Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
16 Luty 2012, 20:21
ukręcone swiece!
Autor Wiadomość
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
  Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 14:30   ukręcone swiece!

Słuchajcie mam nie mały problem gdyż wczoraj kuzyn mechanik zabrał sie u mnie za wymiane swiec zarowych bo w paru warsztatach nie chcieli sie podac ze wzgledu na łatwośc ukrecenia swiec kazdy wie o jaki problem chodzi hehe Niestety nie udało sie wykręcic swiec :evil: poszła tylko jedna 2 sie ukręciły 4 nie ruszaliśmy! No i teraz pytanie jest jeszcze jakas mozliwosc wyciągnięcia ich bez sciągania głowicy? A jesli już trzeba sciągnąc głowice to co ijak sie zabrac? moze jakieś linki kazda pomoc mile widziana :mrgreen: niestety nie stac mnie zeby oddac do warsztatu bo jest tylko jeden który sie tym zajmuje ale oni chcą ponad 1300zł wiec lipa , kuzyn jest dobrym mechanikiem wiec powinien sobie poradzic szukam tylko dla niego wszelkich wskazówek wiecie sami o co chodzi :mrgreen: pozdrawiam ps . moj merc to 2.2D 95r albo tez jakies adresy warsztatów które zajmują sie renowacją głowic na pomorzu okolice Gdanska bede bardzo wdzieczny hehe
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 22:09   

kto robi za 1300? mechanik z Tczewa ? czy w trojmiescie? to jest cena zryczaltowana za glowice - bedzie ja rozbieral, czy zregeneruje gwinty bez demontazu??
 
 
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 22:28   

nie wiem kto ile dokładnie bierze bo ten mechanik daje gdzies do tokarza i tam zajmuja sie głowicą a oni tylko montaz i demontaz ale od kilku lat takie rzeczy robia same diesle! Ale mnie na to nie stac bo podejzewam ze prawie 1000zł to sama robocizna a mój kuzyn tez zrobi tylko zostaje temat głowicy bo trzeba nowy gwint wyrobic i cos tam jeszce dokładnie sie nie znam
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 23:35   

Pokaż kuzynowi to - KLIK - może mu nasunie pomysł... To prezentacja jak załatwić sprawę bez zestawu do naprawy gwintów...

p.s.
Do odkręcania podchodziliście na zimnym czy gorącym silniku :?:

Dobrze jest nabyć pastę (kolor biały) przeciw zapiekaniu gwintów i przed montażem nowych świec posmarować gdzie trzeba. Nie będzie problemów w przyszłości z odkręcaniem. Tak postępują ASO i co lepsze warsztaty MB...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 28 Kwiecień 2008, 07:44   

jjankiello napisał/a:
Pokaż kuzynowi to - KLIK - może mu nasunie pomysł... To prezentacja jak załatwić sprawę bez zestawu do naprawy gwintów...

p.s.
Do odkręcania podchodziliście na zimnym czy gorącym silniku :?:

Dobrze jest nabyć pastę (kolor biały) przeciw zapiekaniu gwintów i przed montażem nowych świec posmarować gdzie trzeba. Nie będzie problemów w przyszłości z odkręcaniem. Tak postępują ASO i co lepsze warsztaty MB...


jestes wielki - tego filmiku wlasnie szukam od kilu dni!!!!!! mysle, ze mozna go wstawic jako pomoc warsztatowa dla wszystkich
 
 
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
Wysłany: 1 Maj 2008, 20:27   

odkręcalismy na gorącym silniku i lipa ech szkoda gadac ! dzieki za filmik moze mu się przyda tylko nie wiem skąd taki sprzęt wziasc hehe gosc jest dobry :D jak kuzyn by miał taki sprzęt to by napewno sobie poradził hehe no nic za jakies pare dni bedziemy sie za to brac napewno pokaze mu filmik wielkie dzięki 8)
 
 
amgfan 


Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 13
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2008, 11:34   

jjankiello napisał/a:
Pokaż kuzynowi to - KLIK - może mu nasunie pomysł... To prezentacja jak załatwić sprawę bez zestawu do naprawy gwintów...
nie naprawiam głowicy ale czytam wszystkie tematy i posty i musze przyznać ze Twój link jest GENIALNY!!!SZACUNECZEK :wink: :!:
 
 
Jarek_W 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 47
Skąd: Sz-cin
Wysłany: 2 Maj 2008, 19:17   Re: ukręcone swiece!

pytka napisał/a:
nie stac mnie zeby oddac do warsztatu bo jest tylko jeden który sie tym zajmuje ale oni chcą ponad 1300zł wiec lipa

To "orły" kroją jak tylko mogą, niesamowite. Olej ich.
jjankiello napisał/a:
Pokaż kuzynowi to - KLIK - może mu nasunie pomysł

Ja miałem ukręcone dwie świece. Ten film był inspiracją jak je wyjąć bez demontażu głowicy. Wspólnie z kolegą (mechanik) ustaliliśmy procedurę i zrobił to manualnie - bez tego zajefanego zestawu narzędzi. Robił to po raz pierwszy. Trochę było rękodzieła bo w moim silniku nie można wstawić tulei prowadzących. Świece wyjęte, gwinty w głowicy zostały. Jest to całkiem możliwe. Spróbujcie - powodzenia.
Nieco później dowiedziałem się, że w innym zakładzie wyjmują świece za 250,- od sztuki.
_________________
W210 E300 T DT - Italanka
 
 
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
Wysłany: 4 Maj 2008, 13:26   

tez mam nadzieje ze uda sie to zrobic bez sciagania głowicy :mrgreen: jak bedzie po wszystkim dokładnie opisze co i jak pozdro
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 5 Maj 2008, 12:30   

gdzies czytalem, ze za jedna ukrecona swiece biora 130 pln-ow wydaje mi sie, ze to juz jest rozsadna cena za taka usluge

dobrze, ze juz zajmuja sie takimi rzeczami i nie trzeba za kazdym razem glowicy sciagac :)
 
 
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
Wysłany: 6 Maj 2008, 19:49   

jak byscie znalezli warsztat na pomorzu który zajmuje się demontazem ukręconych swiec to bede wdzieczny :mrgreen: najlepiej okolice gdanska spróbujemy zrobic to sami ale zawsze lepiej miec plan B hehe
 
 
rosomak 

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Sztum
Wysłany: 6 Maj 2008, 22:47   trzeba miec specjalne narzedzia

do wyjmowania swiec trzeba miec specjalne narzedzia, wiem ze gość w Kałdowie ma i jest też niezły warsztat w Mikolajkach k Sztumu spróbuj w Kałdowie to kom do niego 601624662. A swoja droga po co dotykałes? palila sie kontrolka?
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 7 Maj 2008, 08:47   Re: trzeba miec specjalne narzedzia

rosomak napisał/a:
do wyjmowania swiec trzeba miec specjalne narzedzia, wiem ze gość w Kałdowie ma i jest też niezły warsztat w Mikolajkach k Sztumu spróbuj w Kałdowie to kom do niego 601624662. A swoja droga po co dotykałes? palila sie kontrolka?


kilka dni temu rozgorzala dyskusja, na forum, na temat "profilaktycznego" wykrecania swiec zarowych, co mialoby zabobiec przed zapieczeniem gwintow - moze sie kolega tym przejal i tez chcial profilaktycznie wykrecic swiece ;) :)
 
 
pytka 

Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: Tczewowo
Wysłany: 7 Maj 2008, 19:06   

słuchaj panie Rosomak :mrgreen: nie wykręcałem sobie swiec od tak po prostu rano ciezko palił i od razu pomysłałem o swiecach! wiec pojechałem na warsztat i sprawdzili okazało sie ze 3 sa spalone i pali tylko na 1 wiec decyzja o wymianie swiec jest chyba normalna! :P w warsztacie nie bardzo chcieli sie za to zabrac bo wiedzieli czym to grozi! skasowali 40 zł za to tylko zdiagnozowali problem! Wiec zabrałem sie za to z kuzynem i wiedziałem ze moga sie ukrecic, jedna poszła druga juz nie ale co zrobic hehe takie zycie ja nie nawidze jak mi cos nie gra w aucie, jazda z myslą ze pali na jedna swiece mnie wku.... :mrgreen: a ze tak sie stało trudno nie miałem na to wpływu auto przyprowadzone zostało od wujasa z bremen naprawde zadbane do granic mozliwosci hehe ale jak sie okazuje zawsze są jakies niespodzianki hehe
 
 
rosomak 

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 13
Skąd: Sztum
Wysłany: 7 Maj 2008, 21:52   ja tylko tak z ciekawosci

pytałem czy paliła sie kontrolka grzania swiec, w przypadku spalenia 1 czy dwóch swiec kontrolka nie gaśnie..no ale może jest inaczej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,194 sekundy. Zapytań do SQL: 10