jesli chodzi o niskie podwozie no to faktycznie troche za nisko na nasze tragiczne drogi :!: osobiscie gdybym mial teraz remontowac lub zmieniac zawieszenie to podwyzszyl bym tyl troche.
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 21 Kwiecień 2006, 12:07   

A co ja mam powiedzieć, jak helga założyła zawieszenie od H&R, obniżone o 40mm.... Na krętej (i równej) drodze jedzie się super, ale na nierównej to już nie jest tak różowo, a każdy krawężnik to wyzwanie.....
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 9