Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:19
Termostat
Autor Wiadomość
Przemas129 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 47
Skąd: woj. pomorskie
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:34   Termostat

Witam!

Jestem w trakcie wymiany pompy wody i uszczelki podstawy pompy wody i mam do Was szybkie pytanko co do termostatu.

Po odkręceniu przewodu gumowego co idzie z termostatu do chłodnicy zaczęła ciurkać mi woda. Z chłodnicy została już spuszczona z bloku silnika jeszcze nie, silnik zimny - auto stoi już trzeci dzień.

Czy takie zachowanie jest normalne, bo o ile mi wiadomo termostat powinien szczelnie trzymać wodę w silniku wymuszając mały bieg, a dopiero gdy jest ciepły to powinien puszczać wodę?

Proszę o szybką odpowiedź, bo jestem w trakcie wymiany i jak to jest nieprawidłowość to od razu bym się za to wziął.

Silnik podczas jazdy nagrzewa się szybko, a po osiągnięciu ok.80 stopni trzyma tę temperaturę.

Pozdrawiam!
_________________
W202 2,5 TDT 96r.
W201 - szkoda całkowita
 
 
volcanoadam 
Zdobywca!

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Birmingham UK
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 04:10   

Jezeli litr sie nie wylal, to mysle, ze wszystko ok. Zauwaz ze rura ta jes ulozona poziomo, wiec zawsze moze cos zostac, a jest to wszystko zamkniete wiec nie odparuje.
_________________
VA

Obecnie:
W124 E 300 TD, auto, '99
WDB1241902F252289

Rozbity, sprzedany:
W202 C 220 CDi kombi, manual, '99
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 09:16   Re: Termostat

Przemas129 napisał/a:
Witam!

Jestem w trakcie wymiany pompy wody i uszczelki podstawy pompy wody i mam do Was szybkie pytanko co do termostatu.

Po odkręceniu przewodu gumowego co idzie z termostatu do chłodnicy zaczęła ciurkać mi woda. Z chłodnicy została już spuszczona z bloku silnika jeszcze nie, silnik zimny - auto stoi już trzeci dzień.

Czy takie zachowanie jest normalne, bo o ile mi wiadomo termostat powinien szczelnie trzymać wodę w silniku wymuszając mały bieg, a dopiero gdy jest ciepły to powinien puszczać wodę?

Proszę o szybką odpowiedź, bo jestem w trakcie wymiany i jak to jest nieprawidłowość to od razu bym się za to wziął.

Silnik podczas jazdy nagrzewa się szybko, a po osiągnięciu ok.80 stopni trzyma tę temperaturę.

Pozdrawiam!

wg mnie to kolega ma rację, a jeszcze jak się szybko nagrzewa i trzyma temperaturę to musi być dobry termostat, jak by puszczał to by się szybko nie nagrzewał i temp by spadała
pozdro
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 10:46   

maromer napisał/a:
wg mnie to kolega ma rację,


Wg mnie też :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Woytas 
Mechanikus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: ok.Poznania
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 02:27   

Jesli dobrze pamietam to termostat ma maly otwor z kulką co słuzy jako odpowietrznik.
I wlasnie tamtedy moze uchodzic woda ---- werdykt wszystko w normie :wink:
_________________
Mercedes C 220 150 KM
VIN WDB2020221F070850
 
 
 
Przemas129 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 47
Skąd: woj. pomorskie
Wysłany: 18 Styczeń 2008, 10:16   

Witam po przerwie!

:mb: już poskładana, wymiana uszczelek na podstawie pompy, na termostacie oraz wymiana pompy na SKF. Jak dotąd wody przez dwa dni nie ubyło więc chyba problem z wyciekiem zarzegnany.

Co do termostatu to być możę przez ten odpowietrznik ciekło albo przez uszaczelkę - z jednej strony zaczęło odkładać się sporo kamienia (albo czegoś w tym rodzaju) i z jednej strony uszczelka chyba nie trzymała.

Dziś się nim przejechałem i mam wrażenie, że wolniej się nagrzewa, ale to może tylko wrażenie...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc - każda rada jest cenna, a satysfakcja z własnej naprawy... :D

Pozdrawiam!
_________________
W202 2,5 TDT 96r.
W201 - szkoda całkowita
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 18 Styczeń 2008, 13:07   

Przemas129 napisał/a:
a satysfakcja z własnej naprawy...


No to jest nie do ocenienia, gratulacje :!: :mb:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,126 sekundy. Zapytań do SQL: 11