Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 18:17
Wymiana Servo (wspomaganie hamulców)
Autor Wiadomość
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
  Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 11:29   Wymiana Servo (wspomaganie hamulców)

Witam :D
Jak już kiedyś wspomniałem na forum, tracę podciśnienie na sevie od hamulców, objawia się to tym, że do reszty układów sterowanych podciśnieniem dochodzi mniejsze podciśnienie niż powinno. Jak mierzyłem u Ojca (ten sam silnik) podciśnienie za serwem miało wartość 0,8bar u mnie jest 0,3-0,4bar.
Znalazłem takie servo (konkretnie kolega z forum mi znalazł :D ) i moje pytania brzmią:
Czy ktoś z szanownych kolegów dokonywał operacji wymiany serva ?
Dam radę zrobić to sam ?
Czy przy wymianie serva muszę wymienić też płyn hamulcowy a jeżeli nie to czy muszę odpowietrzyć układ ?

Przepraszam za grad pytań i z góry dziękuję :D
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:11   Re: Wymiana Servo (wspomaganie hamulców)

!Łukasz! napisał/a:
Witam :D
Jak już kiedyś wspomniałem na forum, tracę podciśnienie na sevie od hamulców, objawia się to tym, że do reszty układów sterowanych podciśnieniem dochodzi mniejsze podciśnienie niż powinno. Jak mierzyłem u Ojca (ten sam silnik) podciśnienie za serwem miało wartość 0,8bar u mnie jest 0,3-0,4bar.
Znalazłem takie servo (konkretnie kolega z forum mi znalazł :D ) i moje pytania brzmią:
Czy ktoś z szanownych kolegów dokonywał operacji wymiany serva ?
Dam radę zrobić to sam ?
Czy przy wymianie serva muszę wymienić też płyn hamulcowy a jeżeli nie to czy muszę odpowietrzyć układ ?

Przepraszam za grad pytań i z góry dziękuję :D


Co do wymiany, teoretycznie nie powinno być problemów. Choć w W202 nie ma zbyt wiele miejsca.

Trudno powiedzieć, czy dasz rade sam :)

W sprawie płynu hamulcowego - na pewno przy okazji wymiany serwa (czyli również demontażu pompy hamulcowej) warto wymienić płyn w całym układzie, tym bardziej, że trzeba go będzie odpowietrzyć. Więc w zasadzie nie ma innej możliwości.
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:21   

wcale nie trzeba rozbierac pompy hamulcowej, zmieniac plyn i odpowietrzac, jezeli plyn nie jest za stary.
Wystarczy odczepic pompe od serwa.(4 sruby). Robota jest zbyt ciasna.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:24   

pavel napisał/a:
wcale nie trzeba rozbierac pompy hamulcowej, zmieniac plyn i odpowietrzac, jezeli plyn nie jest za stary.
Wystarczy odczepic pompe od serwa.(4 sruby). Robota jest zbyt ciasna.


Miałem na myśli demontaż pompy, aby mieć lepsze dojście do serwa.
 
 
Marcin Pop. 
C180 automat


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 1273
Skąd: Centrum
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:26   

!Łukasz! napisał/a:
Dam radę zrobić to sam ?


jak masz odpowiednie klucze - TAK.

!Łukasz! napisał/a:
Czy przy wymianie serva muszę wymienić też płyn hamulcowy a jeżeli nie to czy muszę odpowietrzyć układ ?


W całym układzie jest ok. 0,5L płynu (nie wiem dokładnie ile, z ABS może wchodzić więcej) także DOT-4 nie jest drogi. A wymieniająć płyn hamulcowy pozbędziesz się wilgoci w przewodach, a jak mocno merola katujesz to temperatura wżenia płynu będzie wyższa. .
Przy wymianie płynu muszą być 2 osoby. Zacznij wymianę od tego koła co jest najdalej pompy (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe) i merolek powinien śmigać "aż miło" :mb:
_________________
C180 Classic '94 + LPG malachite metalic WDB2020181A137337
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:27   

Daniel napisał/a:
pavel napisał/a:
wcale nie trzeba rozbierac pompy hamulcowej, zmieniac plyn i odpowietrzac, jezeli plyn nie jest za stary.
Wystarczy odczepic pompe od serwa.(4 sruby). Robota jest zbyt ciasna.


Miałem na myśli demontaż pompy, aby mieć lepsze dojście do serwa.


Slusznie ze to ulatwi wymiane serva, ale za to trzeba dolozyc pracy na napelnianie plynu i odpowietrzania wszystkich kol.
Mozna najpierw zaczac od odczepienia pompy od serwa. Jesli sie nie da pozbyc serwa, ostatecznosc bedzie demontaz pompy

[ Dodano: 29 Wrzesień 2008, 12:30 ]
Marcin Pop. napisał/a:
!Łukasz! napisał/a:
Dam radę zrobić to sam ?


jak masz odpowiednie klucze - TAK.

!Łukasz! napisał/a:
Czy przy wymianie serva muszę wymienić też płyn hamulcowy a jeżeli nie to czy muszę odpowietrzyć układ ?


W całym układzie jest ok. 0,5L płynu (nie wiem dokładnie ile, z ABS może wchodzić więcej) także DOT-4 nie jest drogi. A wymieniająć płyn hamulcowy pozbędziesz się wilgoci w przewodach, a jak mocno merola katujesz to temperatura wżenia płynu będzie wyższa. .
Przy wymianie płynu muszą być 2 osoby. Zacznij wymianę od tego koła co jest najdalej pompy (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe) i merolek powinien śmigać "aż miło" :mb:


To tez prawda
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:30   

pavel napisał/a:
Jesli sie nie da pozbyc serwa, ostatecznosc bedzie demontaz pompy


OK. Tak tez może być - tak czy inaczej, jeżeli płyn hamulcowy nie był dawno wymieniany, to można przy okazji tej roboty to zrobić.
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 12:36   

Daniel napisał/a:
pavel napisał/a:
Jesli sie nie da pozbyc serwa, ostatecznosc bedzie demontaz pompy


OK. Tak tez może być - tak czy inaczej, jeżeli płyn hamulcowy nie był dawno wymieniany, to można przy okazji tej roboty to zrobić.


Racja!!!!
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 17:47   

[ Dodano: 29 Wrzesień 2008, 17:47 ]
Marcin Pop. napisał/a:
W całym układzie jest ok. 0,5L płynu (nie wiem dokładnie ile, z ABS może wchodzić więcej) także DOT-4 nie jest drogi. A wymieniająć płyn hamulcowy pozbędziesz się wilgoci w przewodach, a jak mocno merola katujesz to temperatura wżenia płynu będzie wyższa. .
Przy wymianie płynu muszą być 2 osoby. Zacznij wymianę od tego koła co jest najdalej pompy (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe) i merolek powinien śmigać "aż miło" :mb:


Płyn wymieniany był w styczniu więc chyba za stary nie jest :D

Daniel napisał/a:
Co do wymiany, teoretycznie nie powinno być problemów. Choć w W202 nie ma zbyt wiele miejsca.

No właśnie tak sobie popatrzyłem dzisiaj i rzeczywiście miejsca za wiele tam nie ma.

Marcin Pop. napisał/a:
jak masz odpowiednie klucze - TAK.

Narzędzi Ci u mnie dostatek :D
Dziękuje panowie za odpowiedzi już mam jako takie pojecie co i gdzie :D

Na servie jest jeszcze taki mały stelaż na którym mocowane są kable i jakaś kostka (prawdopodobnie od ASR) mocowane to jest na dwie śruby :D
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 13 Styczeń 2012, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 08:18   

Chodzi ci o rurke po prawej stronie serwa? to jest rurka ktora ssie powietrze i jest prowadzona do kolektora ssacego. Jak zdejmiesz kompletna pompe bez rozbierania, musisz dojsc do pedalow i tam sa o ile pamietam 4 nakretki i serwo uwolni sie od (jak nazwac) od kompletu z pedalami hamulca i sprzegla.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 09:45   

pavel, u mnie rurka idzie do vacumpompy i ona ssie powietrze :D
W moim kolektorze jest nadcisnienie :D (turbo)
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 6 Październik 2008, 06:49   

Marcin Pop. napisał/a:
Przy wymianie płynu muszą być 2 osoby. Zacznij wymianę od tego koła co jest najdalej pompy (tylne prawe, tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe) i merolek powinien śmigać "aż miło"


A po co dwie osoby przy wymianie płynu? Ja lubię, gdy ktoś mi pomaga, nie przeczę, ale napisałeś, że muszą być 2 osoby, a to już bzdura. Odpowietrzanie hamulców czy wymianę płynu może robić jedna osoba i zrobi to dobrze.
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Październik 2008, 09:53   

Cytat:
Odpowietrzanie hamulców czy wymianę płynu może robić jedna osoba i zrobi to dobrze.


Przy odpowietrzaniu zazwyczaj jest tak, że jedna osoba wciska hamulec, a druga pod spodem obserwuje bąbelki i zakręca odpowietrznik. Nie przecze, że uda się to zrobić w pojedynkę, nie mniej chętnie poczytam jak :mrgreen:
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 6 Październik 2008, 10:00   

Alez naturalnie ze mozna samemu odpowietrzac hamulce.
Trzeba miec tylko drobny przyrzad do tego.
Trzeba miec pokrywke z rurka gumowa. pokrywke przykrecasz do zbiornika plynu hamulcowego a rurke do wentyla w kole. i masz cisnienie w obiegu hamulcowym
wtedy odpowietrzasz ale musisz kontrolowac zeby plyn byl w zbiorniku i w razie czego dolewac. Jak zbiornik zrobi sie pusty to musialbys od nowa odpowietrzac.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Październik 2008, 10:02   

chytre
na to nie wpadłem :oops:
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,167 sekundy. Zapytań do SQL: 10