Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:22
Wyczyscilem przepustnice co dalej ?
Autor Wiadomość
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 28 Październik 2007, 21:49   Wyczyscilem przepustnice co dalej ?

Ostatnio mechanik odkrecil i wyczyscil mi przepustnice, adaptacji nie trzeba bylo podobno robic bo nie gasli niby normalnie sie zachowywal. Nie rozwiazalo to mojego problemu czyli falowania w zakresie wolnych obrotow 700-800 a i samochodzik inaczej sie zachowuje, jak odpale silnik o wskazowka obrotomierza ustawia sie na 2000 potem spada na 1500 i po pewnym czasie usawia sie na 700-800. Czasami jak dojezdzam na skrzyzowanie i trzymam sprzeglo w podlodze to samochod trzyma obroy na 2500 i niechce zejsc ludzie sie patrza co za debil gazuje na luzie. Moze jednak trzeba zrobic ta adaptacje mam 94r czy wogole jes sens podlaczac pod komputer ? ktos pisal zeby przy czyszczeniu przepustnicy odlaczyc akumulator u mnie tego nie zrobili ... moze powinienem teraz sam odlaczyc na jakis czas i go poem podpiac ?
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 29 Październik 2007, 23:35   

nie jestem pewnien a jesli jestem w błędzie proszę o poprawienie...


przepustnicy nie adaptujesz, przepływomierz mozesz domowym sposobem... (2min. odpalony a po nich 2min na około 2000rpm.) a przepustnice programowo.


co na to bardziej doświadczeni koledzy ??
_________________


 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 29 Październik 2007, 23:48   

przeplywomierza nie posiadam, a programowo co to znaczy :) ?
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 30 Październik 2007, 00:37   

m00n napisał/a:
przeplywomierza nie posiadam, a programowo co to znaczy :) ?


podpiąc pod komputer... ?? w serwisiw/warsztacie który sie zna/ ??
_________________


 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Październik 2007, 11:26   

Witam. Szkoda kasy na regulację komputerową, poczekaj parę dni, obroty same się ustawią, bez szkody dla auta. Przerabiałem już to, trochę denerwujące, ale wróci do normy, u mnie trwało ok 4 dni normalnego użytkowania, czyli dojazdu do pracy i wszystko wróciło tak jak się należy :o k:. kiedyś jak podłączysz komputer może wyskoczyć błąd regulatora obrotów, tylko pamiętaj że coś takiego miało miejsce. Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 30 Październik 2007, 13:24   

tak mi wlasnie mowili przy czyszceniu ze sam sobie komputer wyreguluje i powoli faktycznie wraca juz do normy, szkoda tylko ze czyszcenie przepustnicy nic nie dalo obroty na luzie dlaej lekko faluja
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
Axwell 
C 220 od Brabusa


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 3494
Skąd: 42-200
Wysłany: 30 Październik 2007, 16:14   

wiec wyjasniło sie, choc szczerze to sam nie wiem czy samo ustawi sie poprawnie...

jesli falują obroty, sprawdz /przeczysc przepływkę...
_________________


 
 
Lonek 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 307
Skąd: P-sl
Wysłany: 30 Październik 2007, 18:55   

Kol. "m00n "
1. wydaje mi sie ze u Ciebie nie programuje sie przepustnicy [[nie robi adaptacji ]]bo w modelu 1994 jest linka idąca od pedału gazu do przepustnicy

2 . falowanie 0brotów 700-800 to żadne falowanie :D .... ja miałem w zakresie 500-1000 to było dopiero falowanie :oops:

3. Tak jak radzili Koledzy zostaw wszystko w spokoju ..... niech komputer sie 'nauczy' i powinno być OK

4. co do czyszczenia przepustnicy to jest jedna BARDZO WAŻNA sprawa .... nigdzie nie może być ŻADNEGO lewego powietrza ..... ja jak rozkręciłem przepustnice to ściągnąłem także tą gruba podkładke gr. ok. 2 cm z twardej gumy .... wszystko dokładnie umyłem benzyna extrakcyjna .... a potem posmarowałem pasta uszczedlniajacą taką na 300 st.C obie płaszczyzny tej grubej podkladki i zkręciłem mozno ze wycisnęło nadmiar pasty i teraz mam szczelność na 200% :lol:
_________________
------------
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 30 Październik 2007, 23:54   

ok dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, ale jak patrzylem u znajomych to tak wskazowka obrotomierza na biegu jalowym stoi w miejscu a u mnie lekko drga drazni mnie to ...
ostatnia rzecza ktora wymienie bedzie sonda lambda ... jak to nie pomoze zostawiam to w pizdu :P Powiedzcie czy to moze byc wina sondy ? Czy sonda zuzywa sie po jakims czasie i trzeba ja zmienic ?
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
capritec 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 71
Skąd: Tarnów
Wysłany: 31 Październik 2007, 00:46   

mnie tez w najblizszym czasie czeka czyszczenie. Moj silnik ma tendencje do gasniecia przy dojezdzaniu do skrzyzowania i podczas wysprzeglania. Zajrzalem pod przewod gumowy jak wyglada przepustnica i jest masakrycznie brudna. Ciekawe na ile to pomoze.
Ktos pisal o czyszczeniu przeplywki... jak to zrobic zeby nie spieprzyc tego wrazliwego elementu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,116 sekundy. Zapytań do SQL: 10