Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
16 Luty 2012, 21:19
Wibracje w OM601 C-klasse 200D - norma czy nie ?? 2 litry!
Autor Wiadomość
intel386 
intel386

Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Luty 2008, 00:04   Wibracje w OM601 C-klasse 200D - norma czy nie ?? 2 litry!

Witam forumowiczy: szczególnie posiadających silnik OM601.913 jak ja,

Mam pytanie: czy mocno wam dygocze buda na postoju? U mnie tydzień temu zaczęło nią trzepać mocniej: kierownica wibruje jak w Oplu (3 mm) a dodatkowo czuć wibracje na poduszce pasażera po podłożeniu ręki.

Co się stało? Było OK. Czy to Waszym zdaniem poduszki lecą? Czy ktoś miał taki objaw?

Czy to ten mały amorek w układzie kierowniczym? Chyba nie - bo dygocze cała buda.

Czy silnik OM601 ma problemy? On na wolnym biegu dygocze wyraźnie - nie wiem jak to opisać, ale zawsze wydawało mi się że wychylał się na 5mm. Czy wasze diesle OM601 tez tak się mocno wychylają na boki (około 650-700 obr. biegu jałowego). Może one tak mają i leci mi poducha?

Silnik chodzi jak pszczółka, pali od pół kluczyka, 250 000 km. Pali około 6-7 litrów (miasto 8) . To klasyczna jednostka niedoładowana 2 litry, 75 km.

Miałem problemy z wtryskiem na 2 cylindrze - wymieniłem, ale może to ten gar? Tydzień temu buda mniej drżała i zachowywał sie jak Mercedes - a teraz widzę że jest gorzej...

Lekko cieknie mi z obsadki na 2 garze - mechanik nie wymienił podkładki pod obsadą. Nie pieni się mocno - czyżby tracił kompresję? Stąd te wibracje? Auto nie kopci - jak wtedy gdy padł wtrysk... Rurki pulsują - chyba żaden wtrysk nie leje,

Ile poduch jest pod silnikiem? Widze 2 szt. Auto ma 1994r. produkcji. Nie sprawiało większych problemów i nadal ładnie jeździ. W Oplu padła mi prawa poducha kiedyś i auto wibrowało, szczególnie na zimnym silniku, ale tu wibruje również na ciepłym.

Coś jakby stuka lekko pod maską - lekutko - ale paski i osprzet są OK. Może poduszka?
Czy poduszka może sie zerwać tak od ręki?

Wkręcając silnik linką gazu czuję że wibruje około 2tys obr gdy go pociągam za linkę ale chodzi miarowo. Po prostu "rzuca" nim gdy ciągam za linkę - ale może to na skutek wzrostu obrotów?

Dziękuję za porady. Szczególnie posiadaczy OM601 i OM604, napiszcie jakie są wibracje (czy je czuć gdy kładzie się dłoń).

[ Dodano: 18 Luty 2008, 00:33 ]
Wyjaśniam:

1) wibracje identyczne na ciepło i zimno
2) gdy kładę dłoń na poduszkę pasażera = na siedzenie pasażera (niejasno napisałem)

Czy możliwe by nieszczelna obsadka powodowała że gar jest nieszczelny i traci kompresję? Cieknie paliwo.

Poduszki gumowe zawieszenia silnika na oko są całe. Brak warczenia przy uruchamianiu - gaszeniu silnika co jasno pokazywałoby że to one są winne.

Jak powinien drgać idealny 4 cyl. diesel? Mocno? Słabo? Mój Opel 1,7d nie bujał się tak na 5 mm jak ten OM601.... Wiborwał delikatnie, ale miał 900 obr na postoju (nie tak wolnobieżny).
_________________
Śpiesz się powoli! W202 C200D OM601 1994 75KM nautic blue niebieskie wnętrze, skórzane boczki i kierownica... Samodzielnie dołożone: spojler, podłokietnik, ciemne lampy po lifcie, szyba tylna z anteną. 10 głośników. Średnie spalanie to max 6,5l 100km.
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18 Luty 2008, 12:44   

A sprawdziłeś kompresje na cylindrach?

Jak to mi mechanik zawsze mówił, jak coś w dieslu idzie nie tak, to zawsze najlepiej kompresje sprawdzić :)

Mówisz, że po dodaniu gazu "rzuca silnikiem", może to pompa ?
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 10