Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
7 Marzec 2012, 19:50
Zgasł i nie chce zapalić
Autor Wiadomość
slow 

Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 07:20   Zgasł i nie chce zapalić

Witam

Mam Mercedes W202 2,0 gaz z 1994r. Instalacja sekwencyjna Zenith.

Problem polega na tym, że: Jechałem sobię trasą na gazie i nagle samochód zaczął słabnąć, myśle sobie zaczyna brkaować gazu, ale nie jest to możliwe bo zatankowałem wcześniej 25l gazu na Shellu, a zrobiłem tylko 70km. Przełączyłem go na benzynę, ale dalej to samo i tak jakby "zamierał". Zredukowałem więc na 4 potem 3, 2 ale auto coraz bardziej słabło i nie chciało jechać. Po kilkuset metrach zgasł;/ nie było przy tym żadnego stuku, puku, brzęku. Próbowałem go parę razy odpalić (na benzynie), gaz wciśnięty w podłogę i ze 2 razy udało mi się na 10 prób. Ale silnik musiał mieć przepusnicę cały czas otwartą na maksa, oborty jego jednak nie chciały byc większe niż 2 tysiące. Gdy tylko lekko odjołem gazu to natychmiastowo gasł.

Poradźcie mi co to może być , żebyt ak nagle silnik osłabł i nie chciał zapalić. Może ktoś miał już taką sytuację.

Pozdrawiam
_________________
C200 sport 94r. - sprzedany
C36 AMG 94r.
 
 
 
Jawelkiewicz 
Paweł_S.


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 217
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 08:19   

Sprawdź przekaźnik sterujący przełączaniem z benzyny na gaz. Kiedyś z podobną usterką zaholowali mnie do warsztatu, wybuliłem prawie 200zł za wymianę przekaźnika, który później kupiłem za 7 zł.
_________________
C 220 CDI kombi automat 1999-był
W210 2.2CDI 2001
Każdy inżynier wie, że matematyka jest jak kobieta - trzeba ją umieć wykorzystać, a nie zrozumieć.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 17:23   

A jak się zachwowywała temperatura silnika przy takim "deptaniu"?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
slow 

Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 112
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 21:23   

Już po problemie:) Zatkał się katalizator ale juz usterka usunięta:)
_________________
C200 sport 94r. - sprzedany
C36 AMG 94r.
 
 
 
Tadeq 


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 958
Skąd: RYBNIK
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 21:26   

Witam,
Spotkało mnie dziś coś bardzo podobnego. Jadę sobie jakieś 50km bez problemu i nagle czuję jakby auto słabło. Przyciszyłem radio żeby się upewnić, ale jechało już normalnie. Dopiero po dojechaniu do ronda, kiedy ruszałem po zatrzymaniu się, wcisnąłem gaz a tu nagle obroty spadły do ok. 500 i naciskanie gazu nic nie pomagało. No to awaryjne i stoję na środku ronda. Po kilku próbach przegazowania wreszcie obroty wzrosły do normalnego poziomu i pojechałem dalej. Po 5km to samo na skrzyżowaniu, ale tutaj już zgasł całkiem. Znowu awaryjne i odpalam. W koncu dojechałem do domu jakoś.
Jechałem na gazie i miałem zamiar zatankować jeszcze ale dla świętego spokoju pojechałem do domu żeby nie musieć wzywać lawety.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że pali mi bardzo dużo benzyny przy jeździe na gazie. Pytanie moje:
Czy brak benzyny w zbiorniku przy jeździe na gazie może spowodować gaśnięcie auta na wolnych obrotach( jakiś czujnik pompy paliwa czy coś)? Nie jeżdżę bez benzyny ale ostatnio jakoś szybko wskaźnik opada i możliwe, że bak był pusty. Jeszcze jedna sprawa. Czy jest możliwe, że przy jeździe na gazie auto na wolnych obrotach zamiast gazu pali benzynę?? Przed chwilą dolałem benzyny, zrobiłem rundkę po okolicznych drogach i wszystko OK. Co o tym myślicie?
Jutro wybieram się na spota do Katowic i nie chciałbym mieć jakichś niespodzianek po drodze.

Będę wdzięczny za każdą rzeczową poradę.
pozdrawiam
_________________
MB C180 '94 Esprit Manual /Sequent LPG/
WDB2020181AXXXXXX Moja EX Gwiazda
***SPRZEDAM CZĘŚCI***
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 08:03   

Tadeq, znalazłem coś takiego: http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=6083 ,
może w czymś pomoże :wink:
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
mower01 
ach te diesle

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 62
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 08:07   

może jakaś awaria układu hLodniczego, może gdzieś sie zatkał obieg lub mało płynu w chłodnicy jest?
_________________
2,0 diesel 94r.Elegance brillant silver
 
 
Pawel2111 

Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 15
Skąd: Ostróda
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 10:06   

Jak jeżdzisz na gazie to pompka paliwa ciągle chodzi w kółko. Ja miałem tak w Vectrze że na wolnych obrotach chodził na benzynie i na gazie i się zalewał taki przekażnik był rozwalony radze udać się do jakiegoś gazownika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 10