Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
16 Luty 2012, 20:21
Czujnik połeżenia wału, nie zapala
Autor Wiadomość
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 9 Maj 2008, 20:23   Czujnik połeżenia wału, nie zapala

No i stało się. Przez rok miesiąc miodowy i klapa. Pali(ł) i chodzi pięknie aż tu nagle dziś nie zapala. Kręci jak głupi i nic. Po prawie godzinie kręcenia (z przerwami - cud że aku wytrzymał) zapalił jakby nigdy nic i chodzi pięknie. Od razu pod komputer i pokazał 3 błędy: czyjnik położenia wału, przepustnica i ciśnienie paliwa. Próba zapalenia i nic. Za którymś tam razem - zapalił. Ponieważ jak jechał pięknie ciśnieniem paliwa gość na razie kazał się nie zajmować. Przepustnicą z tego samego powodu też (jak będzie walnięta to podobno nie będzie miał mocy). Pozostał czujnik położenia wału, który chyba (proszę jak ktoś wie o potwierdzenie) działa tylko przy zapalaniu.
Gościu powiedział żeby z czujnikiem poczekać tylko zrobić/wymienić przewody co do niego idą bo coś pojerzane są, takie kruche i możliwe że przetarte gdzieś, zwarcie się robi i błąd wyskakuje. Jeśli przewodów się będzie pewnym i nie będzie zapalał to wtedy czujnik do wymiany.
I tu jest moje pytanie: Czy ktoś orientuje się jak długie są te przewody, w jaki sposób się łączą z drugą wiązką (a łączą się tylko pod izolacją) - czy da się je wymienić bez rozbierania połowy osprzętu silnika. Niestety wchodzi ten przewód pod te metalowe rurki od zasilania paliwa i nie wiem czy nie trzeba będzie wszystkiego rozkręcać.
Ale popłynąłem ale musiałem się wyżalić.
Wjechałem do garażu i znowu nie zapala.
HELP
Jutro w ASO dopytam się o przewód ale jakby ktoś coś wiedział to ja chętnie przyjmę wiedzę.
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
moto_roman

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd: leszno
Wysłany: 11 Maj 2008, 14:27   

Przedewszystkim musisz sprawdzić czy w czujnik jest wpinana kostka,czy przewody wchodzą bezpośrednio w czujnik.W tym drugim przypadku musi być jeszcze kostka przed kompem.Jeśli jest kostka łącząca na czujniku to przewody idą bezpośrednio do kompa.Jeśli jest kostka na czujniku,to możesz spradzić przejście przewodów na kostce od czujnika aż do kompa.W 1 i w 2 przypadku wymiana samych przewodów nie wchodzi raczej w grę,ponieważ jest to specjalny przewód ekranizowany,żeby zabezpieczyć sygnał czujnika przed zakłóceniami.Jeśli czujnik nie poda sygnału zapomnij o odpaleniu.
Z tego co wiem to te czujniki nie są aż tak drogie,więc doradziłbym wymianę!!
_________________
MB W 202 ELEGANCE 2.2 D 94`CZARNY METALIK "Piękna Celinka"
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 12 Maj 2008, 08:20   

Przewody kończą się wtyczką która wchodzi w czujnik.
Czujnik 180zł netto. - do łyknięcia jeśli to byłoby to.
Pytania: Gdzie jest komp? Czy można wymienić całą wiązkę bez rozbierania osprzętu silnika?
Czy ten czujnik sprawuje swoją funkcję tylko przy zapalaniu?
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Szulman 
Leszek

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 17
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 12 Maj 2008, 09:45   

W czasie uruchamiania komputer nie widzi obrotów wału i dla tego nie uruchomi dalszych informacji dla silnika. Metodą dla sprawdzenia czy jest to przewód, należy w czasie odpalania - poruszać przewodem od czujnika. Ja zrobiłem w ten sposób, że przygotowałem haczyk z drutu i w czasie odpalania lekko pociągałem......i odpalił. Reszta wiadomo.
_________________
VIN; WDB2020251F437474
 
 
Gri 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Płock
Wysłany: 12 Maj 2008, 13:32   

Kolego Szulman - wnioskuję że miałeś już doświadczenia z ww czujnikiem bądź kablami. Jakie to zdarzenia i jaki był finał jeśli można. Ja na razie jestem na etapie że będę izolował każdy kabel oddzielnie (idą bodajże 3 do czujnika) i zobacze czy będzie poprawa. Choć próbowałem już kilka razy i odpalał poprawnie ale boję się gdzies nim jechać.

[ Dodano: 12 Maj 2008, 17:56 ]
Może ktoś mógłby zrobić zdjęcie tego przewodu u siebie bo u mnie chyba był juz kombinowany (jakaś taka izolacja ze zwykłej taśmy) i podrzucić miniaturkę na forum a normalne na priw
_________________
W202, 220 CDI kombi, Elegance;
WDB2021931F950487
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,097 sekundy. Zapytań do SQL: 10