Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 12:01
Olej w automacie
Autor Wiadomość
pawell 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: 27 Lipiec 2007, 23:03   

Sprowadziłem C 200 99' automat i też bede wymieniał olej.Mam pytanko czy wiadomo wam gdzie w Łodzi zrobią to DOBRZE i za ile?
Pozdrawiam gwiazdy :mb:
_________________
C 200 CLASSIC 99'kombi,automat,benz
 
 
marioostry 

Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 31 Lipiec 2007, 01:19   

Ja w swoim wymieniałem miesiąc temu , w warsztacie , gdzie robią tylko automaty :mb: . Moim zdziwieniem było to , że weszło tylko 3,5 litra oleju do skrzyni. Mechanior stwierdził ,że moja skrzynka jest nowego typu bez korka spustowego ze sprzęgła. Zapłaciłem tylko 240 zł. z materiałem czyli olejem , uszczelką oraz filtrem. Zainteresowanym podaję namiary www.automatikserwis.pl
_________________
202 220 CDI ' 98
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 31 Lipiec 2007, 02:57   

marioostry, no to jakos dziwnie bo pewnie masz skrzynie 5 biegowa elektroniczna, czyli taka jak ja, a do mnie z tego co pamietam weszlo jakieś 6L.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
pawell 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: 31 Lipiec 2007, 19:08   

A w Łodzi ?
_________________
C 200 CLASSIC 99'kombi,automat,benz
 
 
marioostry 

Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 1 Sierpień 2007, 19:48   

uve, też byłem bardzo tym zdziwiony bo liczyłem się z tym , że zapłacę za 7 litrów. Cały czas byłem obecny w kanale i widziałem co robili. Potwierdzam , że moja skrzynka jest 5 biegowa elektroniczna. Mechanik stwierdził , że w moim modelu nie ma już korka spustowego w sprzęgle czyli w tym baniaku wyglądającym jak paczek donat.
_________________
202 220 CDI ' 98
 
 
pawell 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: 1 Sierpień 2007, 20:23   

hm czyzby nikt z was tu obecny nie miał C 200 automatu w Łodzi i nie mógł odpowiedzieć mi na pytanie?
_________________
C 200 CLASSIC 99'kombi,automat,benz
 
 
Gość

Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 16:54   sprawdzenie poziomu oleju w automacie z 5 stopniowa skrzynia

sprawdzenie poziomu oleju w automacie z 5 stopniowa skrzynia elektroniczna .
kazdy serwis w polsce mercedesa ma miarki uniwersalne np. dluga cieka i gietka sprezynka ktora wchodzi dosc gleboko a po wyjeciu mierzy poziom oleju metrowka . ja zrobilem sopie taki bagnet z linki od chamulca recznego MB jest dosc gruba i pokryta jakims plastikiem . na koncu linki nacielem lekko nozowka kreski co 1 cm do 9 cm . i mamy gotowa miarke .
mam model c 250 td ten model jest po lifcie produkcia jego zaczela sie czerwiec 1997 do 2000 ktoregos tam .
zadzwonilem do meski zapytac jaki poziom powinien byc oczewiscie na rozgrzanej SKRZYNI powiedzieli mi ze od 5,5 cm do 6,5 cm
sprawdzanie oleju nie jest az tak wazne bo on nie wyparuje chyba ze jest wyciek .
po spuszczeniu oleju z konwentera miski wytarciu wszystkiego szmatka ktora nie zostawia zadnych paprochow mozna skrecac miske z nowa uszczelka i filtrem . pozniej na zgaszonym silniku wlac okolo 4 l oleju odpalic silnik przejecahc po kazdym biegu stojac w miejscu wlaczyc na luz lub parking to praktycznie nie ma znaczenia i powoli dolewac przez czysty i suchy lejek poniewaz nic nie moze dostac sie do sirotka na koncu przy wkladaniu zaslepki na otwor bagnetowy trzeba koniecznie sprawdzic na zaslepce maly czerwony plastikowy zameczek . jesli nie jest w jednym kawalku albo czegos w nim brakuje tgrzeba go koniecznie wymienic poniewaz przes ta dziurke moze dostac sie pyl ktory zatknie w labiryncie obwod oleju i mamy skrzynie zatarta a taki glupi zameczek w servisie 5 zl[size=18][/size][size=24][/size]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,125 sekundy. Zapytań do SQL: 11