Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
16 Luty 2012, 21:19
podgrzewanie swiecami
Autor Wiadomość
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Luty 2008, 12:20   podgrzewanie swiecami

witam..
mam nastepujacy problem:
wszystko zaczęło sie od dnia kiedy moja kobieta zapalila samochod 220D bez podgrzewania swiec (siedzialem obok w stanie nietrzezwym) tak jak w benzyniaku czyli od razu rozrusznik.
Silnik o dziwo dosc szybko zapalil, przez 3-4 sekundy troszke gdakał i sie uspokoil.
Jednak lampka podgrzeania nadal sie swicila (ta spirala na zoltym tle), po jakis 20-30 sekundach zgasla.
Teraz jest taki objaw zimny silnik, wlaczam zaplon, wszystkie lampki jak zawsze rozblyskuja tylko ta od grzania swiec nie swieci sie, odczekuje ok 5 sekund i wlaczam rozrusznik silnik odpala jak bez swiec czyli troszke dluzej i troszeczke sie trzesie.
Po zapaleniu sielnika wlacza sie ponownie lampka podgrzewania swiec na jakies 20-30 sekund
Odlaczenie akumulatora na cala noc nic nie dalo niestety

Teraz taki moje pytanie czy ktos juz sie z tym spotkal, czy istnieje mozliwosc zdiagnozowania tego przypadku, ewentualnie naprawy.. w instrukcji obslugi doczytalem sie tylko ogolnych informacji wiec przed przystapieniem do naprawy/sprawdzenia chcialbym troszeczke zasiegnac jezyka.
Z gory dzieki za pomoc pozdrawiam
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
patryk C 
patryk C

Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: 24 Luty 2008, 13:27   

mialem podobny problem ale w 124 250D mechanik zienil mi taki bezpiecznik ktory byl obok przekaznika swiec zarowych moze to cos podobnego? popzdro :mb:
_________________
C 220D ELEGANCE
 
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Luty 2008, 14:03   

mam nadzieje ze to tylko ten bezpiecznik ( o ile jest - bo w skrzynce bezpiecznikow nie ma jako tako bezpiecznika odpowiadajacego za sterowanie swiecami zarowymi)
Niedziela trudno niedziela dzis rozbiore przekaznik i zobacze ale jakby co prosze o dalesze propozycje co tam moglo pojsc
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
patryk C 
patryk C

Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: gdansk
Wysłany: 24 Luty 2008, 14:19   

w 124 nie byl w skrzynce z bezpiecznikami tylko nizej, w c nie wiem gdzie moze byc ale sie dowiem i dam ci znac ok
_________________
C 220D ELEGANCE
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 24 Luty 2008, 14:40   

Ten bezpiecznik był tylko we wcześniejszych 124, i był umieszczony na przekaźniku. Później z niego zrezygnowano. Jak on padnie, to kontrolka również nie świeci.
To, co jest opisane w pytaniu wskazuje na spalenie którejś ze świec. Jest to jeden z częściej poruszanych tematów na każdym z forów Mercedesa - zarówno objawy jak i diagnostyka. Tak więc polecam opcję "szukaj" i dziwię się, że do tej pory tego nie zrobiłeś...
Zresztą podałeś niesamowicie dużo danych na temat swojego pojazdu, co oczywiście niesamowicie ułatwiło odpowiedź :?

Odnośnie pracy układu: zgaśnięcie kontrolki do niczego kierowcy nie zobowiązuje: jest to tylko informacja od przekaźnika, że układ jest sprawny i temperatura jest odpowiednia do uruchomienia silnika. Jeżeli silnik "na ciepło" pali równo i od razu bez czekania na zgaśnięcie kontrolki, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby tak robić. I niczym to nie grozi.
A opisane zdarzenie TO TYLKO ZBIEG OKOLICZNOŚCI

P.S.: Wypada przeprosić małżonkę... :lol:
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Luty 2008, 18:03   

zaraz podnosze maske w gore i zobacze co w trawie piszczy. Najpierw zanim dobiore sie do przekaznika srawdze swiece (bedzie latwiej) czy ma przejscie pradu i czy dostaje napiecie w chwili wlaczenia zaplonu.
Ale taki dziwny zbieg okolicznosci?? wczesniej cykal bez problemu teraz troszke zakreci dluzej (ale tylko troche) i nierowno pracuje przez moment..
przy cieplym a nawet nie goracym silniku wszystko jest ok
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
marcmerc 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 187
Skąd: Elbląg
Wysłany: 24 Luty 2008, 18:42   

chlopie świeca któraś padla sprawdz która wymień i wszystko będzie ok i nie miej pretensji do kobiety to tylko zbieg okoliczności
_________________
okazuje się że mercedes i BMW są w stanie stać na jednym podwórku
w202 c250 WDB2021251F056553
E39 523i, same automaty
 
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 24 Luty 2008, 19:16   

juz wszystko jasne..
pierwsza swieca nie ma przejscia wiec do wymiany pozostale sa ok

jutro ja wykrece i kupie nowa (przeciez w niedziele nie bede pracowal)

co do kobiety top moze niech lepiej zostanie ze to Ona winna jest temu- ostatnio troszke podpadlem wiec teraz to ja mam przewage :)

dzieki jeszce raz pozdrawiam
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 10