Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
2 Luty 2012, 20:30
Lata po drodze
Autor Wiadomość
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 18 Luty 2008, 10:56   Lata po drodze

Witam mam taki problem dostałem dzwona w lewe przednie koło blacharz zrobił mówi wszystko jest prosto i gdyż auto brał na płytę ( to mój dobry znajomy na pewno by mnie nie okłamał ) ok jadę więc na zbieżność wymieniłem parę gum tam gdzie był luz tj simerbloki i z tyłu takie drążki co się nimi ustawia zbieżność na trzepakach nie ma nigdzie luzu, ok wiec myślę jade na zbieżność ustawili mi przód tył konty ok kont wyprzedzenia ok wszystko pięknie ładnie zainkasowali kasę jadę do domu wjeżdzam w koleini lata po nich jak popażony wracam do mechanika mowi ma pan 205 opony to normalne że lata po koleinach aha myśle spoko jezdziłem tak choć nie powiem bo troche trzeba sie napracować kółkiem, po moich diagnozach stwierdziłem że to chyba luz na kolumnie kier. kasuje się go dokręcając kolumnę kierownicza śrubami mocującymi z siłą 30Nm więc myślę trzeba go kiedy skasować ale dziś spadł śnieg jade jak nie ma kolein to jeszcze JAKOŚ da sie jechać ale panowie przecież to :mb: tym nie powinno się jakoś dać jezdzić tylko płynąć ale jak juz wjade w koleiny to TRAGEDIA lata jak pijany jedzie prosto i nagle hyc jak zając np w prawo przeskoczy no to kontra jadę chwilę prosto a tu hyc w lewo normalnie to mnie szlak trafia już :evil: , panowie jak myślicie zmniejszenie luzów na kolumnie zlikwiduje takie hycanie odskoki na boki :?: na gałkach i drążkach luzu nie ma tak mi mówili na diagnostyce
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
aloha1970

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 117
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Luty 2008, 11:17   

Po pierwsze :po skasowaniu luzu często w krótkim czasie kończy sie żywot przekładni,po drugie: sprawdz tylne zawieszenie.
_________________
1970
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 18 Luty 2008, 11:20   

aloha1970 napisał/a:
Po pierwsze :po skasowaniu luzu często w krótkim czasie kończy sie żywot przekładni,po drugie: sprawdz tylne zawieszenie.

to mnie nie pocieszyłeś :cry: tylne zawieszenie też ok tak jak mówiłem to co trzeba było zmienić tam gdzie był luz to zmieniłem i z przodu i z tyłu, o ile skróci żywotność kolumny :?:
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 18 Luty 2008, 11:25   

luz na przekladni to jest wtedy gdy np. slinik jest zgaszony a ja moge wykonac malutki ruch kierownica w prawo lub lewo ? malutki ruch mam na mysli skret kierownica o jakis centymetr 1.5 w prawo lub lewo ?

JAK GO SIE LIKWIDUJE ?
pozdrawiam sorry za caps
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 18 Luty 2008, 11:56   

btx napisał/a:
luz na przekladni to jest wtedy gdy np. slinik jest zgaszony a ja moge wykonac malutki ruch kierownica w prawo lub lewo ? malutki ruch mam na mysli skret kierownica o jakis centymetr 1.5 w prawo lub lewo ?

JAK GO SIE LIKWIDUJE ?
pozdrawiam sorry za caps


1,5cm to nie luz zostaw i nie ruszaj jak sie go dobrze prowadzi a jak sie go zmniejsza napisałem w pierwszym poście przeczytałem to w książce sam naprawiam :mb: czyli dokręca sie z siłą 30Nm śruby mocujące kolumnę kierowniczą ale jak kolega wyżej napisał że zmniejsza sie żywotność wiec przy twoim znikomym luzie (1,5cm) absolutnie bym nic nie ruszał :!: :!:
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 18 Luty 2008, 13:45   

Luz przekładni kasuje się dokręcając śruby mocujące kolumnę kierowniczą :shock: :shock: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kolego, gdzie takie bzdury wyczytałeś?

Opcja szukaj pomoże - na forum było już o tym nie raz.
Pokrótce - w W202 luzu przekładni się nie kasuje, można co najwyżej przesunąć ślimak względem zębatki i to tylko na wymontowanej przekładni. I wtedy po krótkim czasie przekładnia przestaje być zdatna do użytku.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 18 Luty 2008, 14:15   

sewan napisał/a:
Luz przekładni kasuje się dokręcając śruby mocujące kolumnę kierowniczą :shock: :shock: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kolego, gdzie takie bzdury wyczytałeś?

Opcja szukaj pomoże - na forum było już o tym nie raz.
Pokrótce - w W202 luzu przekładni się nie kasuje, można co najwyżej przesunąć ślimak względem zębatki i to tylko na wymontowanej przekładni. I wtedy po krótkim czasie przekładnia przestaje być zdatna do użytku.


Przeczytałem to w ksiażce sam naprawiam samochód :mb: tam tak jest to opisane i jak się pytałem w serwisie mercedesa to mówił mi to samo że dokręca sie te 3 śruby, więc to chyba Tobie brakuje wiedzy ( nie drwij )

Resize of Scan0282.JPG
Plik ściągnięto 779 raz(y) 106,79 KB

_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Luty 2008, 18:42   

sewan ma rację, luz przekładni można wykasować zmniejszając luz między ślimakiem a zębatką. Musisz dokładniej czytać opisy. W tym co załączyłeś wyraźnie jest napisane, że regulacji luzu dokonuje się w warsztacie, a 3 śruby tylko mocują przekładnię.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
dj_bovorta 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 237
Skąd: Tarnow/okolice
Wysłany: 19 Luty 2008, 10:40   

No dobra to czemu mechanik w serwisie mercedesa i vw powiedział tak samo :?: może i sie mylę też właśnie takie nie do końca zrozumiałe dla mnie było i trochu dziwne
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit '93 LPG
 
 
 
wrobelone 
C220 lucas

Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 7
Skąd: kalisz
Wysłany: 21 Luty 2008, 00:11   

Panowie luz delikatny musi byc tak jak kolegapisal ok 1 cm na zgaszonym motorze.

Ja bym podejrzewal amortyzator skrętu na drążku głównym może byc juz wywalony i nie trzyma :)

A co do mechanikow z serwisów to trza brac poprawke na nich ten co ci udzielał informacji jak na topie były w serwisach w202 to moze nawet nie myślał że bedzie w mercedesie robił :)

pozdrawiam
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Luty 2008, 12:48   

wrobelone napisał/a:
Ja bym podejrzewal amortyzator skrętu na drążku głównym może byc juz wywalony i nie trzyma :)
dokładnie sprawdź to, odkręć i ręką poruszaj, mój był pusty i nic nie trzymał, po wymianie kierownica jakby sztywniejsza się zrobiła.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 21 Luty 2008, 16:42   

Koledzy!!!
Kiedys pisalem ze przekladnia kierownicza nie ma regulacji luzow.
Inne modele jak W124 czy W201 maja regulacje, a W202 nie maja.
Jezeli kierownica ma luz to tylko sprawdzic stan techniczny calego ukladu kierowniczego.

pokazcie mi jaki numer czesci jest regulacja luzow???? w W202
http://www.detali.ru/cat/...&SGR=015&SGN=01

W 201 ma numer..89 i 88
http://www.detali.ru/cat/...&SGR=015&SGN=01
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,179 sekundy. Zapytań do SQL: 12