Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis płynów do C180
Autor Wiadomość
Krycholog

Dołączył: 03 Kwi 2024
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Kwiecień 2024, 03:29   Spis płynów do C180

Dzień dobry wszystkim!

Dwa miesiące temu zakupiłem mój pierwszy samochód i tak się stało, że został nim W202 C180 121KM w manuału w wersji Esprit z 1999 roku (WDB2020181A746226). Uwielbiam ten samochód i chcę o niego należycie zadbać a z tego co patrzyłem w książce serwisowej to w maju minie rok od ostatniej wymiany oleju. Postanowiłem po za nim wymienić również inne płyny, bo nie wiem kiedy były ruszane. Dużo szukałem informacji na forum o wszystkich płynach z osobna ale nigdy nie mogłem znaleźć jakie konkretnie płyny powinno się stosować, a nie chcę uszkodzić sobie np. pompy wspomagania. Jak mogę również sprawdzić specyfikację danego płynu?Mercedes oznacza je np. 236.2. Chce umieścić te płyny pod jednym postem by przyszli posiadacze benzyniaków a być może i diesli mogli wrócić do tego postu i łatwo zobaczyć co w jakim przypadku użyć.



Olej znalazłem, że w ASO leją Castrol Magnatec 5W40, ale dużo osób używa również Mobil Super 5W40 (również 10W40 jeżeli bierze olej) / do C180 wejdzie 5.5l

Płyn hamulcowy DOT 4 (jakie firmy zaleca MB?) / litr na przepłukanie

Płyn chłodzący - / podobnie jak olej, około 5.5l

Olej w skrzyni biegów do manuala ATF Suffix typu A (jakich firm?) a do automatu Dexron II lub III (zależnie od generacji skrzyni i również nie wiem jakich firm) / wyczytałem na forum że 1.5l w manuału a automat około 5l

Olej do tylnego mostu w instrukcji od MB C 43, C 280 I C 230 pisze żeby 85W90 lub 90W90 ale na forum wyczytałem że 85W90 GL4 lub GL5 (jakie firmy zaleca MB?) / wchodzi litr

Płyn do spryskiwaczy dowolność / 5.1l

Płyn do wspomagania ATF Dexron II? / chyba około 1l



Wszelkie poprawki i uzupełnienia bardzo miłe widziane!
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3312
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 3 Kwiecień 2024, 08:14   

Silnik - Mobil 5W50
Skrzynia - Mobil ATF 220
Most - Mobil Mobilube 85w90 GL 5 ( mercedes blatt 235.0 )
Płyn hamulcowy - ATE dot 4
Do wspomagania żółty - FEBI 08972
https://operatingfluids.mercedes-benz.com/category/engine-oil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,104 sekundy. Zapytań do SQL: 10