Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
BARDZO SŁABE SWIATŁA
Autor Wiadomość
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 25 Grudzień 2006, 22:24   BARDZO SŁABE SWIATŁA

witam szanownych kolegów i właścicieli w202, mam problem mianowicie u mnie w gwiazdeczce słabo swiecą światła mijania i mam pytanie czy cos u mnie jest nie tak? Czy może poprostu tak juz musi byc? I jakie polecacie żarówki?
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Grudzień 2006, 23:11   

Witam
Tak być nie musi, a nawet nie powinno :? W202 ma naprawdę niezłe światła (żarówki H1). Sprawdź ustawienie wysokości lamp pokrętłem przy włączniku świateł i/lub ustawienie lamp na przyrządach-może świecą za nisko i tym samym mają za słaby zasięg (bo nie wiem, czy dają słabe światło, czy za mały zasięg?). Jeśli masz za mało światła, to stawiałbym np. na klosze (zaparowane, porysowane, brudne-może od środka/rozszczelnione), chyba, że masz jakieś kiepskie żarówki...?
Pozdrawiam
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 26 Grudzień 2006, 08:55   

witam
własnie ostatnio byłem na regulacji swiateł i ustawiłi powiedział że jest ok żarówki mam osram nie wiem chyba dobre, klosze nie są ani brudne, ani zaparowane więc może to żarówki?
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Gość

Wysłany: 26 Grudzień 2006, 09:23   

Jeżeli światła Ci nie pasują na początek na próbę załóż żarówki 100W -ale jest to niezgodne z prawem, a jeżeli też źle to xenony. Widziałem cały zestaw na allegro za 1900zł.
Chyba że masz lampy od anglika to będą dla lewostronnych kierowców źle światło rozpraszać.
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudzień 2006, 17:24   

maromer napisał/a:
I jakie polecacie żarówki?

Ja osobiście polecam żarówki Philips Blue Vision, dają naprawdę białe światło (widać różnice)
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Gość

  Wysłany: 26 Grudzień 2006, 17:57   Odbłyśniki może???

Cześć ziomki!!!
Może odbłyśniki w lampach nadają się do wymiany lub regeneracji.Kiedyś Tatko miał w124 i zrobiły się strasznie matowe i zaczęły rdzewieć.
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 26 Grudzień 2006, 19:08   

po pierwsze sprawdź prąd ładowania na światłach, żarówki 100w potrafią zniszczyć reflektory (w audi a6 napewno) ,sprawdziłbym takrze napięcie na żarówkach musi być powyzej 14wolt, potem dopiero kombinuj z zamiamą żarówek itp. kosztownymi experymentami.
Daj znać co było.
 
 
 
konplak 

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: łódzkie
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 02:17   

Witam wszystkich na forum. Czytałem z zainteresowaniem od jakiegos czasu i wkońcu postanowiłem do Was dołączyć:) Mam podobny problem ze światłami. Na poczatku kiedy kupilismy rok temu auto wymienilismy zarowki na nowe i wtedy okazalo sie ze prawy leflektor jest uszkodzony od wewnatrz, po zdjeciu oslony wszystko tam lata:/ okazalo sie tez ze nie dziala regulacja przez co niemozna dorze ustawic lamp swieca za blisko malo tego okazalo sie ze nie swieci zarowka swiala mijania z prawej srtrony tzn swieci jak sie ruszy kablem ale wystarczy mala dziura w jezdni i znow przestaje:(poki co jezdze na przeciwmglowych zeby nie bylo tak widac bo policja by sie czepiala ale trzeba cos z tym zrobic..elektryk powiedzial ze trzeba wymienic lampe. W salonie kosztuje napewno majatek wiec szukalem na allegro uzywek ale nie ma do tego modelu:(sa jakies zamienniki exacta i valeo ale nie wiem.. Te zamienniki to wogole inne zarowki wsrodku maja. Co sadzicie czy warto montowac zamiennik czy moze szukac gdzies org. Czy zeby naprawic regulacje trzeba wymienic obie lampy?niestety elektryk nie wiedzial za bardzo, najlepiej byloby do serwisu ale tam te ceny../
_________________
C180 Elegance 94r
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 10:30   

Poszukaj na szrocie tam dostaniesz oryginalną i na pewno tańszą od nowej z serwisu ja chyba zapłaciłem 300 zł z kierunkiem
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 27 Grudzień 2006, 15:58   

konplak napisał/a:
elektryk powiedzial ze trzeba wymienic lampe..
niestety elektryk nie wiedzial za bardzo/

Może tylko wypadło lustro z zamocowania, a nie wierzę, że nie można poradzić sobie z zanikiem napięcia i trzeba ruszać kabelkiem. Dupa, nie elektryk.Pewnie jakiś "sieciowy"

P.S.: spróbuj czytać swoje posty przed wysłaniem - unikniesz przynajmniej części błędów.
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 29 Grudzień 2006, 12:19   

artek30 napisał/a:
po pierwsze sprawdź prąd ładowania na światłach, żarówki 100w potrafią zniszczyć reflektory (w audi a6 napewno) ,sprawdziłbym takrze napięcie na żarówkach musi być powyzej 14wolt, potem dopiero kombinuj z zamiamą żarówek itp. kosztownymi experymentami.
Daj znać co było.

witam
własnie dzisiaj zmierzyłem napięcie i okazuju sie że na jednej ma 13volt, a na drugiej 12,7volt., A ładowanie na akumulatorze jest 14volt. Co trzeba zrobić żeby było dobrze? Cos wymienić?
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 20:43   

maromer napisał/a:
artek30 napisał/a:
po pierwsze sprawdź prąd ładowania na światłach, żarówki 100w potrafią zniszczyć reflektory (w audi a6 napewno) ,sprawdziłbym takrze napięcie na żarówkach musi być powyzej 14wolt, potem dopiero kombinuj z zamiamą żarówek itp. kosztownymi experymentami.
Daj znać co było.

witam
własnie dzisiaj zmierzyłem napięcie i okazuju sie że na jednej ma 13volt, a na drugiej 12,7volt., A ładowanie na akumulatorze jest 14volt. Co trzeba zrobić żeby było dobrze? Cos wymienić?
Pozdrawiam

w audi elektryk zamontował mi przekażnik(2szt) i dodatkowy kabel od akumulatora pomogło .W :mb: musisz zapytać fachowca jest tam kontrola spalonych żarówek i przekażniki mogły by to zakłócić
 
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 22:17   

witam
własnie dzisiaj elektryk mi zamontował 2 przekazniki i dał dobry prąd no i jest dużo lepiej, ale pali mi sie kontrolka od spalonej żarówki. da radę jakoś ją zgasić oczywiście bez wyjmowanie tej że żarówki?
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 31 Grudzień 2006, 11:06   

No cóż - skoro elektryk pominął oryginalną instalację i podpiął żarówki bezpośrednio do akumulatora (przez przekaźniki), to sterownik kontroli świateł nie ma obciążenia na stykach przyporządkowanych żarówkom świateł reflektorowych, odbiera to jako "spaloną żarówkę" i sygnalizuje.
Żeby tą żarówkę zgasić, trzeba dodatkowo odłączyć przy tym sterowniku przewody doprowadzające prąd z przełącznika świateł: wtedy układ nie będzie sygnalizował awarii żarówek głównych w reflektorach.
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 1 Styczeń 2007, 20:06   

a co ze światłami poprawiło sie?
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,139 sekundy. Zapytań do SQL: 10