Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Cofnięte koło.
Autor Wiadomość
sakaszwili

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Bystrzyca Kłodzka
Wysłany: 26 Styczeń 2015, 21:39   Cofnięte koło.

Witam koledzy. Po dzwonie mam cofnięte lewe koło. Mechanik wymienił mi wahacz, drążek kierowniczy i coś tam jeszcze. Ale powiedział, że muszę podjechać bo blacharza na prostowanie ramy ? Nie robiłem tego długo tylko jeździłem jak jest, ale teraz chciałbym to zrobić. Koło jest trochę cofnięte do tyłu jakiś 1-2cm na oko w stosunku do koła prawego z przodu. Ile może to prostowanie kosztować i czy to trudny zabieg ? Dzięki za odpowiedzi.
 
 
KarczuW202 
W202

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 168
Skąd: Opolskie
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 12:50   

Jak miałem Audi A4 to z tyłu koło po dzwonie było tak krzywe że sezon i opona była nieźle zdarta.. ;x ale mi mówili że belka do wymiany więc się za to nie brałem i sprzedałem;x
Ale czy prostowanie ramy pomoże? nie wiem, mi się zdaje że nie.. a niszczy Ci koło? jest pod jakimś innym kątem? Nie wiem może belka?(nie znam się proszę nie krytykować) Jedź najlepiej do jakiegoś konkretnego Magika bez zgadywanek.. ogarnięty człowiek będzie wiedział o co kaman, pozdrawiam
_________________
VW Golf 3 GL - Sprzedany
Mercedes-Benz w202 Classic C-180 12/93r. - Sprzedany
Opel Vectra C 2.0 Turbo - Jest

Pomogłem? +
 
 
Marekel 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 15:15   

Jedź najpierw sprawdzić geometrię, wszystkiego dokładnie się dowiesz, ewentualnie jeśli jest taka możliwość może przesunięcie sanek rozwiązałoby problem
_________________
C180 '93
 
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 15:25   Re: Cofnięte koło.

sakaszwili napisał/a:
Witam koledzy. Po dzwonie mam cofnięte lewe koło. Mechanik wymienił mi wahacz, drążek kierowniczy i coś tam jeszcze. Ale powiedział, że muszę podjechać bo blacharza na prostowanie ramy ? Nie robiłem tego długo tylko jeździłem jak jest, ale teraz chciałbym to zrobić. Koło jest trochę cofnięte do tyłu jakiś 1-2cm na oko w stosunku do koła prawego z przodu. Ile może to prostowanie kosztować i czy to trudny zabieg ? Dzięki za odpowiedzi.

Ja miałem cofnięte prawe przednie o około 2,5cm. Z tym że z prawej strony jest lepiej złapać bo z tyłu jest ucho do holowania. Wystarczy dobra wyciągarka łańcuchowa [ruchcug] gruby łańcuch do złapania za tył i do dzieła. Robił to ze mną kolega blacharz i żadna rama nie jest potrzebna. Wahacz niepotrzebnie wymieniony, bo on się nie skrzywił na pewno, a podczas wyciągania naderwiesz gumę tylną na nim.
Gorzej jak z tyłem było by coś nie tak. Wtedy tylko rama, nowy wózek i kupa roboty.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,128 sekundy. Zapytań do SQL: 10