Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 11:52
oryginale skrzypienie w tylnym zawieszeniu
Autor Wiadomość
cracof 
Tomek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 438
Skąd: kraków
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 02:02   oryginale skrzypienie w tylnym zawieszeniu

Witam kolegów 8)

Zwracam się z prośbą pomocy w zdiagnozowaniu pewnej, bardzo dokuczliwej usterki.

Objaw: skrzypienie w tylnym zawieszeniu, nie takie klasyczne jak w przypadku zawiasów drzwi czy skrzypienia przedniego zawieszenia, ale ze "strzelaniem". wydaje mi się, że można by to porównać do mocnego ocierania się gumy z metalem (niestety nie jestem dobry w określaniu typu skrzypienia :mrgreen: )

Występowanie: podczas mocnego przyspieszania, ostrzejszego łuku w lewo z prędkością powyżej 40km/h (w prawo nie), podczas zjazdu tyłem z górki i depnięciu na hamulec

Wykonane czynności: wraz z kolegą kiwaliśmy autem na boki za tylne błotniki przy otwartej klapie bagażnika - cisza, huśtaliśmy tyłem auta dociskając go maksymalnie w dół - cisza, próbowaliśmy kiwać góra - dół podnosząc delikatnie za tylny błotnik (nad kołem) - cisza.

Wg. mnie problem występuje gdy tylne zawieszenie "siada w dół", wskazuje na to przyspieszanie, hamowanie podczas jazdy tyłem czy skręt, gdzie prawa strona auta także "siada". Nie ma to nic wspólnego z układem napędowym co wnioskuje z występowania skrzypienia przy skręcaniu na wyłączonym sprzęgle. Szczerze, nie wiem co poczynić dalej...
_________________
:mb: W202, 250TD, 1996r. (WDB2021281F343461)
 
 
 
tomeko89 

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 11
Skąd: olsztyn
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 13:28   

Witam,obstawiam że to tuleje pływające zlokalizuj te tuleje wstrzyknij strzykawką teflonu.,i albo przestanie ,albo będziesz miał jedną przyczynę mniej (ten teflon to oczywiście diagnostycznie ,jak coś to wymiana ).pozdrawiam 8)
_________________
W 202 220D 95
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 13:55   

U mnie np skrzypiało oparcie tylnej kanapy :mrgreen: naszukałem się jak głupi gwoździ, dopiero położyłem oparcia, przejechałem się i.................... cud, nie skrzypi. Lekko posmarowałem zamki od oparcia i tak ponad rok błoga cisza, ale może to być też jak kolega tomeko89, wyżej pisał.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 14:39   

prawdopodobnie tuleje tylnej belki (sa 4 tuleje w tej belce, przednie i tylne)
_________________
C180 1999r WDB2020182F845343
 
 
cracof 
Tomek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 438
Skąd: kraków
Wysłany: 4 Czerwiec 2009, 23:00   

dopiero wróciłem z pracy, więc proszę wybaczyć opóźnienie w odpisaniu.
dziś zauważyłem, że skrzypieć zaczyna dopiero po kilku km przejechanych, nigdy od razu.
w sb rzucę okiem pod samochód, zobaczymy co się tam jeszcze dzieje. Adaśko, niestety tylna kanapa u mnie to na pewno nie jest :(
_________________
:mb: W202, 250TD, 1996r. (WDB2021281F343461)
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Czerwiec 2009, 14:28   

cracof, może gumy stabilizatora? U mnie to prawdopodobnie one okrutnie trzeszczą, szczególnie jak jest gorąco. Ale głównie na zniekształceniach nawierzchni. Poza tym jeśli to tył, to najcześciej jest to oznaka, że trzeba robić całe zawieszenie (silentblocki wahaczy). Oczywiście, jeśli nie było robione. Poza tym najczęściej to te pływające trzeszczą, jak już było wspomniane. Zauważyłem, że szczególnei wtedy jak się kołysze samochodem na boki :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,113 sekundy. Zapytań do SQL: 11