Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
16 Luty 2012, 20:11
No to się najeździłem... (Dziwna awaria silnika)
Autor Wiadomość
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Październik 2006, 22:17   No to się najeździłem... (Dziwna awaria silnika)

Witam.

Mam :mb: C220 CDI od dwóch tygodni. Sprawował się do tej pory ok, byłem w dwóch warsztatach wszyscy chwalili, że dobry zakup. No i dzisiaj spotkało mnie przykre wydarzenie. Podczas jazdy (ok. 120 km/h), nagle samochód dziwnie osłabł, zaczął się trzęść (od wstrząsów silnika) i z przodu oraz z tyłu zaczęło strasznie dymić. Oczywiście zjechałem na pobocze i zgasiłem silnik. Chwilę odczekałem aż dymienie troche ustanie.
Pod maską zobaczyłem, coś czego nigdy wczesniej nie widziałem. Mniej więcej po środku osłony silnika coś wybiło dziurę, dwie śruby osłony były wyrwane (ale żadnego strzału nie było wcześniej słychać). Osłona i okolice były zalane olejem silnikowym. Oczywiście wezwałem pomoc drogową, wszystko skończyło się w miare szczęśliwie. Boje się tylko naprawy tego i oczywiście kosztów... Wie ktoś co tak na prawdę mogło się stać?

Pozdrawiam

silnik.jpg
Plik ściągnięto 411 raz(y) 78,56 KB

_________________
:mb: C220 CDI Esprit Champion
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 8 Październik 2006, 11:33   

Witam

Ale pechowa sytuacja i wspolczuje!

Moze walła turbosprezarka?
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Październik 2006, 17:19   

Dzisiaj zdjąłem osłone silnika, no i mniej więcej wiem co się stało. Mianowicie wybiło jeden z wtryskiwaczy, i przy okazji urwało cienki wężyk doprowadzający coś do wtryskiwaczy. (wnioskując po zapachu tego co rozlało się po okolicy silnika, rurka ta doprowadzała olej silnikowy, czego nie jestem pewny) Wystrzelony wtryskiwacz wybił dziurę w osłonie i urwał te dwie śruby. (Zdjęć nie udało mi się zrobić z powodu rozładowanych akumulatorków)

Pozdrawiam
_________________
:mb: C220 CDI Esprit Champion
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 8 Październik 2006, 19:21   

Czyli pewnie wina zlej jakosci paliwa...
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
andrzej 

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 8 Październik 2006, 20:26   

uve napisał/a:
Czyli pewnie wina zlej jakosci paliwa...

Jakosc paliwa niema nic do wyrwania wtryskiwacza.


Do wtryskiwaczy niejest doprowadzany olej tylko olej napedowy (chyba ze taki miales na mysli).
Nieznam dokladnie budowy silnika :mb: w dislu ale moim zdaniem musialo zerwac sruby dociskajace wtryskiwacz. Pytanie tylko dlaczego; moglo dojsc do zbyt duzego cisnienia w tym konkretnie cylindrze. Powodem moze byc powtazam moze nieotwarcie sie zaworu wydechowego,albo zbyt maly luz.
Mam nadzieje ze walek rozrzadu jest oki.
Pozdrawiam.
_________________
W 202 C 1.8 1994 LPG
 
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 8 Październik 2006, 22:33   

Daj znac co bylo przyczyna awarii i jakie koszty naprawy, bo przymiezam sie do zakupu auta z tym silnikiem.

[ Dodano: 22 Październik 2006, 22:30 ]
I co bylo przyczyna awarii?
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Październik 2006, 23:25   

Witam ponownie.

Przyczyną był zerwany gwint śruby mocującej wtrystkiwacz. Prawdopodobnie ktoś tam kiedyś musiał grzebać. Rozebranie wszystkiego, oczyszczenie, wstawienie tulei z nowym gwintem i uszczelnienie (wtryskiwacz sprawny). Wszystko to kosztowało 600 zł + 300 zł przewód nadmiarowy paliwa (został zerwany po wybiciu wtrykiwacza).

Radzę po zakupie, od razu sprawdzić mocowanie wtryskiwaczy, bo nie mi pierwszemu sie to zdarzyło.

Pozdrawiam
_________________
:mb: C220 CDI Esprit Champion
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,147 sekundy. Zapytań do SQL: 12